Nanotechnologia i zanieczyszczenie

Omówienie metod rekultywacji i kontroli jakości powietrza.
operrin
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 30/10/05, 16:20

Nanotechnologia i zanieczyszczenie




przez operrin » 07/03/06, 21:50

Dobry wieczór wszystkim!

Kontynuuję badania, a mój raport zostanie wkrótce uzupełniony.

Mój nauczyciel powiedział mi o konferencji, w której uczestniczył M. Dupuis.

Stany Zjednoczone opracowują nanotechnologie, które, podobnie jak w przypadku niszczenia komórek rakowych w ludzkim ciele, mogłyby zniszczyć zanieczyszczające się komórki w powietrzu.

To trochę lepiej wyjaśnia fakt, że odmówili podpisania protokołu z Kioto! wyobraź sobie stan, który jest w stanie zniszczyć wytwarzane przez nie zanieczyszczenia! oprócz bp wyczerpania zasobów naturalnych kraj ten staje się bardzo potężny gospodarczo !!!

Czy słyszałeś o tym rozwoju nanotechnologii? jeśli tak, to co myślisz? a nawet jeśli nie, co myślisz?

dziękuję i do zobaczenia wkrótce!

Oliwkowy
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 07/03/06, 22:33

Znisz cząsteczki CH4 i CO2 obecne w powietrzu w niewielkich proporcjach? Ale jakim kosztem i w jakich proporcjach?

Miałbyś źródła? Dla mnie to na razie fajny żart ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6991
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2914




przez gegyx » 07/03/06, 23:22

Dla potężnego to potężny kraj! Ponieważ robi wszystko, co chce, w swoim wyłącznym interesie.
Czy nanotechnologia ponownie wyśledzi zanieczyszczenie w „chirurgiczny sposób”? (strzałka-bomba-uran, a następnie ładowanie 10 B52: w sumie nieszczęście, a uranu nie można podziwiać)
Czy będą w stanie i skutecznie wyeliminować wszelkie zanieczyszczenia nuklearne w suwerennych krajach 3, które już zabrudzili?
Jest parawanowy, efekt ogłoszenia, które jest zgodne z innymi kwestiami. Złagodź wizerunek zanieczyszczającego, wychwalaj jego technologię, potrzebujesz budżetu.
W każdym razie będzie to jak zaawansowana medycyna (bogata, zarezerwowana dla elity), stosowana w ograniczonych przypadkach. I o wiele lepiej w najbliższej przyszłości, ekonomicznie huśtać się gdziekolwiek! Zwłaszcza gdy nie chcesz protokołu Kioto ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 08/03/06, 12:00

Niemniej jednak pozostaje to dla mnie czysta science fiction ... kiedy widzimy przypadkowość USA w stosunku do środowiska, wierzysz, że wydadzą miliony (miliardy) na sprzątanie planety?
Niezbyt wiarygodne to wszystko ....
0 x
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13




przez nonoLeRobot » 08/03/06, 14:24

W każdym razie jest to prawdopodobnie bardziej zrobione dla lokalnego zanieczyszczenia z powodu toksycznych produktów w powietrzu niż CO2 lub inny produkt w bardzo dużych ilościach.
0 x
operrin
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 30/10/05, 16:20




przez operrin » 08/03/06, 19:36

chodzi o uwagi Jean-Pierre Dupuy

Jean-Pierre Dupuy jest filozofem i uczniem René Girarda, wykłada w École Polytechnique i na Uniwersytecie Stanforda.

Niedawno odbył konferencję, na której to powiedział. Nie sądzę, że Stany Zjednoczone mają czyścić, czy nie, ale raczej pokazać, że to one mają władzę na planecie. Udowodniając, że może śledzić zanieczyszczające komórki (nawet jeśli tylko dla elity, ma wygórowane cięcie, ...). nie chodzi o prześladowanie zanieczyszczenia nuklearnego, ale o cząsteczki CO2 obecne w powietrzu.

w każdym razie pokazują, że chcą raz jeszcze zdominować innych ... godne ubolewania podejście, ale nie nowe z ich strony ...

krótko mówiąc, chciałem wiedzieć, czy słyszałeś o tym ...

