Sprzęgło paliwa kotła i kocioł wkładka

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Sherco49
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 08/01/17, 18:34
x 1

Sprzęgło paliwa kotła i kocioł wkładka




przez Sherco49 » 08/01/17, 19:26

Halo
temat ten jest traktowany na wiele sposobów, czasem podając informacje, jeśli nie sprzeczne, ale przynajmniej nie pozwalając mi uzyskać jasnego pojęcia, co jest możliwe, a co nie.
Zamierzam zainstalować kocioł wodny o mocy 12 kW w moim otwartym kominku, co jest przeciwieństwem mojego kotła na paliwo o mocy 32 kW, aby nie marnować kalorii wytwarzanych podczas zimowych ognisk
proste podłączenie można wykonać przez piwnicę lub obwód zasilania grzejników jest już zainstalowany (żeliwo)
dom z 1975 roku jest dość duży, na 10 piętrach jest 3 grzejników, tylko jeden wolny.
Moje podstawowe pytanie to wiedzieć, czy mogę po prostu podłączyć gorący wylot kotła do powrotu kotła, a gorący dopływ kotła do wlotu kotła
Planuję postawić laddomat21 za kotłem oraz elementy zabezpieczające przed przegrzaniem (zimna woda i zawór)
Moje rozumowanie jest takie, że powrót obwodu do poziomu kotła (ogrzewanego przez kocioł) zostanie ponownie wtłoczony do obwodu grzewczego przez zawór czterodrogowy lub trafi do kotła wskazując mu, że nie ma potrzeby wprawić w ruch. Czy to jest wykonalne?
Zawsze się zastanawiam, czy w tym przypadku konieczne jest umieszczenie zbiornika buforowego
Nie mam regulacji ogrzewania poza zaworami termostatycznymi
pompa cyrkulacyjna kotła w okresie grzewczym pracuje stale
Kolejne pytanie, po uruchomieniu Laddomatu będą dwa cyrkulatory szeregowo, czy to możliwe?
Załączam schemat
instalacja kotła JPG


Dziękuję za twoją opinię
1 x
F Moreau
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 05/11/17, 16:14
x 1

Re: Łącznik kotła paliwowego i wkładu kotła




przez F Moreau » 05/11/17, 16:27

Szkoda, że ​​nie było odpowiedzi, jestem w tej samej sytuacji ...
Czy ostatecznie zdecydowałeś się na tę edycję, czy jesteś z niej zadowolony?
Kontynuuję poszukiwania informacji na podobne tematy (ale kocioł opalany olejem opałowym różni się od pieca opalanego drewnem z kotłem na olej opałowy ...)
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 205