Falownik komputerowy do awaryjnego oświetlenia domu

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2212
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 504

Falownik komputerowy do awaryjnego oświetlenia domu




przez phil59 » 21/06/22, 19:30

Właśnie kupiłem używany komputerowy UPS, 2000VA, w którym baterie są niesprawne. (25€, po 2 miesiącach negocjacji).

Ponieważ obwody oświetleniowe mam prawie łatwo modyfikowalne, pomysł polegałby na umieszczeniu oświetlenia na tekturze falistej.

Zrobiłem szybką kalkulację 1 lub 2 lata temu, a ponieważ LED jest prawie wszystko, przynajmniej w tym, co można zaoszczędzić, w dni bardzo dużego zużycia światła nie może przekraczać 1 kWh w zimie.

Po pierwsze, czy to nie jest zbyt krępujące, że to diody do falownika?

Mam kilka baterii regeneracyjnych, których pochodzenie znam dobrze, 18650.

Muszę otrzymać 3S BMS, bo na początku myślałem, że jest w nim 6 baterii, a faktycznie tylko 4 i robię pseudo akumulatory 12V....

Zastanawiam się, czy wezmę 13S.... Przy odrobinie szczęścia powinienem mieć około czterdziestu 18650, będąc jeszcze ponad 50%, a w którym mam jeszcze co najmniej 1100 mAh... .

Mówię sobie, że powinno być przynajmniej około 2 kWh.

A skoro mam panele 760 Wp, nachylone na jakieś 60%, żeby mieć max zimą to mówię sobie, że często mógłbym wyciąć sok w nocy z oświetlenia, przełączyć się na falownik....i włożyć go z powrotem około południa....

Zimą może być bardzo uczciwie, jeśli kilka dni nie jest dobry, ale poza sezonem i latem musi być dobrze...

Co o tym myślisz ?

Zapomniałem, że falownik będzie w wejściu do piwnicy, a powinno być między 15° najniżej, a latem 25, więc myślę, że dla ogniw powinno to robić z grubsza... .
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9774
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Falownik komputerowy do tworzenia kopii zapasowych oświetlenia domowego




przez sicetaitsimple » 21/06/22, 20:16

Nie jestem pewien, czy rozumiem sens tego, co chcesz zrobić...
Dzisiaj, twoje 760Wc PV, na czym się ładują?
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2212
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 504

Re: Falownik komputerowy do tworzenia kopii zapasowych oświetlenia domowego




przez phil59 » 21/06/22, 20:56

Na każdym panelu mam mikroinwertery, które wychodzą na cały dom, z częścią z gracją ponownie wprowadzoną do sieci.

Ponieważ są w ogrodzie, a nachylone pod kątem 60°, to mogę je dość spokojnie ustawić pod kątem 20° na lato.... a latem mam za dużo, a nawet w tym miesiącu marzec mam bardzo dużo.

A potem, aby jutro mieć sok, w przypadku małej sieci, obecnie nieistotny i bardzo rzadki w domu?
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9774
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Falownik komputerowy do tworzenia kopii zapasowych oświetlenia domowego




przez sicetaitsimple » 21/06/22, 21:18

OK, rozumiem lepiej: nie chcesz już wysyłać swojej nadwyżki do sieci za darmo. Zapominam o bezpieczeństwie oświetlenia w nocy, jeśli dzisiaj nie dotknęły Cię częste przecięcia to jest małe ryzyko, że jutro to się radykalnie zmieni, a nie masz pewności, że falownik + akumulatory wyspowane na konkretnym obwodzie nie sprawiają więcej problemów niż dobra stara sieć.

Ale wtedy twoja nadwyżka, ile to jest? Twoja produkcja kadzi musi wynosić około 800 kWh/rok, prawda? Ponadto, czy masz pojazd elektryczny, który musi łatwo połknąć to wszystko, gdy jesteś obecny w ciągu dnia?
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2212
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 504

Re: Falownik komputerowy do tworzenia kopii zapasowych oświetlenia domowego




przez phil59 » 21/06/22, 22:15

Właściwie obecnie to mniej bo pochylony pod kątem 60° (a właściwie 3 na 60°, a jeden na 45°, go bardziej na wschodzie), bo z moimi problemami z plecami nie miałem okazji zrobić zmiennej strzał, jeśli tylko w 2 lub 3 pozycjach.

Ale wciąż mam tak wiele do zainstalowania i mam nadzieję, że moje problemy z plecami z czasem zmniejszą się lub nie...

Basen chyba nie dam rady zrobić jeszcze w tym roku, a więc nie ma do niego pompy ciepła.


Samochód (Madame) jest w większości po 17:19, aw najlepszym przypadku do XNUMX:XNUMX, jest to odpowiednik ceny „nocnej”, a mój jest przeważnie w pracy.

Zmywarkę wymuszamy w ciągu dnia, najlepiej, zwłaszcza, że ​​jest podłączona bezpośrednio do ciepłej wody, gorącej wody gazowej.

Pralka, jeśli też jest na 30° max, ale nie będę miał daleko, ponad rok, od ponownego wrzucenia 100 kWh do sieci... spokojnie ponad 150 dni świecenia, ale przede wszystkim zabezpieczona.

