Kłamstwa aktywizmu środowiskowego w zakresie zanieczyszczenia

Omówienie metod rekultywacji i kontroli jakości powietrza.
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Kłamstwa aktywizmu środowiskowego w zakresie zanieczyszczenia




przez Exnihiloest » 26/04/20, 14:32

„Przyczyna jest jasna. Dla prawie wszystkich decydentów politycznych korzystanie z samochodu jest przyczyną zanieczyszczenia powietrza oraz emisji drobnych cząstek i tlenku azotu… Podczas większych epizodów zanieczyszczenia powietrza, ruch wahadłowy lub zakaz poruszania się najbardziej zanieczyszczającymi pojazdami zostały wprowadzone w szczególności w Paryżu i regionie paryskim. Miasto Paryż zakazało ruchu najstarszych i najbardziej zanieczyszczających środowisko pojazdów w latach 2016 i 2019…”

"Logicznie rzecz biorąc, w obliczu izolacji, zaprzestania dużej części działalności gospodarczej i spektakularnego spadku ruchu samochodowego, którego ilustracją był między innymi historyczny spadek zużycia paliwa, jakość powietrza powinna znacznie się poprawić. To nie jest takie"
https://www.transitionsenergies.com/con ... arisienne/

WIĘC ? Zakazanie najbardziej zanieczyszczających samochodów, zakaz pasów ruchu w celu ukarania ruchu, nałożenie ograniczeń w dni, w których panuje największe zanieczyszczenie, czym to jest uzasadnione?! Nic. Ideologia, przekonania, dogmaty. Ekofaszyzm, to jest to.
0 x
Avatar de l'utilisateur
phil12
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 530
Rejestracja: 05/10/09, 13:58
Lokalizacja: Occitanie
x 156

Re: Kłamstwa aktywizmu ekologicznego dotyczące zanieczyszczenia




przez phil12 » 26/04/20, 15:15

Witam, a jakie bzdury znacie? Roll:`

Ponieważ żaden ekolog nigdy nie mówił o tym pojedynczym czynniku! u niektórych z nich występują również mdlące wydzieliny, które w dużym stopniu przyczyniają się do tego : Mrgreen:
Czynnik ten był również w przeszłości powiązany z tymi, którzy wysysają nasze powietrze!
0 x
Doradztwo w zakresie zrównoważonej energii w budownictwie
http://www.philippeservices.net/
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Kłamstwa aktywizmu ekologicznego dotyczące zanieczyszczenia




przez Flytox » 26/04/20, 15:53

Exnihiloest napisał:„Sprawa została wysłuchana. Prawie wszyscy decydenci politycznikorzystanie z samochodu jest przyczyną zanieczyszczenia powietrza oraz emisji drobnych cząstek i tlenków azotu… Podczas znaczących epizodów zanieczyszczenia powietrza, szczególnie w Paryżu i regionie paryskim, wprowadzono ruch wahadłowy lub zakaz ruchu najbardziej zanieczyszczających pojazdów. Miasto Paryż zakazało ruchu najstarszych i najbardziej zanieczyszczających środowisko pojazdów w latach 2016 i 2019…”

"Logicznie rzecz biorąc, w obliczu izolacji, zaprzestania dużej części działalności gospodarczej i spektakularnego spadku ruchu samochodowego, którego ilustracją był między innymi historyczny spadek zużycia paliwa, jakość powietrza powinna znacznie się poprawić. To nie jest takie"
https://www.transitionsenergies.com/con ... arisienne/

WIĘC ? Zakazanie najbardziej zanieczyszczających samochodów, zakaz pasów ruchu w celu ukarania ruchu, nałożenie ograniczeń w dni, w których panuje największe zanieczyszczenie, czym to jest uzasadnione?! Nic. Ideologia, przekonania, dogmaty. Ekofaszyzm, to jest to.



W Twoim linku(https://www.transitionsenergies.com/con ... arisienne/), jest bardziej zniuansowany niż w twoich słowach:

Nie oznacza to, że pojazdy nie emitują drobnych cząstek i tlenków azotu i tym samym nie przyczyniają się do degradacji atmosfery, szczególnie w metropoliach i obszarze metropolitalnym Paryża. Oznacza to po prostu, że problem zanieczyszczenia atmosfery jest złożony, że samochód stanowi tylko jego część, wraz z ogrzewaniem, przemysłem, rolnictwem... I że drobne cząstki przemieszczają się przez setki, a nawet tysiące kilometrów.

