Gubię się w tym wszystkim!! Pomóżcie mi w ogrzewaniu!!

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
gisier
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 16/12/08, 22:26

Gubię się w tym wszystkim!! Pomóżcie mi w ogrzewaniu!!




przez gisier » 16/12/08, 22:36

Witaj, nowy w tej sprawie forum dyskusji Chciałbym mieć pomysły na badania lub dokładne odpowiedzi, jeśli takie istnieją.

Buduję w 2009 roku i chcę znaleźć rozwiązanie grzewcze, które będzie wygodne zarówno dla nas, jak i dla działki i naszego budżetu.
Impreza na geotermalnych pompach ciepła Gdzieniegdzie czytam, że wcale nie są takie zielone. Pelety drzewne interesują mnie, ponieważ wymagają mniej konserwacji, ale mają też swoje wady, takie jak nie w pełni pokrywają potrzeby grzewcze.

Dom będzie miał około 150m² z podłogą.

Wiem, że element izolacyjny jest bardzo ważny, ale powiedziawszy, jeśli dużo inwestuję w stolarkę i cegły monomurowe, chciałbym, aby ogrzewanie nie było zbyt drogie i praktyczne.

Biegam od tygodni na forums i czytamy wszystko i jest odwrotnie!

Jak odnaleźć się w tym projekcie?

dziękuję
0 x
Avatar de l'utilisateur
swift2540
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 383
Rejestracja: 04/08/08, 00:48
Lokalizacja: Liege
x 1




przez swift2540 » 16/12/08, 22:51

Dobry wieczór i witamy Gisiera,
Twoim pierwszym problemem jest chęć napełnienia durszlaka zamiast zatykania dziur!!!
Cegła monomurowa nie wystarczy do prawidłowego ocieplenia.
Aby móc Ci pomóc w zakresie izolacji i ogrzewania, musimy wiedzieć trochę więcej.
W jakim regionie?
Jakie rodzaje ścian i dachów?
Pytanie dodatkowe: granulat = pellet?
A+
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 16/12/08, 22:53

Jeśli zależy Ci na niezbyt wysokim budżecie, zdecydowanie możesz zapomnieć o geotermalnej pompie ciepła!

W przypadku kotłów na pellet drzewny, jeśli są one odpowiednio dobrane, nie ma powodu, dla którego nie mogłyby pokryć wszystkich potrzeb grzewczych!
Jeśli w domu o powierzchni 100 m2 umieścimy kocioł zaplanowany na 300 m2, nieuchronnie będzie on miał problem z pokryciem potrzeb...
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
Avatar de l'utilisateur
swift2540
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 383
Rejestracja: 04/08/08, 00:48
Lokalizacja: Liege
x 1




przez swift2540 » 16/12/08, 22:57

Gregconstruct napisał:Jeśli zależy Ci na niezbyt wysokim budżecie, zdecydowanie możesz zapomnieć o geotermalnej pompie ciepła!


Jeśli chcesz dobrego rozwiązania dla planety, możesz też o tym zapomnieć
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 16/12/08, 22:59

Cóż, tak, czapka jest niegrzeczna, a nie piękna
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 17/12/08, 10:11

Kocioł na pellet + dodatek solarny do ciepłej wody użytkowej latem. Did67 ma dokładnie tę konfigurację. Wyszukaj: https://www.econologie.com/forums/search.php

Zabawne, że wszyscy promotorzy sukinsyny systematycznie oferują gówniane pompki... Edf musi ich wspierać...

W jakim regionie jesteś, jaka temperatura bazowa?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Pogubiłam się w tym wszystkim!! Pomóżcie mi w ogrzewaniu!




przez Did67 » 17/12/08, 10:33

Gisier napisał:
...Chcę znaleźć takie rozwiązanie grzewcze, które z jednej strony będzie wygodne zarówno dla nas, jak i dla Ziemi i naszego budżetu.
.....


Biegam od tygodni na forums i czytamy wszystko i jest odwrotnie!


dziękuję


1) Odpowiedź na tak rozległe pytanie wymagałaby napisania książki…

2) Nie ma rozwiązania, bo nie ma "samochodu idealnego"...!!! W końcu koniecznie będzie wybór, który będzie dla Ciebie najmniej złym kompromisem. Mówię ci dobrze.

3) Na forums, niuans nie jest podstawową cechą. Wyrażaj siebie, często w sposób definitywny, ludzi, którzy albo mają problem z przyjętym przez siebie rozwiązaniem, albo są przekonani, że znaleźli „rozwiązanie” (bez podawania swojego „a priori”).

