Mobilny internet 3G, ktoś używa? Doświadczenie?

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078

Mobilny internet 3G, ktoś używa? Doświadczenie?




przez Christophe » 21/09/09, 12:06

Wszystko jest w tytule: jest członkiem forums korzysta lub korzystał z sieci 3G?

Korzyści? Ograniczenia? Czy to działa w pociągu?

Swoją drogą, czym jest 3G w porównaniu do UMTS? (może to głupie pytanie, ale...)

A fale? : Chichot:

ps: w dokumentach komercyjnych jest mowa o możliwości korzystania z „otwartych” sieci Wi-Fi dla osób fizycznych! Mimo to uważam, że jest to bardzo „nadmuchane”: to klienci wykonują przekaźniki, gdy otrzymują rachunki :) !

To, że jest to możliwe, OK, ale fakt, że pojawia się to w dokumencie komercyjnym, jest trochę szokujący, prawda?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gruszka Belle Helene
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 389
Rejestracja: 16/05/07, 09:21
Lokalizacja: południe
x 1




przez Gruszka Belle Helene » 21/09/09, 22:09

Czasami korzystam z 3G z iPhonem CE.

Mam nieograniczoną ofertę, cóż, nie jest zła i nie tak powolna, jak mogłoby się wydawać.
Tak się złożyło, że wszedłem na YouTube, żeby moja córka czekała w poczekalni u lekarza, dając jej Barbapapę i to działa dobrze (zamiast pozwolić jej podrzeć wszystkie czasopisma, jak mówi Bigard, eh : Mrgreen: : Mrgreen: nie, moje kochanie jest słodkie)

Wysyłam też do niego e-maile, kiedy nie ma mnie w domu, często wysyłam e-maile ze zdjęciami (nie wkładam MRgrenn, inaczej Christophe znowu coś sobie wymyśli...lol...)

Nie wiem jak jest z UMTS.

Krótko mówiąc, działa całkiem nieźle. Ja też chodzę do MSN.

Czy jest to przydatne???? Nie wiem.
0 x
Gruszka Belle Helene
Korben Dallas
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 194
Rejestracja: 29/08/07, 09:46
Lokalizacja: Wycieczki




przez Korben Dallas » 21/09/09, 22:16

Ja sam miałem umowę na 3G SFR, którą przekazałem córce i ostatecznie anulowałem.

Posiadam również klucz 3G SFR do celów zawodowych.

Prędkości są bardzo dobre (odpowiednik dobrej prędkości ADSL)... ale tylko w obszarze zasięgu 3G+. W innych miejscach jest dość wolno.
Jeśli chodzi o stabilność połączenia, wiele zależy od sterowników. W systemie Windows XP rozłącza się dość często. Pod GNU/Linux Debian lub Ubuntu działało całkiem nieźle. Pod Mac OSX 10.5 też było dobrze, ale pod 10.6 w tej chwili nie ma już więcej sterowników... Czekam na moment, kiedy to będzie dostępne.

Poza tym uważam, że koszt jest dość wysoki i nieograniczony. Dzięki temu możesz jednak pozostać w kontakcie przez cały czas. Nie oczekuj doskonałych rezultatów.
0 x
Avatar de l'utilisateur
SUPERFORM
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 294
Rejestracja: 09/11/04, 14:00




przez SUPERFORM » 22/09/09, 08:33

Jeśli chodzi o otwarte Wi-Fi, to SFR oferuje to jako usługę dodatkową.

to ich nic nie kosztuje (to abonament abonencki), to ten sam rodzaj połączenia co fonera (z tą różnicą, że w fon robisz to na ochotnika, w sfr - lub za darmo - to domyślnie, nadal możesz dezaktywować Wi-Fi )

a to pozwala nie płacić za wszystkie połączenia, bo jak powiedziano powyżej, jest to nadal bardzo drogie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 22/09/09, 09:50

Mój syn (profesjonalny programista) jest zadowolony, chociaż w pociągach rzeczywiście jest wiele „dziur” (Mobistar, Belgia). Używa go na swoim telefonie i komputerze (korzysta z telefonu przez Bluetooth)

Mój brat używa go na swoim komputerze, w Namur Ville i Liège Ville, działa dobrze, ale w jego domu (Profondeville, Vallée de la Meuse) jest to uciążliwe: po północy, kiedy „drugi” lokalny abonent skończył, jest całkiem dużo działa. Po kilku skargach w firmie Proximus (Belgacom, Belgia) w końcu przyznali, że w ich okolicy jest tak mało abonentów, że jutro nie mamy zamiaru się poprawiać.)

Wniosek: w Belgii, na odludziu: można zrobić lepiej. I nie jest to sztuczka do pobierania filmów.

Mój siostrzeniec też jest zadowolony: wybrał to rozwiązanie, żeby nie mieć telefonu stacjonarnego: OK, ale korzystanie z niego ograniczone: e-maile, córka trochę rozmawia. (przedmieście Charleroi)
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 22/09/09, 10:50

Dziękujemy za tę opinię.

