Porównanie izolacji - celuloza najlepsza?

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...

Za jaką maksymalną cenę byłbyś skłonny kupić celulozę (euro / m² - R = 5 lub równowartość 20 cm wełny mineralnej)

Możesz wybrać 1 opcja

 
 
Sprawdź wyniki
dudnienie
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 01/08/08, 14:40

Porównanie izolacji - celuloza najlepsza?




przez dudnienie » 01/08/08, 14:55

Bonjour à tous,

Właśnie myślę o budowie mojego domu niskoenergetycznego. Jednym z moich priorytetów jest wybór najlepszej możliwej izolacji. Mówiąc o najlepszych, nie opieram się na informacjach producentów, którzy namawiali mnie do zakupu styropianu ze względu na jego właściwości lambda ... Mówię o kryteriach nie tylko izolacji termicznej przed zimnem (lambda), ale także ciepło latem; ze względu na łatwość użycia (przesunięcie fazowe, higrometria); w odniesieniu do jakości środowiska (szkodliwość, szara energia, recykling itp.), w odniesieniu do zagrożeń dla zdrowia (drobne cząstki, LZO, ...) i wreszcie w związku z wdrażaniem.

Dokonałem dokładnego porównania (które mogę ci podać, jeśli o mnie chodzi) między 12 różnymi izolatorami i wydaje się, że celuloza jest idealnym materiałem ze wszystkich punktów widzenia ...

Dlatego mam 2 pytania
- Jeśli jest to materiał senny; jak to się dzieje, że nie jest znany na rynku, rozprowadzany w bricos itp.
- Nie mogę znaleźć dostawców lub producentów w moim regionie (Belgia / północna Francja). Czy znasz jakieś?
- Czy masz pojęcie o cenie, na przykład, za m² dla R 5 lub za tonę lub za m³ (może to być powód)

Przegapiłem coś?
Dziękuję za liczne odpowiedzi ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79457
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 01/08/08, 15:08

1) Celuloza wyróżnia się na tle wielu recenzji „zielonych” izolacji, ponieważ ma swoją rozsądną cenę (oprócz słomy, ale słomę trzeba znaleźć!). https://www.econologie.com/forums/tableau-co ... t2977.html

2) Poziom cenowy, na który głosowałem 12 €, ponieważ jest to w przybliżeniu cena, którą zapłaciłem w styczniu zeszłego roku (TTC i transport wliczone, ale w "auto pozie"):

Tutaj (i na kolejnych stronach) znajdziesz wszystkie szczegóły i wideo:
https://www.econologie.com/ouate-de-cell ... -3763.html

3) Kupiłem naszą celulozę pośrednio od Ecobati (.be).
Członek forums (drwal: https://www.econologie.com/forums/membre1699.html ) właśnie rozpoczął działalność, możesz się z nim skontaktować, aby odebrać od niego zapasy, aby zobaczyć koszty wysyłki (i tak je zapłaciłem).

4) Nie jest to lepiej znane, ponieważ niektórzy bronią swoich interesów : Evil: Ale to się zmienia ... w każdym razie wełna flokulowana chemicznie jest droższa niż celuloza, więc wystarczy być bardzo głupim, aby izolować flokulowaną chemicznie ... : Chichot:

W przeciwnym razie twoje porównanie mogłoby zainteresować ludzi forums, w jakiej formie?
0 x
dudnienie
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 01/08/08, 14:40

Dzięki za informacje




przez dudnienie » 01/08/08, 15:59

Dziękuję za odpowiedź ... trochę mnie to pociesza ...
Zauważyłem eko-batis. Ale są w Liege i przywożą celulozę z Niemiec ... witam koszty transportu dla środowiska ...
Mówiąc o transporcie. Ile zapłaciłeś (słyszałem około 15% całości ...) Mówię o transporcie do Ciebie? Żeby dać mi pomysł, trzeba było zamówić ile dla jakiej powierzchni domu, dachu, ścian, podłogi?

Czy byłeś w stanie skorzystać z 6% podatku, odkąd zainstalowałeś w samodzielnej konstrukcji?

Dla porównania mam to w formacie ppt. Jeśli chcesz, mogę to wysłać na Twój e-mail.

David
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79457
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 01/08/08, 16:02

Nie, zapłaciłem 21%, 6% to kiedy pozujesz.

