Napraw kanał kominowy buszla

A jeśli oni naprawy, zamiast rzucać i zmienić? Odkryj na nowo przyjemność samemu napraw. Jak zdiagnozować problem lub znaleźć części zamienne? Naprawa jest sam sposób, aby zaoszczędzić na ogół pieniądze!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79473
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098

Napraw kanał kominowy buszla




przez Christophe » 03/05/07, 12:40

Podczas pierwszego testu ciągu kupionego przez nas mini kotła Deom turbo to była katastrofa: dym był wszędzie...trudno go ugasić (pomimo dość złego ciągu bo komin okazał się zatkany)..szybko zidentyfikowano przyczynę: "duża" dziura w przewodzie kominowym.

To rura z korkiem, a jeden z korków jest całkowicie pęknięty. Ponieważ pęknięty buszel nie był już dostępny w sprzedaży, kupiłem niezbędną dawkę cegieł ogniotrwałych (1,85 € bez VAT za cegłę... :zaszokować: :zaszokować: ) oraz zaprawy ogniotrwałej. Już mam nadzieję, że będzie kompatybilny... inaczej zrobimy coś innego z klockami...

Więc zadaję pytanie do stałych bywalców kominków forums na temat metody, którą należy zastosować, aby przy układaniu tych cegieł nie robić dużych dyni (jeśli jest już kompatybilny... sprzedawca cegieł powiedział mi ok a priori).

Czy są jakieś specjalne środki ostrożności (zwłaszcza jeśli chodzi o wymiary) wiedząc, że miejsce do naprawy to w rzeczywistości „kolanko” (wchodziło przez koniec korca, normalną drogą i wychodziło bokiem: korzec został „obcięty” od strony pionowego boku komina) i że naprawiany jest prawie poziomy kanał (za kolankiem jest to więc sam komin)… Mam nadzieję, że wyraziłem się wystarczająco jasno…

:?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 03/05/07, 15:04

Jeśli kiedykolwiek wynik nie będzie zadowalający, zawsze istnieje rozwiązanie w postaci rur ze stali nierdzewnej (drogie, ale skuteczne)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79473
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098




przez Christophe » 03/05/07, 15:08

Rurociąg nie jest możliwy, ponieważ w tej części komina znajduje się wyczystka (boczna ściana domu, do której „przykleja się” komin).

Co więcej, przejście z kwadratowego korca 260*260 na zewnątrz do okrągłej rury nie jest oczywiście...
Ostatnio edytowane przez Christophe 18 / 10 / 10, 11: 38, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6

Re: Naprawa komina




przez bham » 03/05/07, 15:18

Christophe napisał:Czy należy zachować jakieś szczególne środki ostrożności (zwłaszcza jeśli chodzi o wymiary) wiedząc, że miejsce do naprawy to tak naprawdę „kolanko” (weszło przez koniec korca, normalną drogą i wyszło bokiem: korzec został „wycięty” z boku pionowego komina) i że naprawiana część to prawie pozioma rura (za kolankiem jest to więc sam komin)...mam nadzieję, że wyraziłem się wystarczająco jasno...:?


W tym przypadku (pogrubioną czcionką) lepiej byłoby usunąć cały poziomy murowany przewód kominowy, zastępując go elastyczną rurą ze stali nierdzewnej (25,90 €/m o średnicy 200 mm w firmie BricoDép.), która pasowałaby do komina. Ale ze zdjęciem lepiej zrozumielibyśmy układ.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79473
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098




przez Christophe » 03/05/07, 16:44

Tak bham, rozumiem o czym mówisz, ale tuż nad twoją wiadomością wyjaśniłem pkoi, że obudowa nie była tak naprawdę możliwa: właz kominiarski jest w tym samym miejscu (chyba że umieścisz nierówne 3-kierunkowe „T” ze stali nierdzewnej, jeśli istnieje, ale nie śmiem zobaczyć ceny… prosta redukcja galwy była już zafakturowana 30 € :( ) ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 03/05/07, 17:35