To niewiele, ale 25 € falownika, jeśli zainstaluję BMS 13S, to około 15 €, a jeśli symuluję akumulatory 12 V, to 5 € BMS...

Baterie spokojnie starczają na 5 lat, za darmo, no i trochę czasu.... powiedzmy kadzi 40 €, dlatego mogę uznać, w przeciwnym razie fabrycznie nowe , to za drogie, nawet robiąc instalację przez robienie z falownik hybrydowy...
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2212
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 504

Re: Falownik komputerowy do tworzenia kopii zapasowych oświetlenia domowego




przez phil59 » 21/06/22, 23:11

20220621_154005.jpg



20220621_111743.jpg


Zapomniałem też powiedzieć, że obecnie, więc jest sok do odzyskania WE.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9774
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Falownik komputerowy do tworzenia kopii zapasowych oświetlenia domowego




przez sicetaitsimple » 22/06/22, 13:54

phil59 napisał: ale nie będę miał daleko, ponad rok, od 100 kWh na ponowne wprowadzenie do sieci... spokojnie ponad 150 dni świecenia, ale przede wszystkim zabezpieczonego.


Jeśli jest to około 100kWh/rok „strat” (wartość od 15 do 20€), nie wydaje mi się, aby modyfikacje, które rozważasz, były zbyt duże, zwłaszcza że nadal będziesz mieć „straty”, nawet jeśli są one mniejsze .
Ale hej, to osobista opinia, oczywiście twój diagram musi działać, a decyzja należy do ciebie! Zwłaszcza, że ​​poza aspektem „finansowym” myślę, że z przyjemnością wdrożysz swoje rozwiązanie, które ma wartość.
Powiesz nam?
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2212
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 504

Re: Falownik komputerowy do tworzenia kopii zapasowych oświetlenia domowego




przez phil59 » 22/06/22, 15:14

Oczywiście aspekt „przyjemności” jest niezbędny, ale jeśli od kwietnia do września panele mają temperaturę 25-30°, z grubsza mówiąc, ponowne wstrzyknięcie będzie co najmniej 200 kW,
Do tego będzie podwójny panel, który mam, a tam będzie około 500Wh i chyba prawie 350 dni w roku, żeby móc przechować na oświetlenie...

A dla mnie przyszłość „ciągłego, nieprzerwanego” soku może stać się niepewna, nie dlatego, że nie jesteśmy tym, czego potrzeba, ale kto wie?

Kilka lat temu, kiedy pracowałem, przez lato, mieliśmy wiele przerw w sieci...

To było tylko przycinanie, które nie zostało odnowione.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9774
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Falownik komputerowy do tworzenia kopii zapasowych oświetlenia domowego




przez sicetaitsimple » 22/06/22, 15:37

phil59 napisał:Plus będzie podwójny panel, który mam, a tam będzie około 500Wh


Oczywiście, jeśli podwoisz produkcję energii słonecznej, problem stanie się inny. Ale z dwoma pojazdami elektrycznymi nadal wydajesz się dobrze przygotowany do zarządzania tą produkcją. Przechowywanie od 1 do 2 kWh w falowniku z pewnością pomoże, ale nie wystarczy, aby uniknąć strat.
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2212
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 504

Re: Falownik komputerowy do tworzenia kopii zapasowych oświetlenia domowego




przez phil59 » 22/06/22, 16:48

Wiesz, pojazdy elektryczne jeżdżą w ciągu dnia.

I tak jak obecnie wyjeżdżamy 3 WE z 4, a WE tam, gdzie nie wychodzimy, generalnie jeden dzień jest poświęcony rodzicom.

Aby zlokalizować, kona w maju przejechała 4113 km, a tam na czerwiec mamy już 2347 km....

Pamiętam miesiąc, podczas porodu, przejechał tylko 400 km.

Pobieramy opłaty głównie w nocy, po obniżonych stawkach...

Powiemy, że z grubsza za 2 lata będę na emeryturze lub nie. Ale moja żona nadal będzie pracować. Tak, wziąłem młodą dziewczynę, ma dopiero 56 lat! : Lol: i od ponad 35 lat z tym samym wielbłądem mam prawo do medalu pustyni! : Lol:
Więc kona nieczęsto ładuje się w ciągu dnia.

Co do mojego VE to nie ma już swoich 100 km młodości i myślę, że przy jednym ładowaniu tygodniowo będę miał dość (a właściwie 2-3 małe, powiedzmy 3 razy po 1h30).

W okresie grudzień-styczeń, przy nachyleniu 70°, jest to około 55-60 kWh produkcji na mnie przy zainstalowanych 1.5 kWp w liczbach teoretycznych.

Czyli zimą ledwo starczy mi na oświetlenie, a reszta pójdzie na wszystko, co zużyje....

dzień nieobecny.PNG
dzień nieobecny.PNG (37.01 KiB) Obejrzano 3466 razy


To był dzień, kiedy nas tam nie było, nie pamiętam czasu, ale musiało być nie tak źle, ale panele są trochę zarośnięte chwastami z przodu ... niewiele dało się ciąć.

Należałoby więc zamodelować noc w dzień i widzimy, że dom zużywa małe 200 Wh z szumem tła (w każdym razie dobre 150 Wh).
Tam może być w sumie 20Wh, bo zapalam 2-3 lampy, tu i tam 5-10 minut jak nas nie ma....
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 195