Za szczegółowy koszt i liczby, przepraszam, ale wszystko jest na tej stronie: https://www.econologie.com/ouate-de-cell ... -3763.html

W przypadku pliku umieść go bezpośrednio na serwerze z linkiem „Wstaw obraz lub plik na forum”poniżej okna edycji wiadomości.
0 x
dudnienie
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 01/08/08, 14:40

porównawcza izolacyjność (środowisko)




przez dudnienie » 01/08/08, 16:40

Zgodnie z obietnicą, przedstawiam moje wykresy porównawcze dotyczące parametrów technicznych, zdrowia, komfortu i wpływu klasycznej i ekologicznej izolacji na rynek na środowisko. Chciałbym rozszerzyć to porównanie na ceny różnych izolatorów, a także na wykonanie (łatwość, szybkość, tak źle postawione ryzyko, żywotność, koszt wykonania ...) jeśli masz informacje na te tematy, nie wahaj się wysłać mi e-maila na

Kod: wybierać

cellulose.db@gmail.com


David
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79457
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 01/08/08, 16:51

Czy nie brakuje linku do pliku?
0 x
Avatar de l'utilisateur
minguinhirigue
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 447
Rejestracja: 01/05/08, 21:30
Lokalizacja: Strasburg
x 1




przez minguinhirigue » 04/08/08, 09:24

Celuloza jest fajna, słoma jest jeszcze tańsza, ale dla mnie problemem nie jest znalezienie słomki, ale raczej jej użycie, jeśli nie chcesz ścian 45 cm! : Lol:
Jesteśmy wtedy zobowiązani do skrupulatnego skompresowania butów luzem! :?
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2

Re: Porównanie izolacji - celuloza najlepsza?




przez drwal » 09/08/08, 15:37

dbaudrez napisał:[…] Mam zatem 2 pytania
- Jeśli jest to materiał senny; jak to się dzieje, że nie jest znany na rynku, rozprowadzany w bricos itp.
- Nie mogę znaleźć dostawców lub producentów w moim regionie (Belgia / północna Francja). Czy znasz jakieś?
- Czy masz pojęcie o cenie, na przykład, za m² dla R 5 lub za tonę lub za m³ (może to być powód)

Przegapiłem coś?
Dziękuję za liczne odpowiedzi ...
Jest to materiał, który zaczyna być tutaj dość dobrze znany (Rodan-Alpy), a duże grupy dystrybucji materiałów, które czują wiatr, zaczynają go sprzedawać (SAMSE, PointP)

Cena zależy od wielu czynników, z których pierwszym jest sposób ułożenia materiału ... Podaj więcej informacji, a powiem ci, co to jest ...

Producentów nie ma wielu, a ci, których znam na rynku, to albo kanadyjscy, niemieccy, austriaccy czy francuscy ...
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 09/08/08, 15:40

minguinhirigue napisał:Celuloza jest fajna, słoma jest jeszcze tańsza, ale dla mnie problemem nie jest znalezienie słomki, ale raczej jej użycie, jeśli nie chcesz ścian 45 cm! : Lol:
Jesteśmy wtedy zobowiązani do skrupulatnego skompresowania butów luzem! :?
Niezależnie od grubości ścian, które chcesz, wykonanie bel słomy i tak jest pracochłonne ...

Ale tak pozostaje LE najciekawszy materiał (dla budowniczego, który nie boi się dużych ścian ...)

Wczoraj odwiedziłem bardzo inteligentne miejsce: zgrupowane mieszkania ze słomy (3 mieszkania w jednym budynku), bardzo dobrze przemyślane, aby niewiele kosztować i być dość wydajne!
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
minguinhirigue
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 447
Rejestracja: 01/05/08, 21:30
Lokalizacja: Strasburg
x 1




przez minguinhirigue » 09/08/08, 16:50

Cóż, tak naprawdę nie rozumiem, jak stosowanie słomy jest bardziej restrykcyjne niż celulozy luzem?

Ponieważ buty są umieszczane między dwoma słupkami (bardzo cienkie w technice Live Cell), bardzo szybko się unoszą ... Cóż, to prawda, że ​​trzeba sobie radzić z tynkiem, ale wykończenia mogą być długie dla wszystkich technik.

Powiesz mi, że na drewnianej ramie pozostawiając dobrze zaplanowane rezerwy na wdychanie celulozy, to może pójść równie szybko ... Przygotowanie jest tylko trochę staranne, wykończenie prostsze: farba, olej lub lakier na panelach drewno.

Czy nie wygląda ładnie na stronie, którą odwiedziłeś, w tych mieszkaniach do wynajęcia lub współwłasności? Są tu jakieś obrazki?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 88