Oznacza to w końcu, że piętnowanie wyłącznie samochodu jest równoznaczne z oszukiwaniem opinii publicznej. Nie poprawia to znacząco jakości powietrza i zdrowia osób dotkniętych zanieczyszczeniem powietrza. Osoby, które według kilku bardzo aktualnych badań są bardziej narażone na poważniejsze skutki zakażenia koronawirusem.



Prawdą jest, że nasi decydenci polityczni dość łatwo oskarżają samochód w ogóle o odpowiedzialność za zanieczyszczenie powietrza, szczególnie w miastach. Przede wszystkim nie przyzwyczaili nas do krytykowania i atakowania „zanieczyszczających” działań innych głównych trucicieli: ogrzewania mieszkań; przemysł i rolnictwo. Od tego do niczego nierobienia, gdy niektórzy mówią o 7 000 000 zgonów rocznie na całym świecie z powodu zanieczyszczenia powietrza.... Roll:


Hej, ten mówi coś przeciwnego, mierzy redukcję zanieczyszczeń w niektórych dużych miastach od czasu zamknięcia… : Mrgreen:

https://fr.statista.com/infographie/21267/amelioration-qualite-de-l-air-pollution-dans-les-villes-confinement-coronavirus/

Dzięki trwającym środkom ograniczającym rozprzestrzenianie się wirusa w wielu regionach świata jakość powietrza w dużych obszarach miejskich ogólnie się poprawiła – mniej lub bardziej widocznie, w zależności od miasta. Przykład Chin pokazuje jednak, że te ulepszenia będą prawdopodobnie jedynie tymczasowe.
Spadek stężenia dwutlenku azotu (NO₂) w kwietniu w porównaniu z tym samym okresem 2019 r. jest szczególnie najbardziej widoczny w miastach, w których stosowane są rygorystyczne środki ograniczające rozprzestrzenianie się gazów cieplarnianych. Znaczącą poprawę jakości powietrza można zatem zaobserwować w Madrycie i Delhi, ale także w innych stolicach, takich jak Paryż, Rzymie, Londynie czy nawet Meksyku. Dwutlenek azotu to gaz, który w 95% pochodzi ze spalania paliw kopalnych, emitowany głównie przez pojazdy samochodowe i fabryki, dlatego stanowi dobry wskaźnik zanieczyszczenia atmosfery spowodowanego działalnością człowieka poza domem.
W Wuhan, gdzie pojawił się koronawirus i epidemia wydaje się już opanowana, w kwietniu życie zaczęło stopniowo wracać do normy – co można rozpoznać obserwując poziomy stężeń dwutlenku azotu, które ponownie wzrosło, osiągając poziomy porównywalne z rokiem 2019.
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189

Re: Kłamstwa aktywizmu ekologicznego dotyczące zanieczyszczenia




przez dede2002 » 26/04/20, 16:54

Jeśli chodzi o Genewę, trudno wyciągnąć wnioski, biorąc pod uwagę środki:,,?
1-W mieście
pm10 Genewa 2020.png
pm10 Geneve 2020.png (123.77 KB) Przeglądano 5587 razy

2-Na przedmieściach
pm10 GE 2020.png
pm10 GE 2020.png (137.9 KB) Wyświetlono 5587 razy

3-Na wsi
pm10 Kampania GE 2020.png
pm10 GE-campagne 2020.png (123.35 KB) Konsultowano 5587 razy


Krzywe są podobne, ze szczytem 28 marca... :?

źródło:
https://www.ge.ch/connaitre-qualite-air ... ualite-air
0 x
ENERC
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 725
Rejestracja: 06/02/17, 15:25
x 255

Re: Kłamstwa aktywizmu ekologicznego dotyczące zanieczyszczenia




przez ENERC » 26/04/20, 17:16

Tutaj, w Ningbo w Chinach, podczas porodu:
Obraz

Dla statystyk marzec i kwiecień to miesiące, w których zanieczyszczenie nawozami rolniczymi jest największe. Zobaczymy, co się stanie podczas kolejnego porodu w październiku.

W przeciwnym razie 11 maja, żeby Was zadowolić, cały dzień jeżdżę samochodem, żeby ustanowić PETERA rekord korków.

