Domu na wodór

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4

Domu na wodór




przez lejustemilieu » 18/11/07, 16:59

Ups, to nadal skomplikowane:

Obraz

Wymagana Autoryzacja????????????? : Evil: co to za historia? nie ma sposobu, żeby pokazać? cenzura????
Nie jestem szczęśliwy
Bisou
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 18/11/07, 19:28

Zmieniłem nazwę obrazu, ale szczerze mówiąc, możesz spróbować:
1) postępuj zgodnie ze wskazówkami dotyczącymi przesyłania obrazów
2) zmień rozmiar obrazu

# Nie wstawiaj spacji ani znaków specjalnych (na przykład akcentu) w nazwach plików, spowoduje to błędy w końcowym łączu.
# Jeśli to możliwe, ogranicz wymiary obrazu do 600 pikseli, aby można było go uwzględnić forums tak, aby nie utrudniać ludziom nawigacji w niskiej rozdzielczości.



Jesteś tu regularnie forum, tym bardziej powinieneś wiedzieć... :|
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 18/11/07, 20:47

to był e-mail, którego skopiowałem i wkleiłem
Cóż... nie jest kompletny
W każdym razie dziękuję
0 x
Avatar de l'utilisateur
BaudouinLabrique
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 318
Rejestracja: 11/02/18, 18:17
Lokalizacja: Hainaut (Belgia)
x 54

Re: Dom z wodorem




przez BaudouinLabrique » 11/02/18, 18:32

Bonjour à tous,

Od 2012 roku udało mi się sprawić, że nasz budynek, choć stary (> 50 lat), wytwarza pozytywną energię (prąd, ogrzewanie i woda) (francuskojęzyczna Belgia)

Planuję wyposażyć się w parę elektrolizer/wodorowe ogniwo paliwowe.
Oto szczegóły projektu i pytania (zbyt długie, aby je tutaj powtarzać):
http://www.retrouversonnord.be/projet_Hydrogene.doc

Oryginalność mojego projektu polega na odzyskiwaniu ciepła resztkowego z pary (szczególnie z akumulatora), które odpowiada ponad 50% strat
i dzięki temu móc odciążyć pracę pompy ciepła, jednocześnie znacznie zmniejszając jej zużycie.
Mam nadzieję, że w ten sposób wyprodukowane 11.500 XNUMX kWh rocznie (tracker fotowoltaiczny) będzie wystarczające.

Dziękuję za uwagi i sugestie,

Baudouin
0 x
«Są tacy, którzy widzą rzeczy takimi, jakie są i zastanawiają się, dlaczego. Ja widzę ich takimi, jakimi mogliby być i mówię sobie: czemu nie! (Sir Bernard Shaw)
« Przyszłość należy do tych, którzy dostrzegają możliwości, zanim staną się one oczywiste. (Theodore Levitt).
Avatar de l'utilisateur
thibr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 723
Rejestracja: 07/01/18, 09:19
x 269

Re: Dom z wodorem




przez thibr » 11/02/18, 19:41

produkt wygląda interesująco (przynajmniej pod względem handlowym : Chichot: )

podążając za stronami wydajność waha się od 95% do 90% (z odzyskiem ciepła)
i 97% na samą produkcję ciepła

zwrot z inwestycji 6 lat i żywotność 25 lat... do zobaczenia
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9839
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2677

Re: Dom z wodorem




przez sicetaitsimple » 11/02/18, 20:31

„Dostępne są technologie po naftowe” – zaczyna się artykuł.

Być może, ale jakim kosztem? Ponieważ nawet w Scotsdalle (Arizona) pokrywanie zużycia energii elektrycznej za pomocą fotowoltaiki, elektrolizy, magazynowania wodoru i ogniwa paliwowego musi być drogie! Specjalnie na potrzeby zimowe, gdzie nawet w Scotsdalle dni są krótsze, a słońce niżej.

Nie ma wątpliwości, że jest to technicznie możliwe, chociaż tak naprawdę nie znam żadnych dostępnych obecnie ofert dla mikroaplikacji.

Edycja: Nie widziałem jeszcze postu Baudouina Labrique, wydaje się, że pojawiają się rozwiązania.
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9839
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2677

Re: Dom z wodorem




przez sicetaitsimple » 11/02/18, 20:54

BaudouinLabrique napisał:
Dziękuję za uwagi i sugestie,



W każdym razie pomysł poprawy COP pompy ciepła poprzez straty ogniwa paliwowego jest interesujący.

Z drugiej strony, w twoim tekście Worda, „Jeśli chodzi o energię elektryczną, wykorzystujemy sieć dystrybucyjną energii elektrycznej jako „baterię” do „magazynowania” nadwyżek, użycie cudzysłowu nie zmienia faktu, że to bzdura („nisza” w bardziej poprawnym ujęciu!).

Czy obliczyłeś objętość magazynowania H2 wymaganą do zapewnienia efektywnej autonomiczności?
0 x
Avatar de l'utilisateur
thibr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 723
Rejestracja: 07/01/18, 09:19
x 269

Re: Dom z wodorem




przez thibr » 11/02/18, 21:08

0 x
Avatar de l'utilisateur
BaudouinLabrique
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 318
Rejestracja: 11/02/18, 18:17
Lokalizacja: Hainaut (Belgia)
x 54

Re: Dom z wodorem




przez BaudouinLabrique » 12/02/18, 11:33

sicetaitsimple napisał:Czy obliczyłeś objętość magazynowania H2 wymaganą do zapewnienia efektywnej autonomiczności?

Czekam na dokładne obliczenia po testach pierwszej maszyny, która wkrótce zostanie zainstalowana w Belgii w firmie Ets Giacomini, która następnie ją wprowadzi na rynek.
0 x
«Są tacy, którzy widzą rzeczy takimi, jakie są i zastanawiają się, dlaczego. Ja widzę ich takimi, jakimi mogliby być i mówię sobie: czemu nie! (Sir Bernard Shaw)
« Przyszłość należy do tych, którzy dostrzegają możliwości, zanim staną się one oczywiste. (Theodore Levitt).
Avatar de l'utilisateur
BaudouinLabrique
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 318
Rejestracja: 11/02/18, 18:17
Lokalizacja: Hainaut (Belgia)
x 54

Re: Dom z wodorem




przez BaudouinLabrique » 12/02/18, 11:37


Całkowicie się z tym zgadzamy i uwzględniłem to w opisie.
Dlatego liczę na odzysk ciepła odpadowego, aby zmniejszyć zużycie geotermalnej pompy ciepła i w ten sposób zrekompensować dużą część z 59%.
Dla reszty mam szczegółowe rozwiązania, które pozwolą zaoszczędzić ponad 2000 kWh/rok, co odpowiada prawie 20%, pozwalając na korzystanie z samochodu wodorowego (poniżej 10.000 XNUMX km przejechanych rocznie).
0 x
«Są tacy, którzy widzą rzeczy takimi, jakie są i zastanawiają się, dlaczego. Ja widzę ich takimi, jakimi mogliby być i mówię sobie: czemu nie! (Sir Bernard Shaw)
« Przyszłość należy do tych, którzy dostrzegają możliwości, zanim staną się one oczywiste. (Theodore Levitt).

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 161