Flotylla mini elektrowni jądrowych

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
freddau
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 641
Rejestracja: 19/09/05, 20:08
x 1

Flotylla mini elektrowni jądrowych




przez freddau » 14/04/08, 14:48

Rosenergoatom, rosyjska federalna agencja energii atomowej, „w ciągu dziesięciu lat w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego zbuduje flotyllę siedmiu pływających elektrowni jądrowych” – podaje Izwiestia. Indywidualnie pływająca elektrownia jądrowa kosztuje 11 miliardów rubli [około 300 milionów euro] za cztery lata budowy. Jego reaktor jądrowy zapewnia moc 70 megawatów. „Jego żywotność w kontekście deficytu energii w regionach przybrzeżnych szacuje się na 36–40 lat” – zauważa moskiewska gazeta.

Pierwsza pływająca elektrownia jądrowa uzupełni deficyt energii w obwodzie archangielskim. Ponadto Rosenergoatom zawarł umowy z władzami Czukotki i Kamczatki na budowę pięciu bloków mających zaopatrywać słabo zaopatrzone w energię miasta. Wreszcie Rosenergoatom planuje budowę siódmej pływającej elektrowni w rezerwie. Według urzędników rosyjskiej agencji zamówienia eksportowe pochodzą z krajów Azji Południowo-Wschodniej, Ameryki Południowej i krajów Afryki przybrzeżnej.

7 centralny
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 14/04/08, 17:47

Gdyby to były elektrownie na sprężarkę magnetyczną, byłoby jeszcze ładniej...
0 x
SixK
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 670
Rejestracja: 15/03/05, 13:48
x 272




przez SixK » 14/04/08, 21:04

Cóż, oceany nie skończyły się ocieplać, a ryby mutują ;)

Zaletą jest to, że odpady można wrzucać bezpośrednio do kosza! :) aha, miałem na myśli morze ;)

SixK
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Rosyjska flotylla mini elektrowni atomowych




przez Flytox » 14/04/08, 21:06

Bonjour à tous
freddau napisał:Rosenergoatom, rosyjska federalna agencja energii atomowej, „w ciągu dziesięciu lat w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego zbuduje flotyllę siedmiu pływających elektrowni jądrowych” – podaje Izwiestia. Indywidualnie pływająca elektrownia jądrowa kosztuje 11 miliardów rubli [około 300 milionów euro] za cztery lata budowy. Jego reaktor jądrowy zapewnia moc 70 megawatów. „Jego żywotność w kontekście deficytu energii w regionach przybrzeżnych szacuje się na 36–40 lat” – zauważa moskiewska gazeta.


Rosjanie nie kontrolują swoich elektrowni na lądzie, więc chcą je zabrać na pokład....piękna pływająca kopalnia.....:zaszokować: : Evil: w dodatku mówią o eksporcie tego badziewia... i zrzucaniu wszystkich nudnych materiałów radioaktywnych "incognito" na wody międzynarodowe... zbyt fajnie, bez kontroli, regulacji, po prostu szczęście..... :zmarszczyć brwi: mam nadzieję, że to pozostanie żartem....
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
jpdesm
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 13/06/08, 12:00




przez jpdesm » 13/06/08, 13:01

SixK napisał:Cóż, oceany nie skończyły się ocieplać, a ryby mutują ;)

Zaletą jest to, że odpady można wrzucać bezpośrednio do kosza! :) aha, miałem na myśli morze ;)

SixK

A demontaż będzie łatwy. Glou ... glou ... glou ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 13/06/08, 19:54

cześć, jpdesm

A demontaż będzie łatwy. Glou ... glou ... glou ...


To prawda, że ​​mamy do czynienia ze specjalistami. Dla tych, którzy jeszcze trochę wiary w człowieka, którzy mają dzieci i chcą miło spędzić wieczór, niech nie czytają dalej...

http://www.dissident-media.org/infonucl ... russe.html

A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 13/06/08, 21:04

70 megawatów to mało, prawda? 9 ma około 100.000 XNUMX CV, co stanowi moc nowenny TGV!
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 13/06/08, 21:05

Co ty mówisz o słoniu...

Charles de Gaulle jest mniej potężny...

W przeciwnym razie, jeśli to ironia, zapomniałeś o „” i : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 13/06/08, 21:40

nie, oczywiście ma mniejszą moc niż lotniskowiec, ale wystarczy, aby zasilić kilka (dużych) wiosek, prawda?
nasz reaktor nadal wytwarza od 1100 do 1350 megawatów.
Ta dziedzina mocy to TGV (gazowa turbina parowa) firmy Alstom.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
georges100
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 338
Rejestracja: 25/05/08, 16:51
x 1




przez georges100 » 13/06/08, 21:43

nie jest łatwo przenieść elektrownię jądrową....
natomiast jeśli nie powiesz jak Poutine, łódź odpłynie : Mrgreen:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 165