Przeczytaj „Wypełnij”.

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13

Przeczytaj „Wypełnij”.




przez nonoLeRobot » 21/08/06, 16:02

znajduję livre autorstwa Jeana Marca Jancovici Znakomicie!

Dla tych, którzy to przeczytali (dla innych, przeczytaj : Mrgreen: ) Chciałbym wiedzieć, co o tym myślą, jakie błędy mogłyby się pojawić itp.

Ostatecznie uważam to za optymistyczne (chociaż książka o energii nie jest całkowicie przygnębiająca), pozostając jednocześnie realistą, a przede wszystkim inteligentną.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 21/08/06, 16:19

Wiem, że Rulian to czytał… Ja nie… to nie jest dobre dla morale… : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13




przez nonoLeRobot » 21/08/06, 16:22

Nie, trochę mi się morale podniosło, jest nadzieja, pożyczę Ci jeśli chcesz :-) ale czytaj!!! : Evil:
0 x
AVEVA
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 67
Rejestracja: 15/12/05, 17:53
Lokalizacja: Yvelines (Francja)

pełny




przez AVEVA » 21/08/06, 16:56

Odpowiedź na nono (ekstrakt z manicora...)

Kto nic nie robi, ten nie robi bzdur, jak mówi przysłowie. „Napełniliśmy” i dlatego też napisaliśmy jakieś bzdury! Oto błędy, które należy poprawić (numery stron odnoszą się do pierwotnego wydania w miękkiej oprawie, a nie do nadchodzącego wydania w miękkiej oprawie). Ta errata nie dotyczy oczywiście „braków”, których odnalezienia w tym dziele możemy żałować, gdyż skończoność świata dotyczy także liczby idei, jakie da się przedstawić w 200-stronicowej książce.


***

Strona 50: Śmiertelność na Ziemi jest rzędu 150.000 1 zgonów dziennie (co roku umiera nieco mniej niż 50.000% światowej populacji), a nie 6.000 10 (źródło INED). Oznacza to nieco ponad 30 zgonów na godzinę, w wyniku czego Katrina oznacza tylko 2005 minut dodatkowej śmiertelności (a nie 4 minut), a tsunami w XNUMX r. to duży dzień dodatkowych zgonów (a nie XNUMX dni).
0 x
freddau
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 641
Rejestracja: 19/09/05, 20:08
x 1




przez freddau » 21/08/06, 18:12

Czytam to.

Hmm, niekoniecznie jesteśmy pesymistami po przeczytaniu tego.
W książce pominąłem fakt, że omawia ona alternatywne rozwiązania nazywane gadżetami technologicznymi. A może powinienem to przeczytać jeszcze raz??
0 x
AVEVA
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 67
Rejestracja: 15/12/05, 17:53
Lokalizacja: Yvelines (Francja)

Pełna




przez AVEVA » 21/08/06, 18:41

Rozwiązania alternatywne dobrze zrozumiano w pracy „Życie po oleju” Jeana-Luca Wingerta pod red. Inaczej
Czy zauważyliście, że „le Plein” ukaże się w miękkiej oprawie, a cena książki niewątpliwie wyniesie niecałe 18 euro!
0 x
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13




przez nonoLeRobot » 21/08/06, 19:19

freddeau napisał:Hmm, niekoniecznie jesteśmy pesymistami po przeczytaniu tego.
W książce pominąłem fakt, że omawia ona alternatywne rozwiązania nazywane gadżetami technologicznymi. A może powinienem to przeczytać jeszcze raz??


To, co jest dobre (przynajmniej ja to znalazłem), to to, że ostatecznie jest dość optymistyczne i przywraca nadzieję, chęć podjęcia projektów itp... Jeśli chodzi o techniki alternatywne, myślę, że celem tej książki jest pokazanie, że będą przydatne tylko wtedy, gdy będziemy mieli wolę konsumowania mniej i rozwinie się to, jak mieć tę wolę, a nie jak to zrobić, gdy już ją mamy (Ekonologia jest bardzo dobra, jeśli chodzi o posiadanie rozwiązań, gdy mamy wolę).

Bo to stary problem, że nawet gdybyśmy mieli samochód, który zużywa o połowę mniej, to jeździlibyśmy dwa razy więcej (efekt znany jako efekt odbicia )
0 x
freddau
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 641
Rejestracja: 19/09/05, 20:08
x 1




przez freddau » 21/08/06, 21:11

Tak, książka jest dobra, a rozwiązaniem jest rozwiązanie „jeszcze większe opodatkowanie wszystkiego, co jest paliwami kopalnymi”, trudno mi w to uwierzyć.

Umieść go przed lobby kierowców ciężarówek, pracowników autostrad, budowniczych i tak dalej, a najlepiej.

Jeśli nie zaczniemy już teraz, jeśli chodzi o rok 2007, trzeba wykazać się pewną siłą przekonywania.

Słyszałem w wiadomościach, że Segolene opowiada się za wypuszczeniem ropy, to dobry pomysł.

Jeśli chodzi o książkę „Life after Oil”, uważam ją za lepszą, ponieważ zawiera przynajmniej dokładne liczby dyskredytujące to, co M. Jancovici nazywa „gadżetami technologicznymi”.
0 x
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13




przez nonoLeRobot » 21/08/06, 21:44

Nie znałam go, może poznam, więc wydaje się interesujący. Ale proponowane rozwiązania nie wydają się bardzo różne:
zastaw To przeniesienie rynków. Produkuj w pobliżu miejsc konsumpcji. I to tak szybko, jak to możliwe, „opodatkowanie ropy” twierdzi autor: 30% na sfinansowanie rewolucji w kierunku trzeźwości. Jest to zatem realna świadomość... Ale dzisiaj wszystkie systemy polityczne i gospodarcze nadal żyją tak, jakby czarne złoto było niewyczerpane.
0 x
bioman14
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 51
Rejestracja: 26/11/05, 01:24




przez bioman14 » 22/08/06, 00:36

Christophe napisał:Wiem, że Rulian to czytał… Ja nie… to nie jest dobre dla morale… : Chichot:


jest wiele humorystycznych zwrotów akcji, nawet jeśli na dole jest smutno płakać, ale to już wiedzieliśmy.

najciekawszą rzeczą, moim zdaniem, jest to, że analizuje ekonomiczne wskaźniki naszego „(pseudo)dobrobytu”, takie jak PKB, aby wykazać, że są one całkowicie zniekształcone przez brak uwzględnienia zniszczenia naszego wspólnego dziedzictwa kulturowego co stanowi ograniczone zasoby naturalne naszego wyjątkowego środowiska.
jest to sformułowanie dalekie od dyskursów eko-sześćdziesiątej ósmej, typu greenpeace, które mogłoby dotrzeć do szerszego grona odbiorców bardziej wrażliwych na analizy matematyczne niż na drobne kwiatki.

ale to też nie będzie miało wpływu na wszystkich… moja żona uważa, że ​​jest to bardzo techniczne i dlatego hermetyczne. ale wtedy byliśmy w konflikcie na ten temat, chyba ją okradłem....
Cała trudność polega na tym, że nie należy kierować.

a+
0 x
jeśli powiem, głupota, powiedz mi, ale życzliwie i uprzejmie.

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 246