Kiedy jest PRAWDZIWA akcja producentów samochodów? !!

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
Vanessa92
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 29/11/07, 12:35
Lokalizacja: Nantes

Kiedy jest PRAWDZIWA akcja producentów samochodów? !!




przez Vanessa92 » 29/11/07, 12:41

Bonjour à tous,

Nie wiem jak wy, ale naprawdę zaczynam męczyć się przekazami reklamowymi „oznakowania ekologicznego” od producentów samochodów, Peugeota, Renault i innych. .. Wierzyć, że ich budżet na komunikację jest rozszerzalny, jeśli chodzi o znalezienie propozycji sprzedaży. : Evil:

Uważam to za trochę przesadzone, ponieważ te etykiety dotyczą tylko pojazdów, które zanieczyszczają „mniej” niż zwykle, ale które zanieczyszczają tak samo. Oni naprawdę surfują po fali Ecolo, Grenelle de l'Environnement i wszystkim, ale uważam, że przerażające, ponieważ lepiej przestaną nas przesyłać i zamiast tego ocalić to, co zostało z naszej planety. :P

Moim zdaniem te wielkie przemysłowe boxy lepiej by się nadawały do ​​dofinansowania prawdziwych projektów ekologicznych, prawda? Ok, wrócimy do wózka i pójdziemy na spacer, ale przynajmniej możemy zrobić jak Yann Arthus Bertrand i spróbować odtworzyć równowagę.

Właśnie zobaczyłem w internecie, że Citroën oferował „rekompensatę” za emisję CO02 wszystkim osobom, które wypróbowały swój nowy samochód (trzeba się zarejestrować na ich stronie ??). Sadzą lasy w Indonezji.
Ma ograniczenia, które uważam za bardziej konstruktywne. Wygląda to poważnie, jest zaangażowane stowarzyszenie.
0 x
Planeta się nagrzewa ... i to mnie martwi
Działaj!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79484
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11101




przez Christophe » 29/11/07, 13:30

Oczywiście jest to prezentacja sprzedaży… patrz „eco2” Renault to monumentalny FARCE… ale teraz działa, ale jak długo?

Samochód prywatny to sam przykład nieekologicznego obiektu (i to na długo, a może na zawsze ...) ...Nawet przy 100% „czystym” silniku przemieszczenie tony przy 80 kg ładunku to strata energii.

To dlatego sama koncepcja samochodu (w obecnym kształcie 1 tona i 5 miejsc na 1,3 miejsca zajętych) która jest „brudna” więc producenci nie mogą zrobić nic poza „efektami zapowiedzi” i drobnymi ulepszeniami tu i ówdzie ... a zwłaszcza pewną koncepcją, ponieważ prawdopodobnie nigdy nie planują wydania (zobacz C-Cactus „dość” zielony: https://www.econologie.com/citroen-c-cac ... -3458.html )

Poza tym obecnie uważam, że bmw dokłada wszelkich starań, aby zmniejszyć zużycie, ponieważ (w przeciwieństwie do innych producentów) wszyscy „obniżacze” zużycia są standardem: https://www.econologie.com/forums/bmw-effici ... t4303.html ... i to bez etykiety „ecopipo” ...
Ostatnio edytowane przez Christophe 29 / 11 / 07, 14: 24, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 29/11/07, 14:08

: Arrow: Nie ma wiele do zarzucenia twojej odpowiedzi ...

Dodam tylko, że nic się radykalnie nie zmieni, ponieważ ekonomia jest zbyt ważna dla producentów, aby mogli zrobić cokolwiek, co mogłoby zaszkodzić państwu i lobby naftowemu (ogółem), atakując zużycie paliwa.

Żyjemy w świecie, w którym nic nie powinno się zmieniać gwałtownie lub nie jest kontrolowane przez potęgę ekonomiczną (tego, który nami rządzi). : Evil:
0 x
Vanessa92
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 29/11/07, 12:35
Lokalizacja: Nantes

pesymistyczny?




przez Vanessa92 » 29/11/07, 14:22

O tak, więc naprawdę myślisz, że nie ma sensu uruchamiać projektów ponownego zalesiania lub sponsorowania?

Nie wiem, zawsze uważałem to za konkretne.

Jednocześnie muszę mieć samochód, bo pracuję daleko od pracy, ale łamie mi to serce, więc nie chciałbym głupio konsumować. I nie stać mnie na zakup BM ....
0 x
Planeta się nagrzewa ... i to mnie martwi

Działaj!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79484
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11101




przez Christophe » 29/11/07, 14:25

Citro napisał:: arrow: Twoja odpowiedź nie ma wiele do zarzucenia ...


Mnie jeśli :)

Vanessa, słyszałaś o LOREMO?

Jeśli jest tam: https://www.econologie.com/la-loremo-la- ... -2950.html i tam: https://www.econologie.com/forums/loremo-la- ... t1624.html
Ostatnio edytowane przez Christophe 29 / 11 / 07, 14: 30, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79484
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11101

Re: pesymistyczny?




przez Christophe » 29/11/07, 14:29

Vanessa92 napisał:O tak, więc naprawdę myślisz, że nie ma sensu uruchamiać projektów ponownego zalesiania lub sponsorowania?

Nie wiem, zawsze uważałem to za konkretne.


Zalesianie ... o tak, studnie CO2 z PSA et cie ... image to wszystko.