Oliwkowy
0 x
Avatar de l'utilisateur
szczypta
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 22/06/06, 17:28




przez szczypta » 22/06/06, 17:40

Jest to rzeczywiście ważny temat do rozważenia w kontekście zrównoważonego rozwoju.
Chciałbym wiedzieć, gdzie to jest w tym raporcie?
0 x
Spadające drzewo sprawia więcej hałasu niż spadający las ...
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 22/06/06, 18:15

Oto kolejny przykład „zamiast zadawać pytania o przyczyny, spróbuj walczyć z konsekwencjami” : Evil:

... a tym bardziej gratyfikujemy, że proponujemy walkę ze skutkami licytacji technologicznej (CO2 w atmosferze jest jedynie konsekwencją anarchicznego rozwoju technologii termicznej) przez .... nową technologię !!!

To naprawdę osłabiające rozwiązanie. Widzę tutaj wiele potencjalnych problemów:

: Arrow: Skąd pochodzi energia potrzebna do produkcji i działania tych „środków czyszczących”? elektrownie węglowe ???

: Arrow: W jaki sposób wpłynie to na różnicę między „nadmiarem” CO2 a koniecznym (efekt cieplarniany, gdy nie jest nadmierny, jest nadal jedynym „ogrzewaniem” naszej planety). Wyobrażając sobie, że to działa, co robimy, jeśli jest CO2, a nie efekt cieplarniany?

: Arrow: A rośliny potrzebują CO2 do wzrostu. Co się stanie, jeśli stado tych „zwierzątek” przejdzie przez las lub pole, które będzie karmić wioskę przez cały rok?

: Arrow: Lavoisier powiedział: „nic nie jest stracone, nic nie powstaje, wszystko się transformuje”. Nanos, co robią z CO2? Węgiel, który spłonie w elektrowniach ???

I w końcu najlepsze na koniec:
: Arrow: : Arrow: A po tym, gdy wszystkie te nanomechaniczne środki czyszczące staną się niekontrolowane, jeśli połkniemy lub oddychamy, prawdopodobnie mamy w ciele CO2 (uwaga rozcieńczona we krwi). Co się stanie

.... Ale tak, wiem, będziemy musieli robić tylko nanoboty, aby zniszczyć inne roboty : Lol:
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Avatar de l'utilisateur
szczypta
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 22/06/06, 17:28

przyjazny punkt widzenia krytyka




przez szczypta » 23/06/06, 11:42

Widzę, że nie mamy takiej samej wizji rzeczy na ten temat.
Bardzo się cieszę, wciąż konieczne jest, aby te bazy były oparte na faktach, a nie na bezpodstawnych spekulacjach.
Nie kwestionuję twojej analizy CO2, ale raczej raport sporządzony z nanos.
Często dzieje się tak, gdy nie rozróżnia się między możliwymi / prawdopodobnymi / pożądanymi.
Jeśli chodzi o nanotechnologie, amalgamat jest często zbyt szybki, nie biorąc pod uwagę aktualnych aspektów tego tematu.
Brak wiedzy na ten temat, bez wątpienia ...
0 x
Spadające drzewo sprawia więcej hałasu niż spadający las ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: sympatyczny punkt widzenia krytyka




przez Christophe » 23/06/06, 11:43

szczypta napisał:Jeśli chodzi o nanotechnologie, amalgamat jest często zbyt szybki, nie biorąc pod uwagę aktualnych aspektów tego tematu.
Brak wiedzy na ten temat, bez wątpienia ...


Jak wszystkie nowe technologie ... nowość jest przerażająca, więc spekulujemy. Czasami z innych powodów nie ... ale tylko przyszłość powie nam ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "zanieczyszczenia powietrza oraz rozwiązania chroniące przed zanieczyszczeniem powietrza"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 83