Rower „poziomy”… wiesz?

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4

Rower „poziomy”… wiesz?




przez jean63 » 16/02/07, 19:02

Chociaż widziałem go już na drodze, to dzięki (!!) mojemu chronicznemu bólowi krzyża i Targolowi odkryłem ten NIESAMOWITY środek transportu: rower poziomy ==>

http://users.skynet.be/ligfiets/A1C.html

Oczywiste jest, że aerodynamika zyskujemy 25% w porównaniu z „klasycznym” rowerem, zapytam o cenę i demontaż, aby przetransportować go na bagażniku rowerowym z tyłu samochodu.

Widzę taką maszynę z silnikiem elektrycznym, ponieważ wciąż mam wątpliwości, czy mogę wspiąć się na wzgórza w wysokim odsetku ...... ale ta strona jest bardzo dobrze poinformowana ...... zobaczę dalej.

Kto kiedykolwiek używał tego rodzaju transportu w tym forum ?
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 16/02/07, 19:50

0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Avatar de l'utilisateur
Pollux
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 164
Rejestracja: 07/05/06, 23:08
Lokalizacja: Paryż
x 1




przez Pollux » 16/02/07, 23:17

: Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

niech żyje poziomy rower !!! nie ma lepszego sposobu transportu.
chociaż ... w rzeczywistości jest lepiej: velomobile !!!http://www.velomobile.net/

Pollux. Paryski przyjaciel ekologiczny kłamie.
0 x
krytyka jest konieczne, ale wynalazek ma zasadnicze znaczenie, ponieważ w żadnym wynalazku jest krytyka konwencji ...
Pyvesd
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 70
Rejestracja: 24/11/06, 18:44
Lokalizacja: bordeaux




przez Pyvesd » 17/02/07, 01:22

+1 : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
używać w mieście prawie wyłącznie
Optima Lynxx
cena: podstawowa na 1500 € i idzie w górę do + 5000 dla VC z utworem węglowym
mój i podstawowy i bardzo mi odpowiada
gdy masz rynek z drugiej ręki ... ograniczony, ale ma on tę zaletę, że istnieje!
niż 25% w aero? to mnie zaskakuje, pomyślałem ct bcp + !!
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 17/02/07, 01:27

Podoba mi się zamknięty model szklany na każdą pogodę; istnieje sposób na samodzielne wykonanie kabiny za pomocą włókna szklanego + żywicy poliestrowej (chociaż węgiel musi być lżejszy !!!).
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
Pollux
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 164
Rejestracja: 07/05/06, 23:08
Lokalizacja: Paryż
x 1




przez Pollux » 17/02/07, 14:21

Zamienię mój trójkołowy nosorożec Optima w przeszkloną szybę Tempsobile TS ...
możesz zrobić to sam, używając formy asocjacyjnej, a kosztuje to około 350 € materiałów.
w połączeniu z elektryczną pomocą to będzie piekło.
0 x
krytyka jest konieczne, ale wynalazek ma zasadnicze znaczenie, ponieważ w żadnym wynalazku jest krytyka konwencji ...
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 17/02/07, 16:33

Pollux napisał:Zamienię mój trójkołowy nosorożec Optima w przeszkloną szybę Tempsobile TS ...
możesz zrobić to sam, używając formy asocjacyjnej, a kosztuje to około 350 € materiałów.
w połączeniu z elektryczną pomocą to będzie piekło.


które stowarzyszenie forma umożliwiająca wykonanie kompletnego kadłuba, który obejmuje całą maszynę?

jak ciężka jest ta skorupa? i jaką autonomię będziesz mieć z baterią przed ładowaniem? jak długo ładować? dziękuję.

Widziany dla stowarzyszenia ... ale to jest na północy !! jak zdobyć pleśń, kiedy mieszkasz w Owernii jako bibi? : Lol:

Kolejna rzecz: z punktu widzenia bezpieczeństwa, jak sobie radzisz w środku samochodów i 4X4, aby się nie rozbić, czy pojazdy odjeżdżają znacznie bardziej niż motocykle? czy masz maszt obrotowy na maszcie jak traktory i inne koparki ??? : Lol:
Ostatnio edytowane przez jean63 18 / 02 / 07, 14: 48, 1 edytowany raz.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 17/02/07, 18:57

Widzę, że po powrocie dobrej pogody kończymy naszą broń ... :D

ale : Evil: Nadal nie zaproponowano mi dobrego rozwiązania do transportu mojej drabiny ...... :D
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 17/02/07, 19:29

Słoń napisał:ale : Evil: Nadal nie zaproponowano mi dobrego rozwiązania do transportu mojej drabiny ...... :D


zlecone na zewnątrz :P :P :P

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 18/02/07, 11:42

Pollux napisał:: Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

niech żyje poziomy rower !!! nie ma lepszego sposobu transportu.
chociaż ... w rzeczywistości jest lepiej: velomobile !!!http://www.velomobile.net/

Pollux. Paryski przyjaciel ekologiczny kłamie.

Niech żyje sport, tak ... ale
W Belgii (Walonia) brakuje toru zarezerwowanego dla dwóch kół, a problem z „leżącym” rowerem polega na tym, że jest on mało widoczny dla kierowców, stąd ryzyko poważnego wypadku. ...
Musisz o tym pomyśleć.
Ale w domu ludzie, którzy chodzą do pracy na rowerze, otrzymują premię podatkową! Tak, tak !!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 162