Podłączenie do obiegu grzewczego z redukcją średnicy

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
JeanMarq
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 26/09/22, 18:12

Podłączenie do obiegu grzewczego z redukcją średnicy




przez JeanMarq » 26/09/22, 18:32

Witam,
Inżynier ciepłownictwa montuje obecnie w moim domu nowy kocioł.
Ponieważ nowy kocioł jest zainstalowany w innym miejscu niż stary, należy go podłączyć do poprzedniego obiegu grzewczego (wykonanego ze stali).
Inżynier ciepłownictwa chce połączyć się ze starym obiegiem za pomocą stalowej rury o mniejszej średnicy, aby ostatecznie połączyć się z dużą stalową średnicą.

Mały diagram do podsumowania:

Kocioł - Rura wielowarstwowa 20 - Rura stalowa 15 - Rura stalowa 30 (zobacz więcej) - Obieg grzewczy

( w obie strony )

Rozumiem wyjaśnienie ciepłownika, który mówi mi, że nie ma możliwości bezpośredniego podłączenia do największej stalowej rury, ponieważ schodzi na niższe piętra.

Początkowo planowano podłączyć do największej średnicy, co wydawało mi się najbardziej logiczne i sensowne, dziś kończą mi się argumenty i „nie widzę w czym będzie problem” od mojego ciepłownika nie jest mi wystarczy. nie w wyjaśnieniu.

Nie znam się zbytnio na polu, ale chciałbym mieć opinię, aby mnie uspokoić i wyjaśnić, czy to nie jest zbyt skomplikowane, jak przejście przez redukcję średnicy nie stanowi problemu w obwodzie grzania.

W podziękowaniu.
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Przyłącze na obiegu grzewczym z redukcją średnicy




przez phil59 » 26/09/22, 18:48

Więcej nie wiem, ale zależy to też od mocy kotła, bo jak się nagrzewa, to ciepło trzeba jak najszybciej odprowadzić.

Mój stary kocioł miał 28-30, wydaje mi się, że jako moc, na 52 kWh.

Obecny jest 20, a podłączyłem bezpośrednio, przez "reduktor-powiększacz" z mojej instalacji i działa dobrze, nie optymalnie, może nie wiem, ale działa.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11072

Re: Przyłącze na obiegu grzewczym z redukcją średnicy




przez Christophe » 26/09/22, 18:51

Jedyny problem z redukcją średnicy to spadki ciśnienia: przy tym samym zużyciu cyrkulatora będziesz miał mniejszy przepływ… ale to nie znaczy, że nie jest to możliwe (oczywiście lepiej zmniejszyć zrzut strat)…

Radzę, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, aby przejść na znacznie mniej energochłonny i niewiele droższy elektroniczny cyrkulator… to w dużej mierze zrekompensuje utratę ładunku…
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11072

Re: Przyłącze na obiegu grzewczym z redukcją średnicy




przez Christophe » 26/09/22, 18:53

0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Przyłącze na obiegu grzewczym z redukcją średnicy




przez phil59 » 26/09/22, 19:31

Nie uzyskuję takich samych wyników jak ty, zastępując taki, który działa dobrze, a to 5 lat, 24/24 7/7, więc 10 lat biorąc pod uwagę przerwy. Jeśli HS, to rzeczywiście sytuacja nie jest już taka sama...

Przy niskich cenach energii elektrycznej... 30-40 centów za kWh, to wszystko zmieni.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 230