Założę się, że ich studnie przechwytują mniej niż to, co zespół F1 odrzuca rocznie ...

Więc szczerze, odpowiedź brzmi: nie ... to pipo ...

Producenci zrobiliby lepiej, gdyby zainwestowali w algi paliwowe, które wychwytują CO2 ... i wytwarzają bardzo interesujące biopaliwo (od 30 do 120 razy więcej niż najlepsze rośliny oleiste: https://www.econologie.com/algues-et-bio ... -3387.html )
0 x
Vanessa92
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 29/11/07, 12:35
Lokalizacja: Nantes

Dobrze




przez Vanessa92 » 29/11/07, 14:43

Co to są pochłaniacze dwutlenku węgla nie, nie wiem?

Wcześniej mówiłem o Citroënie, który najwyraźniej połączył siły z organizacją pozarządową Planète Urgence i wspólnie sadzą drzewa, aby skompensować emisję CO02. Jest na ich stronie, jeśli chcesz zobaczyć (www.citroen.fr)

Wydaje mi się to dość modne, Air France też wystartował ... cóż, na razie nie jestem pewien, czy zapłacę za ponowne zalesianie, ale jeśli jest to oferowane za darmo przy zakupie biletu lotniczego lub samochód czy coś innego, czemu nie? Moim zdaniem to coś więcej niż sadzenie tui na balkonie.

Gdybym mógł zrekompensować wszystko, co moje mieszkanie zużywa w energii elektrycznej, zrobiłbym to, ale nie wiem jak. Podobnie jak w przypadku wszystkiego innego, sortuję odpady, ale to nie wystarczy.

Dla Lora ... patrzę
0 x
Planeta się nagrzewa ... i to mnie martwi

Działaj!
Vanessa92
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 29/11/07, 12:35
Lokalizacja: Nantes

Loremo




przez Vanessa92 » 29/11/07, 14:58

Vanessa, słyszałaś o LOREMO?


Właśnie spojrzałem, w rzeczywistości cena wywoławcza 11 000 € za samochód, który zużywa 1,5 l / 100, wydaje się być dobrą okazją!

Ale wydaje mi się dziwne, że jest sprzedawany przez „nieznane” pudełko, w rzeczywistości nie jest to BM, Ford ani Renault… to niemiecki start-up!

W końcu zostanie wydany w latach 2009-2010, więc w międzyczasie nadal zanieczyszczam tyle samo, gdy używam mojego starego 2006 :płakać:
0 x
Planeta się nagrzewa ... i to mnie martwi

Działaj!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79484
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11101

Re: Cóż




przez Christophe » 29/11/07, 15:02

Vanessa92 napisał:Co to są pochłaniacze dwutlenku węgla nie, nie wiem?

Wcześniej mówiłem o Citroënie, który najwyraźniej połączył siły z organizacją pozarządową Planète Urgence i wspólnie sadzą drzewa, aby skompensować emisję CO02. Jest na ich stronie, jeśli chcesz zobaczyć (www.citroen.fr)


To jest dokładnie pochłaniacz dwutlenku węgla.

Radzę teraz szczegółowo przyjrzeć się liczbom: ile kosztuje badania i rozwój silnika OIL (lub gazowego ... nawet tego), a ile za te działania?

Na giełdzie znajdziesz zyski firm ... wystarczy porównać to ze sponsorowaniem planety pilną, żeby przekonać się, że to żart!

Vanessa92 napisał:Wydaje mi się to dość modne, Air France też wystartował ... cóż, na razie nie jestem pewien, czy zapłacę za ponowne zalesianie, ale jeśli jest to oferowane za darmo przy zakupie biletu lotniczego lub samochód czy coś innego, czemu nie?


Tak, jest modny, ale całkowicie niewystarczający!
W przeciwnym razie nic nie jest darmowe ...

Vanessa92 napisał: Moim zdaniem to coś więcej niż sadzenie tui na balkonie.


Więc nie jestem tego taki pewien, bo gdyby każdy miał zieloną roślinę ... Poza tym taki pomysł (między innymi) uruchomiliśmy na Święta Bożego Narodzenia (patrz https://www.econologie.com/pensez-econol ... -3524.html ), ale podobno nie przyciąga zielonych tłumów, którzy wolą zawsze krzyczeć ...

Vanessa92 napisał:Gdybym mógł zrekompensować wszystko, co moje mieszkanie zużywa w energii elektrycznej, zrobiłbym to, ale nie wiem jak. Podobnie jak w przypadku wszystkiego innego, sortuję odpady, ale to nie wystarczy.


Najlepiej mniej konsumować, a nie rekompensować ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79484
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11101

Odp.: Loremo




przez Christophe » 29/11/07, 15:05

Vanessa92 napisał:Ale wydaje mi się dziwne, że jest sprzedawany przez „nieznane” pudełko, w rzeczywistości nie jest to BM, Ford ani Renault… to niemiecki start-up!


Tak, jest to taki fakt, który może kojarzyć się z zmową: koncerny naftowe-konstruktorzy-państwo ... tak jak porzucenie najbardziej obiecujących prototypów (Citroën ECO2000 w 1983 roku, który wyprodukował ... 3L / 100). ..

Vanessa92 napisał:W końcu zostanie wydany w latach 2009-2010, więc w międzyczasie nadal zanieczyszczam tyle samo, gdy używam mojego starego 2006 :płakać:


2006? Waw czy to nowy model?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 70