Napraw żarówkę LED

A jeśli oni naprawy, zamiast rzucać i zmienić? Odkryj na nowo przyjemność samemu napraw. Jak zdiagnozować problem lub znaleźć części zamienne? Naprawa jest sam sposób, aby zaoszczędzić na ogół pieniądze!
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17

Napraw żarówkę LED




przez PITMIX » 13/01/12, 09:14

Witam towarzystwo i życzę wszystkim szczęśliwego nowego roku.
Biorąc pod uwagę wygórowaną cenę żarówek LED, zapraszam do prześledzenia tutaj małej naprawy żarówek, którą wykonałem zgodnie z instrukcjami chłopaków z forum Generacja FS. Lepsze to niż wyrzucanie 10€ do kosza :zaszokować: .
http://forums.futura-sciences.com/elect ... illee.html

Jestem bardzo zadowolony z wyniku. Awaria była spowodowana bardzo niewielką różnicą długości elektrod żarówki. Położyłem dwa małe kawałki folii aluminiowej, aby mieć lepszy kontakt z wtyczkami elektrycznymi mojego żyrandola.
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10

Re: Napraw żarówkę LED




przez dedeleco » 13/01/12, 16:07

PITMIX napisał:Witam towarzystwo i życzę wszystkim szczęśliwego nowego roku.
Biorąc pod uwagę wygórowaną cenę żarówek LED, zapraszam do prześledzenia tutaj małej naprawy żarówek, którą wykonałem zgodnie z instrukcjami chłopaków z forum Generacja FS. Lepsze to niż wyrzucanie 10€ do kosza :zaszokować: .
http://forums.futura-sciences.com/elect ... illee.html

Jestem bardzo zadowolony z wyniku. Awaria była spowodowana bardzo niewielką różnicą długości elektrod żarówki. Położyłem dwa małe kawałki folii aluminiowej, aby mieć lepszy kontakt z wtyczkami elektrycznymi mojego żyrandola.


on zrobił :

Cóż, to dobrze zrobiony biznes!
Zrobiłem bocznik przepalonej diody (duży blok lutowniczy na zdjęciu)


DSC04795.JPG
http://forums.futura-sciences.com/attac ... c04795.jpg

i ma lampę z 47 diodami LED zamiast 48, więc każda z nich ma nieco większe napięcie o 47/48 więcej, ale znacznie więcej prądu (3 do 10 razy więcej niż względna zmiana napięcia), co ma związek z dość wykładniczą lampą I (V) charakterystyka.
Więc żywotność zestawu zostanie skrócona!!

Ile zależy od prawdopodobieństwa liczby delikatnych diod, które pozostaną w tej lampie, gdzie zrobić to tanio, prawdopodobnie jakość każdej diody nie została poważnie przetestowana, aby upewnić się o ich żywotności.

Więc jak długo to będzie działać??? Tajemnica.
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 13/01/12, 17:26

Ponieważ musiał wylądować w koszu, X czasu, jaki będzie trwał, będzie zawsze lepszy niż nic…
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084




przez Christophe » 13/01/12, 18:06

Cześć Pitmix,

Zdjęcia nie są dostępne dla osób niebędących członkami Futura Science, więc byłoby miło opublikować je tutaj.

Dzięki za inne

a+
0 x
ggdorm
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 122
Rejestracja: 23/02/09, 17:25
Lokalizacja: Belgique




przez ggdorm » 13/01/12, 18:21

Czy jest jakiś sposób na zmianę diody? Farnell dostarcza bezpłatnie w ciągu 24 godzin i ma na stanie sporo referencji!
Myślałem już o kupowaniu ludziom ich zepsutych żarówek LED, aby je naprawić i wprowadzić je z powrotem na rynek po obniżonej cenie z systemem kaucji, takim jak szafki Jupiler. Przyjemna mała praca jako student, zwłaszcza, że ​​mam do tego sprzęt i wiele więcej!
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11

