Citroën C3 CNG na gazie miejskim: aktualne informacje na temat sytuacji?

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Citroën C3 CNG na gazie miejskim: aktualne informacje na temat sytuacji?




przez Christophe » 31/08/06, 08:41

Minęło trochę czasu (koniec 2004 r.), kiedy Citroën zapowiedział wypuszczenie swojego C3 CNG ładowanego na gaz miejski (zob. https://www.econologie.com/c3-gnv-au-gaz ... s-912.html )...Zastanawiałem się (już nie we Francji): jaka jest teraz sytuacja? Czy ten samochód jest na sprzedaż? Jeśli tak, w jakiej cenie? Czy mówimy o tym w mediach lub kampaniach reklamowych? jest już opinia? Jeśli nie, to kiedy jest zaplanowany?

Obraz
Ostatnio edytowane przez Christophe 09 / 10 / 07, 14: 18, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
rezut
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 191
Rejestracja: 01/12/04, 14:58
Lokalizacja: Chalon-sur-Saone
x 2




przez rezut » 23/02/07, 12:34

cześć wszystkim

Oto co znalazłem przeszukując sieć

„Chciałbym, aby Citroen produkował C3 CNG trochę szybciej.
Jestem jednym z klientów, którzy zamówili C3 CNG w 11, z terminem, który nie został nawet dokładnie ustalony:

DOSTAWA POWINNA BYĆ WYKONANA W LUTYM LUB MARCU (mam nadzieję, że będzie to rok 2007!!!!) czyli od 3 do 4.5 miesiąca

Nie robią nic w celu promowania tego typu pojazdów!!!""""

znaleźć na http://ecologie.caradisiac.com/Citroen-met-les-gaz-800

ps: szukałem używanego c3 i trafiłem na niego przypadkiem
0 x
jm44
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 19/02/07, 14:55




przez jm44 » 23/02/07, 18:30

trochę logiczne
zamierzają sprzedać samochód, który będzie niezdatny do użytku, ponieważ korzystanie z gazu miejskiego jest prawnie zabronione (podobny problem z TIPP na HVB)
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 24/02/07, 14:46

jm44 napisał:trochę logiczne
zamierzają sprzedać samochód, który będzie niezdatny do użytku, ponieważ korzystanie z gazu miejskiego jest prawnie zabronione (podobny problem z TIPP na HVB)


To co mówisz jest niemożliwe!! Citroën nie wypuściłby modelu, gdyby nie nadawał się do użytku we Francji……… to jest prawie niemożliwe.

Widziałem ten model na własne oczy na ulotce Citroëna, był też model „stop and go”, którego silnik zatrzymuje się, gdy tylko pojazd się zatrzyma i ponownie uruchamia, gdy tylko wciśniesz pedał gazu: świetny w mieście, gdzie samochody często spędzają więcej czasu na postoju niż podczas jazdy!

Musiałem wyrzucić tę ulotkę do kosza, ale jak ktoś trafi do Citroëna, to może nas informować!!!

Więc gdzie jest ten C3 CNG? Zajrzę na stronę "Citroën".
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 24/02/07, 15:41

Halo
Nie byłoby w tym nic dziwnego, że w 1969 roku kupiłem DS19 w Quebecu i wiele części różniło się od tych na rynku francuskim, identycznych dla modeli Renault. W sprzedawanym tutaj 300TD w 1984 roku zainstalowano zawór ERG, dłuższy mostek, który nie występuje na rynku europejskim.
Czasami firmy produkują samochody do sprzedaży poza własnym krajem.
Jeśli chodzi o ustawodawstwo, może ono ulec zmianie dzień po zmianie rządu. tyleż w dobrym, co w złym sensie, ale zawsze w sensie interesów (podatków) rządu.

André
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 07/10/07, 10:21

W końcu możemy przetestować system w domu:
http://www.operationcarburantgaznaturel ... logie.html

Z drugiej strony, jeśli dobrze zrozumiałem, cena wynosi około 1,25 €/m² gazu (1m² = 1 L pod względem energii)… do zabicia jajka w kurze, nie ma lepszego :|
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16183
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263




przez Remundo » 03/06/11, 08:24

oryginalna wizja Audi
Audi połączy wtedy siły z producentem biogazu, którego proces produkcyjny w fazie oczyszczania odrzuca CO2. Ten CO2 zostanie zmieszany z wodorem, aby wytworzyć metan, który Audi nazywa e-gazem, i to właśnie ten e-gaz, o jakości równej obecnemu gazowi miejskiemu, będzie napędzał samochody. Zaletą jest to, że obecnie wszędzie w Niemczech (i w Europie) istnieje rozległa sieć magazynowania i dystrybucji gazu ziemnego. Pozwala to uniknąć trudności związanych z utworzeniem inteligentnej sieci dystrybucji energii elektrycznej z dwukierunkowymi licznikami we wszystkich domach. A ludzie mogliby kontynuować tankowanie w ciągu kilku minut w dowolnym momencie, tak jak są przyzwyczajeni do samochodów benzynowych.
Obraz

Natura silnika źródłowego

Gaz ziemny powstaje w wyniku reakcji CO2 + 2 H2 -> CH4 + H2O

H2O jest hydrolizowany gdzie indziej za pomocą odnawialnej energii elektrycznej.

Pomysł jest
1) korzystania z istniejących sieci dystrybucyjnych gazu
2) sposób magazynowania nieciągłej energii z turbin wiatrowych do celów użytkowych (transport)
3) do recyklingu CO2 z „emitera lambda”
4) mieć dużą autonomię w pojeździe (z węglowodorami)

Ten dokument NASA wyjaśnia bardziej szczegółowo niezbędne katalizatory. Znane reakcje od 1899 roku! : Idea:

W założeniu jest to bardzo ciekawe, jednak uzysk energii pierwotnej zużytej na 100 km nie powinien być ogromny.
0 x
Obraz

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Majestic-12 [Bot] i goście 123