Są trójniki ze stali nierdzewnej, nierówne nie wiem, w razie potrzeby umieścić redukcję na jednym z odgałęzień. Co do kosztów, równie dobrze możesz dowiedzieć się najpierw.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79473
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098




przez Christophe » 03/05/07, 17:38

Cóż, jest już za późno, kupiłem już cegły.... :płakać:

Teraz (zbyt) nie spieszy się z naprawą i zawsze mogę wybrać inne rozwiązanie, poddając te cegły recyklingowi gdzie indziej… na przykład mały piec chlebowy opalany drewnem z tyłu ogrodu? mmmmm :)
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 03/05/07, 18:05

Christophe napisał:Tak bham, rozumiem o czym mówisz, ale tuż nad twoją wiadomością wyjaśniłem pkoi, że obudowa nie była tak naprawdę możliwa: właz kominiarski jest w tym samym miejscu (chyba że umieścisz nierówne 3-kierunkowe „T” ze stali nierdzewnej, jeśli istnieje, ale nie śmiem zobaczyć ceny… prosta redukcja galwy była już zafakturowana 30 € :( ) ...

Nie rozumiem, dlaczego mówisz o nierównym trójniku, ponieważ jeśli umieścisz rurę ze stali nierdzewnej na wylocie z kotła, zaczynasz od kotła na przykład w odległości 200 mm, a komin również ma 200 mm. Więc umieszczasz T na środku w 3 x 200 mm. AT w Bricodep., w śr. Dla zobrazowania 153 mm to 20 €.
W przeciwnym razie, nawet + proste, przesuwasz klapę zamiatającą i umieszczasz ją na dole pionowego przewodu kominowego (co jest na ogół najczęstszym przypadkiem). Aby to zrobić, robisz dziurę dłutem w ostatnim korcu (w każdym razie poniżej twojego poziomego połączenia) i zatykasz dziurę włazem do zamiatania, który odzyskasz lub który możesz kupić, w ziemi ogniotrwałe lub metalowe. Możesz nawet zrobić to sam, ościeżnica z profilu metalowego L 25/30 mm i kawałek blachy, aby zrobić drzwi przesuwane lub zawiasowe z zawiasami, futrynę uszczelniasz zaprawą i to jest reguła.
czy to działa dla ciebie jako rozwiązanie?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79473
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098




przez Christophe » 03/05/07, 18:10

bham napisał:Nie rozumiem, dlaczego mówisz o nierównym Tee


Ponieważ kominiarz znajduje się w tej samej płaszczyźnie co komin pionowy… więc jest to „przecięcie 3D”.

Wyciągnij kciuk i palec wskazujący i ustaw środkowy palec pod kątem 90°, a będziesz miał pojęcie, jaki bałagan jest na tym skrzyżowaniu. : Mrgreen: poza tym przypuszczam, że tam po prostu korzel pękł, bo niezbyt delikatny kominiarz zrobił swoje... : Chichot:

ps: nie da się przesunąć włazu...
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 03/05/07, 19:06

Christophe napisał:
bham napisał:Nie rozumiem, dlaczego mówisz o nierównym Tee


Ponieważ kominiarz znajduje się w tej samej płaszczyźnie co komin pionowy… więc jest to „przecięcie 3D”.

Wyciągnij kciuk i palec wskazujący i ustaw środkowy palec pod kątem 90°, a będziesz miał pojęcie, jaki bałagan jest na tym skrzyżowaniu. : Mrgreen: poza tym przypuszczam, że tam po prostu korzel pękł, bo niezbyt delikatny kominiarz zrobił swoje... : Chichot:

ps: nie da się przesunąć włazu...

WYŚLIJ ZDJĘCIE!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "awarii, usterek i napraw: naprawić samodzielnie? "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 69