Re: Napraw żarówkę LED




przez I Citro » 13/01/12, 23:32

dedeleco napisał:i ma lampę z 47 diodami LED zamiast 48, więc każda z nich ma nieco większe napięcie o 47/48 więcej, ale znacznie więcej prądu (3 do 10 razy więcej niż względna zmiana napięcia), co ma związek z dość wykładniczą lampą I (V) charakterystyka.
Więc żywotność zestawu zostanie skrócona!!
Możliwa jest również wymiana przepalonej diody LED na równoważny rezystor.
Ogranicza to prąd w innych diodach LED, a tym samym zachowuje ich żywotność. : Idea:
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 14/01/12, 09:31

Dzięki Krzysztofie za informację.
Wykonanie bocznika jest już kłopotliwe, więc umieszczenie rezystora lub wymiana diody LED jest jeszcze gorsza, ale jeśli masz motywację, wszystko jest możliwe.

Podstawa dwóch żarówek bardzo nieznacznie się różni, co spowodowało migotanie żarówki, a następnie awarię diody LED

Obraz

Obwód drukowany ze wszystkimi elementami testowanymi po kolei za pomocą multimetru. Są sprawne, ponieważ ich wartości odpowiadają temu, co podano powyżej. Mały układ scalony z 4 pastami dostarcza 315 VDC, co oznacza, że ​​działa na sucho. Tak więc łańcuch diod LED w szeregu jest przerywany przez jedną lub więcej przepalonych diod LED.

Obraz

Obraz

Tutaj testuję diody LED jedna po drugiej, ustawiając multimetr elektroniczny w trybie omomierza. Napięcie dostarczane przez multimetr umożliwia świecenie diod LED w dobrym stanie. Na zdjęciu zauważyłem diodę HS z małą czarną kropką. To dioda po lewej stronie tej, która się świeci.

Obraz

Ponieważ była tylko jedna przepalona dioda LED, postanowiłem po prostu ją ominąć. Na zdjęciu bocznik to duży blaszany blok.

Obraz

Zasilana żarówka działa tutaj normalnie, zdjęcie jest robione w trybie automatycznym na moim cyfrowym.

Obraz

To samo zdjęcie w trybie 100 ISO ułatwia wizualizację niedziałającej 48. diody, której bocznik umożliwia przywrócenie ciągłości obwodu

Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
RV-P
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 158
Rejestracja: 27/09/12, 13:07
Lokalizacja: Sainte-Marie (Reunion)
x 10




przez RV-P » 01/10/12, 17:20

- Doskonały ! Ale jeśli przypadkiem znajdziesz taką samą żarówkę na wysypisku żarówek w swoim ulubionym supermarkecie, zawsze możesz wymienić wadliwą diodę LED...
— sam obsługiwałem świetlówki proste o mocy 18 W na statecznikach elektronicznych świetlówek kompaktowych o tej samej mocy; i "chodzi" bardzo dobrze!
— Biorąc pod uwagę liczbę kart LED w tej żarówce, zawsze możesz wyjąć karty, aby uzyskać bardziej uniwersalne światła (na przykład na baterie!)!
— Aby było „czyściej”, dlaczego nie wylutować uszkodzonej diody i nie zrobić ładnego zwarcia za pomocą żyły wielożyłowej?
- @ +!
0 x
Łatwiej jest po prostu zrobić rzeczy skomplikowane niż komplikować proste rzeczy!
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 02/10/12, 07:46

Halo
Prawdę mówiąc, teraz, gdy ta żarówka działa, już jej nie dotykam. Nie jestem pewien, czy mogę wymienić diodę LED bez jej niszczenia, ale wymiana całej karty wydaje się możliwa i dobrym pomysłem.
0 x
Avatar de l'utilisateur
RV-P
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 158
Rejestracja: 27/09/12, 13:07
Lokalizacja: Sainte-Marie (Reunion)
x 10




przez RV-P » 02/10/12, 08:49

- Och, nie mówiłem ci, żebyś przymierzył żarówkę, tyle miałeś problemów z naprawą! Ale jeśli, w zbieraczu zużytych żarówek w Twoim ulubionym supermarkecie, znajdziesz innych... nie wahaj się i „zajmij się tym”!
0 x
Łatwiej jest po prostu zrobić rzeczy skomplikowane niż komplikować proste rzeczy!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "awarii, usterek i napraw: naprawić samodzielnie? "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 134