4) Jeśli ktoś Ci powie, że „NA” rozwiązanie, to tyle, bez dalszych niuansów, cóż, tylko półsłuchaj… Biorąc pod uwagę to, co właśnie napisałem, jest to raczej ajatollah tego czy tamtego, który chce Ci doradzić ... Lub, oczywiście, handlarz tym czy tamtym.

Po przeczytaniu pliku „kocioł na pellet” chciałbym omówić „dlaczego wybrałem pellet”…

To powiedziawszy, zdecydowanie radzę pomyśleć o „inwestycji + kosztach operacyjnych w ciągu 15 lat”. Jeśli opanujesz arkusz kalkulacyjny typu Excel bez reklamowania się w Microsoft, możesz z łatwością posługiwać się hipotezami... Zobaczysz, że rozwiązanie „najtańsza inwestycja” (grzejnik elektryczny) jest zdecydowanie najdroższe w ciągu 15 lat (przy obecnych cenach !). Bez żadnych osobistych rozważań na temat broni nuklearnej...

Tak czy inaczej, zobaczysz, że wszystko zależy od ewolucji cen różnych źródeł energii. I tam, albo wierzysz pani Sun, albo stoisz przed zagadką.

Założyłem, że w dłuższej perspektywie wzrosną koszty energii, paliw kopalnych bardziej niż innych, a w ślad za nimi pójdzie prąd (ponieważ EdF będzie miał takie plany, jak demontaż starych elektrowni lub budowa nowych lub zakup „odnawialna” energia elektryczna – wiatrowa lub słoneczna – po 0,45 lub 0,57 € za kWh)... Ale nie twierdzę, że mam rację!

Poprawię Cię w jednym punkcie: oczywiście kocioł na pellet (pelety drzewne) jest w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby (w tym ciepłą wodę latem - wszystkie dobre maszyny mają pozycję „lato”). Mam kocioł na pellet i poza solarem na ciepłą wodę (który nie jest konieczny - miałem go wcześniej) nic więcej. A jest nas w tym przypadku wielu.

Z drugiej strony istnieje ryzyko rozczarowania po stronie faktury. Nie jest to „tanie” rozwiązanie od strony inwestycyjnej, biorąc pod uwagę zmniejszenie ulgi podatkowej od 2009 roku... Na tej stronie znajdują się w miarę kompletne dokumenty dotyczące tego pytania, zdjęcia...
Ostatnio edytowane przez Did67 17 / 12 / 08, 10: 58, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Pogubiłam się w tym wszystkim!! Pomóżcie mi w ogrzewaniu!




przez Christophe » 17/12/08, 10:36

Did67 napisał:Z drugiej strony istnieje ryzyko rozczarowania po stronie faktury. Nie jest to rozwiązanie „tanie” od strony inwestycyjnej, skoro ulga podatkowa spadła od 2009 roku…


Oh? Jak bardzo się zmniejsza? Jakiego rodzaju materiału dotyczy?

Założę się, że w tym samym czasie przemysłowe turbiny wiatrowe nadal będą dotowane... : Evil:

ps: inny temat dla ciebie (zobacz moją pierwszą odpowiedź): https://www.econologie.com/forums/methode-de ... t6743.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Pogubiłam się w tym wszystkim!! Pomóżcie mi w ogrzewaniu!




przez Did67 » 17/12/08, 10:56

Christophe napisał:Oh? Jak bardzo się zmniejsza? Jakiego rodzaju materiału dotyczy?


Z tego, co wiem, projekt ustawy finansowej przewiduje jedynie 40% w 2009 r. i 25% w kolejnych latach... Nie śledziłem, gdzie jest głosowanie.

PS: utrzymujemy stawki porównywalne w skali europejskiej (pomoc w wysokości 2000 € w Niemczech, czyli około 20% materiału). Mieliśmy szczególnie korzystną dietę!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 17/12/08, 11:03

Zatem 40% zamiast 50%?
Na koniec wracamy do sytuacji sprzed 1:
por .: https://www.econologie.com/credit-d-impo ... -3603.html

Z drugiej strony dobrze mówią o 31 a nie o 12??
http://www.industrie.gouv.fr/energie/de ... t-2005.htm

Kwota ulgi podatkowej

a) W przypadku wszystkich urządzeń produkcyjnych do wytwarzania energii odnawialnej i pomp ciepła, których głównym celem jest produkcja ciepła, stawka ulgi podatkowej wzrosła z 40% do 50% w dniu 1 stycznia 2006 r.

b) W przypadku wydatków poniesionych w okresie od 1 stycznia 2006 r. do 31 grudnia 2009 r. stawka ulgi podatkowej wynosi 50%.. Na przykład wydatki poniesione w 2007 r. należy zadeklarować przy składaniu zeznania podatkowego za 2007 r. Dlatego też wydatki te należy zadeklarować w roku 2008.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 235