Ogrzewanie słoneczne: budynek z buforem termicznym w Szwajcarii

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28761
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5556




przez Obamot » 27/11/11, 17:56

dedeleco napisał:Obamat nadal nic nie zrozumiał [...]


: Chichot:
0 x
clasou
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 553
Rejestracja: 05/05/08, 11:33




przez clasou » 27/11/11, 17:57

Witam,
Potrzebujesz wyjaśnienia.
Po pierwsze, o ile się nie mylę, jest to nagroda przyznawana za innowację, ale nie oznacza to, że jest to jedyny sposób, ani najlepszy ze wszystkich, niezależnie od sytuacji.
Zadałem pytanie, na które chyba nie znałem odpowiedzi, ale jaką temperaturę osiąga ziemia i co z fauną glebową.
Bo już niszczymy to, co na górze, jeśli dodatkowo niszczymy w głębi dno (cokolwiek to jest).
Ostatnia uwaga, którą sugerujesz, że wszystkie drzewa zebrane w pobliżu morza i spalone prowadzą do dioksyn lub tylko drzewa, które pozostały w wodzie morskiej.
a + Claude
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 27/11/11, 19:35

Witam,
Ostatnia uwaga, którą sugerujesz, że wszystkie drzewa zebrane w pobliżu morza i spalone prowadzą do dioksyn lub tylko drzewa, które pozostały w wodzie morskiej.

tylko drewno, drzewa, pnie, deski, które pozostały w wodzie morskiej i dlatego są bardzo słone z wodą morską w ilości 30 g soli/litr.

To nie ja, ale irlandzcy naukowcy badali działanie torfu wypełnionego wodą morską z torfowisk nadmorskich, spalanych przez mieszkańców w ich domach w celu ogrzania się!!!

Każde źle wykonane, niecałkowite spalanie na wolnym powietrzu jest bardzo zanieczyszczające (zioła ogrodowe) i dlatego należy go unikać, co wydaje się ignorować większość Francuzów z północy na południe Francji (od 91_77 do 83), biorąc pod uwagę to, co palą moi sąsiedzi!

Osiągnięta w głębi temperatura to maksymalna pożądana temperatura, którą zapewniają kolektory słoneczne, około 60°C przy www.dlsc.ca.
Przy odpowiednio głębokiej i dobrze dobranej lokalizacji (brak starego dębu palowego schodzącego do 30m głębokości), czyli np. pod parkingami o głębokości co najmniej 3 do 6m, na powierzchni nie będzie problemu.
Mamy znacznie cieplejsze naturalne przypadki, jak w Neapolu, mieście położonym tuż nad superwulkanem z magmą o temperaturze 1000°C i głębiej o kilka kilometrów, nawet jak w Owernii!!!
Ziemia jest dość izolująca i potrzebuje roku, aby przekazać ciepło na odległość od 3 do 6 m, ciepło, które ma dużo czasu na opuszczenie powierzchni. Więc nie ma wielkiego problemu.
0 x
Avatar de l'utilisateur
antoinet111
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 874
Rejestracja: 19/02/06, 18:17
Lokalizacja: 29 - Landivisiau
x 1




przez antoinet111 » 27/11/11, 21:07

Dobra chłopaki, wychodzimy z ćwiczeń czy nadal czekamy?
0 x
Zagłosuję na piśmie o betonowym słupkiem i praktyczność.
Dół talkers i wentylator pod sufitem!
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 27/11/11, 21:14

Trzeba wyciągnąć wiertarkę ręczną z długimi przedłużkami z filmików Uretek i Geosec, które nie wiem skąd wziąć!!
Nie potrzebujemy wiertarki z ciężarówką wyburzającą cały ogród.
0 x
Avatar de l'utilisateur
antoinet111
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 874
Rejestracja: 19/02/06, 18:17
Lokalizacja: 29 - Landivisiau
x 1




przez antoinet111 » 27/11/11, 22:49

Jeśli ktoś mógłby nam to pokazać, jestem uzależniony!
0 x
Zagłosuję na piśmie o betonowym słupkiem i praktyczność.

Dół talkers i wentylator pod sufitem!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 27/11/11, 22:54

Widzę tylko jednego kandydata do tego zadania!!! Podążaj za moim wzrokiem... Roll:
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 28/11/11, 02:26

Obejrzyj ten film tylko w kroku 1, w którym wiercą mierniki pod twardymi fundamentami, aby gwintować dość cienkie rury, abyśmy mogli zrobić to samo, aby gwintować cienkie rury wymiennika ciepła.
http://www.uretek.fr/?gclid=CM2Chev916wCFYYOfAodMyEmrQ
Ten inny film:
http://www.geosec.fr/demointervento.html
Wbijają się na duże głębokości, jeśli to konieczne, aby wyprostować wysokie budynki.
Dzięki temu możliwe jest wiercenie i wprowadzanie rur na głębokość bez większych trudności przy użyciu tego typu sprzętu wiertniczego z długimi wiertłami o małej średnicy.
Trudność polega na zdobyciu wierteł i ich przedłużek.
Wreszcie możemy połączyć z poradami na temat:
https://www.econologie.com/forums/post161870.html#161870
do podnoszenia gruzu wiertniczego.

W końcu moglibyśmy opracować zdalnie sterowanego robota wiertniczego opartego na wiertarce.
0 x
clasou
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 553
Rejestracja: 05/05/08, 11:33




przez clasou » 28/11/11, 07:55

Witam,
Wystarczyło powiedzieć, tak, oczywiście, chodziło mi oczywiście o drewno, które przebywało w wodzie morskiej.
Jeśli chodzi o opary, możesz dodać grille, ale szczególnie wierzę, że ludzi to nie obchodzi.
Dla tych, którzy są w centrum tematu i zawsze chcą porównać po niższych kosztach.
Dobry do ciepłej wody, niczym nie różni się od tych, którzy mają solarny podgrzewacz wody.
Z drugiej strony, z inwestycyjnego punktu widzenia, z którym porównujemy
http://solaire.open-dream.org/

System jest wykonany z kolektorów słonecznych, tym razem z uzupełnieniem o ogrzewanie drewnem.Więc może ktoś się na tym zna i wie ile dni trzeba uzupełniać system.
Co by to było, gdyby zwiększyło obszar zlewni o 50%.

W dokumencie mówi o 30% oszczędności w porównaniu z innym zwykłym, ale nic o izolacji „wzmocnionej lub zmniejszonej”.

Co do zdjęcia, nie wiem czy jest realistyczne, ale wygląda jak klatka z królikiem.
z mojego punktu widzenia oczywiście.
a + Claude
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 28/11/11, 10:56

Aby uzyskać odpowiedź, patrz Christophe na econologie, który ma taki system z niezwykłym buforem 70 m3 zamiast balonu 2 m3.
Całość uzupełnia drewno.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 131