Sprzęgło drewna kocioł i olej: Plan i schemat

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
letitus
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 26/11/09, 11:07

Sprzęgło drewna kocioł i olej: Plan i schemat




przez letitus » 29/11/09, 16:59

cześć, instaluję kocioł na drewno w moim układzie paliwowym, wciąż mam połączenie do wykonania i chciałbym poznać Twoją opinię na temat mojego schematu,

Obraz

merci d'Avance

pod redakcją Christophe: użyj naszego hosta obrazów stp.

Temat wspominał już kilka razy, czy zrobiłeś badawczych?

Na przykład tutaj jest mój drewniany montaż: https://www.econologie.com/forums/installati ... t3494.html

Twój schemat jest zainspirowany http://pagesperso-orange.fr/herve.silve/schemasbois.htm
0 x
letitus
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 26/11/09, 11:07




przez letitus » 29/11/09, 20:11

dsl nie wiedziałem o hoście :|

W rzeczywistości od dłuższego czasu szukam w sieci i muszę powiedzieć, że się w tym zagubiłem :płakać:

myślisz, że moja instalacja jest niebezpieczna? skuteczne?

czy wymagana jest cewka bezpieczeństwa termicznego?
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 29/11/09, 21:24

Cześć Letitus,

Aby zabezpieczyć instalację, potrzebujesz wężownicy chłodzącej (zintegrowanej) lub układu wtrysku zimnej wody na wlocie do kotła (z zaworem termicznym)
Ponadto planujesz pracę bez zbiornika buforowego, co nie jest idealne do optymalizacji wykorzystania tego kotła.
Rzeczywiście istnieje tylko cyrkulator dla samego kotła na drewno, ale nie ma pętli recyrkulacyjnej z zaworem termicznym. Istnieje wysokie ryzyko odwagi, przynajmniej na początku operacji.
Na twoim schemacie nic nie stoi na przeszkodzie, aby woda podgrzewana przez kocioł na drewno krążyła w kotle olejowym i odwrotnie.
Są 2 zawory zwrotne, wystarczy tylko 1.

Twój schemat jest narysowany na podstawie istniejącego schematu, ale bardziej kompletny. To trochę normalne, że istnieją niespójności, jeśli usuniesz niektóre elementy.

A+
0 x
letitus
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 26/11/09, 11:07




przez letitus » 29/11/09, 22:14

tak, wziąłem ponownie rysunki ^^ Chciałem założyć instalację taką, jaką mam w tej chwili (bez drewna oczywiście)

Mam pomysł, aby umieścić zbiornik buforowy, ale w tej chwili ograniczony finansami nv, myślę, że zainstaluję go w ciągu 2 lat

celem jest to, że chciałbym ogrzać kominek na paliwo (produkcja ciepłej wody jest zintegrowana)

(ale bez pętli recyrkulacyjnej z zaworem termicznym)

co to jest : Lol:
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 30/11/09, 12:53

Witam,

Oto przykład połączenia

Obraz

Tak więc właściwie, jeśli chcesz utrzymać korpus grzewczy kotła olejowego w temperaturze (dla CWU), musisz podłączyć kocioł na drewno szeregowo na powrocie i ominąć go, gdy nie działa, dzięki zaworowi sektorowemu A / B.
Uwaga: utrzymywanie temperatury kotła olejowego powoduje straty, jeśli zostanie on umieszczony w pomieszczeniu na zewnątrz (straty nie ogrzewają domu)

Możesz zautomatyzować przejście A / B, wybierając zawór z siłownikiem, który przełącza się na B, jeśli kocioł na drewno działa (łatwo, to ta sama kontrola, co jego cyrkulator). W przeciwnym razie zawór musi przełączyć się na A.

Aby przetestować formułę zbiornika buforowego bez dużych inwestycji, możesz wziąć jeden (lub więcej) używanych zbiorników ciepłej wody użytkowej. Jest mniej niż 100 euro za 300L.
Mam jednego z moich kontaktów, który próbował, jest z niego zadowolony, nawet jeśli wie, że pojemność jest trochę napięta (zawsze możemy dodać trochę później)

W przypadku zaworu termicznego i pętli recyklingowej celem jest eksploatacja kotła przy minimalnej temperaturze.
Wymagany jest automatyczny zawór otwierający (zwykle 55 ° lub 65 ° C).
W twoim przypadku przydatność tego systemu zależy od mocy kotła i tempa wzrostu temperatury instalacji.

Wszystko jest wyjaśnione tutaj

http://pagesperso-orange.fr/herve.silve/bois.htm

A+
0 x
letitus
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 26/11/09, 11:07




przez letitus » 30/11/09, 17:12

dziękuję za twoją pomoc : Mrgreen:

czy zawór AB jest zaworem mieszającym z siłownikiem?

dzięki informacjom z aquastata przełącza się na pozycję drewna i paliwa, jeśli drewno nie jest w drodze?

Chciałbym, aby kocioł na paliwo uruchamiał się automatycznie, gdy drewno nie jest wystarczająco ogrzewane, dlatego motoryzacja AB jest najlepsza, prawda?

wystarczy jedno naczynie wzbiorcze?

jeśli mój zawór AB nie działa (awaria), czy mój zawór ochroni instalację?


jestem bolesna, huh : Chichot:

jeszcze raz dziękuję
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 30/11/09, 17:24

Czy musisz być w stanie działać niezależnie z drewnem, czy nie?

Jeśli tak, należy poddać przeglądowi 2 proponowane programy, ponieważ drewno ogrzeje kocioł olejowy.

Pytanie: na pierwszym schemacie pkoi umieściłeś 1 zawory "2" na obwodzie drewna?
0 x
letitus
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 26/11/09, 11:07




przez letitus » 30/11/09, 17:34

Założyłem zawory (nie wiedząc, czy to było najlepsze), aby uniknąć tego, że kocioł na paliwo nie ogrzewa kotła na drewno, szuka się odwrotności (drewno ogrzewa paliwo), ponieważ moją ciepłą wodą zarządza paliwo i kocioł na paliwo znajduje się w mojej pralni, która jest dobrze izolowana

voili voilou
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 30/11/09, 17:39

Ok, więc NIGDY nie będziesz ogrzewać w 100% drewna? Gdzie jest zbiornik CWU? „W” kotle olejowym?

W przypadku zaworów się powiela: wystarczy jeden.
0 x
letitus
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 26/11/09, 11:07




przez letitus » 30/11/09, 17:48

nie, drewno jest tylko dodatkiem, gdy jestem w domu, aby zmniejszyć zużycie paliwa, chcę ogrzać maksymalnie drewnem, ale nie w 100%

dla CWU nie przedstawiłem tego, ponieważ mój kocioł paliwowy ma dwa osobne obwody, jeden do ogrzewania, a drugi do CWU (kocioł jest rejestratorem GC115 buderus logano
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 198