TAK!!
Obraz

Czy się dusisz? Pieprzyć cię. : Mrgreen:
0 x
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189

Re: Kłamstwa aktywizmu ekologicznego dotyczące zanieczyszczenia




przez dede2002 » 26/04/20, 18:33

Nie wiem jak odebrać Twoją wiadomość...

Czym jednak są zanieczyszczenia atmosfery nawozami rolniczymi? produkcja czy rozpowszechnianie?
0 x
ENERC
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 725
Rejestracja: 06/02/17, 15:25
x 255

Re: Kłamstwa aktywizmu ekologicznego dotyczące zanieczyszczenia




przez ENERC » 26/04/20, 19:49

Czym jednak są zanieczyszczenia atmosfery nawozami rolniczymi? produkcja czy rozpowszechnianie?


Nawozy są mieszaniną amoniaku i tlenków azotu. Reagują tworząc drobne cząstki.
Jednakże, jak obecnie widzimy w Paryżu, wiosna to okres rozprzestrzeniania się rolnictwa, będącego głównym źródłem drobnych cząstek. Rzeczywiście, podczas rozprzestrzeniania się, gazowy amoniak (NH3), przechodząc przez atmosferę, będzie reagował z tlenkami azotu (NOx), tworząc cząstki azotanu amonu i siarczanu amonu.

Co roku w tym samym czasie opryski rolnicze są odpowiedzialne za szczyt zanieczyszczeń wiosennych w miesiącach od marca do maja.

https://strasbourgrespire.fr/2020/03/ep ... -et-virus/
1 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Kłamstwa aktywizmu ekologicznego dotyczące zanieczyszczenia




przez GuyGadebois » 26/04/20, 21:50

Upadek w iluzję

„To prawda, że ​​w przypadku dwutlenku azotu związanego szczególnie z emisją z rur wydechowych redukcja jest bardzo wyraźnaz drugiej strony nie dotyczy to innych obserwowanych przez nas substancji zanieczyszczających” – wyjaśnia Christelle Bellanger, menedżer ds. komunikacji w Atmo Nouvelle-Aquitaine.

„W sobotę 28 marca odnotowaliśmy wzrost zanieczyszczenia PM10, tymi drobnymi cząsteczkami zawieszonymi w powietrzu, w Vienne i Deux-Sèvres”

To stężenie nie jest niczym wyjątkowym o tej porze roku – zapewnia Atmo. „To częste zjawisko, że wiosną podczas prac polowych, zwłaszcza przy rozsiewaniu nawozów azotowych, wiemy, że wydziela się amoniak, który będzie reagował z dwutlenkiem azotu obecnym w powietrzu, tworząc mikrocząsteczki. azotanu amonu”– precyzuje Christelle Bellanger.

https://www.francebleu.fr/infos/agricul ... 1586266160
Żadnych „kłamstw” ze strony ekologów, ale kolejna próba manipulacji ze strony Tryphona. Hej, czego oczekujesz? : Mrgreen:
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: Kłamstwa aktywizmu ekologicznego dotyczące zanieczyszczenia




przez Macro » 28/04/20, 10:32

ENERC napisał:Obraz



Być może będę gotowy spróbować wszystkiego, żeby wypuścić kłęby dymu, takie jak te z mojej 156, i zatruć gromady emerytów kolorowych jak papugi na rowerach, które kosztują cenę Dacii, która wiosną przejmuje wiejskie drogi i pokazuje palcem, gdy mijasz ich, podążając za nimi z prędkością 20 km/h przez 2 km....Nigdy mi się to nie udało...Moje wtryskiwacze muszą być za małe : Chichot: Jednak mocno zagłębiłem się w mapę Smoke (stosunek paliwa do powietrza AFR)... bo inaczej... nie znalazłem gdzieś ukrytego ogranicznika... Będę musiał go poszukać na wiosnę przyszłego roku... covid prawdopodobnie ich wszystkich nie oszołomi... : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
phil12
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 530
Rejestracja: 05/10/09, 13:58
Lokalizacja: Occitanie
x 156

Re: Kłamstwa aktywizmu ekologicznego dotyczące zanieczyszczenia




przez phil12 » 28/04/20, 10:54

Witam,

Natomiast w zielonym biznesie najnowszy Michael Moore za darmo:
0 x
Doradztwo w zakresie zrównoważonej energii w budownictwie
http://www.philippeservices.net/

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "zanieczyszczenia powietrza oraz rozwiązania chroniące przed zanieczyszczeniem powietrza"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 37