Oczywistym jest, że Internet mobilny, na razie i to nawet w 3G, powinien być wykorzystywany jedynie do „podstawowych” zadań internetowych…

Ten artykuł nieźle podsumowuje ewolucję technologii mobilnego Internetu: http://fr.wikipedia.org/wiki/3G

Już odpowiedź: UMTS = 3G

Nazwy zdecydowanej większości protokołów nigdy nie zostały usłyszane przez ogół społeczeństwa… ponieważ najwyraźniej istnieje wybór : Chichot:

Słoń, co myślisz całkowicie obelżywe ceny Belgacom w Internecie? Nadal mamy 50 € z podatkiem za prostą linię 4Mbit ADSL bez niczego więcej (a tak naprawdę mamy tylko 2Mbit, ponieważ „koniec linii”)… we Francji za 30 € masz „wszystko”: VOIP, ADSL Telewizor, 10 Mbit...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 22/09/09, 11:14

: Evil: to prawda, że ​​we Francji jeśli chodzi o pieniądze, często podajemy sumę : Evil:
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 22/09/09, 14:24

Christophe napisał:
Słoń, co myślisz całkowicie obelżywe ceny Belgacom w Internecie? Nadal mamy 50 € z podatkiem za prostą linię 4Mbit ADSL bez niczego więcej (a tak naprawdę mamy tylko 2Mbit, ponieważ „koniec linii”)… we Francji za 30 € masz „wszystko”: VOIP, ADSL Telewizor, 10 Mbit...


Tak jak wszyscy: narzekam.

Niuanse: w mieście nadal jeżdżę szybciej. Chciałbym zmienić, ale straciłbym adresy e-mail, co byłoby denerwujące.
Co do reszty, doświadczenie zdobyte (przez moich klientów : Mrgreen: ), Voice over IP to M....!

1) niewiarygodne
2) wyjście telefoniczne modemu rzadko obsługuje więcej niż 2 urządzenia równolegle
3) podłączenie do niego alarmów jest kłopotliwe: w przypadku przerwy w dostawie prądu nie działa! Dlatego należy ustawić opcję braku przerwy, aby zasilać modem.
4) możesz być pewien, że jak ci idioci przyjdą cię podłączyć, to z reguły bez ostrzeżenia odłączą system alarmowy (a sprzedawca powiedział: nie, nie, to nie przeszkadza w działaniu twojego alarmu... znak!)
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 29/09/09, 14:36

Cóż, pękliśmy (Nie mogę już bez ciebie żyć, kiedy nie ma mnie w domu : Mrgreen: : Mrgreen: ) !

Wybraliśmy super interesującą ofertę 3G: regulowany pakiet rozpoczynający się od 3 godzin nieograniczonej liczby godzin za 5 € miesięcznie w SFR (wynosi 15 euro za 6 godzin)... To tyle, jeśli chodzi o bezpłatną reklamę :D

A) Wzięliśmy także Samsunga NC10 (ze zintegrowanym czytnikiem SIM) za 199 euro (zwrot 249 euro – 50 euro), który działa naprawdę dobrze!

Wydaje mi się, że to wciąż ponad 300 euro online bez czytnika SIM (klucz USB 3G kosztuje 50 euro). Krótko mówiąc, to prawie połowa ceny! Dziewczyna w agencji powiedziała nam, że jest ona „ograniczona w sieci SFR 3G” przez 6 miesięcy i po tym czasie można ją odblokować za darmo w agencji, dokładnie tak jak GSM. Zanim został zapłacony (nie ile).

Byłem trochę sceptyczny co do wydajności ultraprzenośnych urządzeń (zwłaszcza tych oferowanych „zniżką” z abonamentem 3G), ale to jest perełka! Jeśli szukasz ultraprzenośnego urządzenia, nie wahaj się, jest ono najlepsze na rynku.

Ma 7 godzin pracy na baterii (tj. dzień), jest prawdziwym laptopem, a nie komputerem przenośnym, jak obecne laptopy (2 godziny pracy na baterii). Do automatyzacji biura w lesie jest najlepszy :D i myślę, że w niektórych przypadkach działa nawet szybciej niż mój komputer stacjonarny (na przykład czytnik kart SD!)!!

W zależności od czasu pracy/pojemności akumulatora, jego zużycie podczas długiej pracy autonomicznej wynosi około 10 W!! Bezkonkurencyjny. Przy „pełnej mocy” musi ona wynosić od 15 do 20 W!

Dysk twardy pracuje z szybkością 50 MB/s... to lepiej niż większość „dużych” obecnie sprzedawanych laptopów!

Obraz

Porównaj z obecnym komputerem: http://www.clubic.com/telecharger-fiche ... -tune.html

Krótko mówiąc, Samsung NC10 jest najwyraźniej najlepszym ultraprzenośnym urządzeniem na rynku… ale hej, to działa tak szybko!

Oto kilka testów NC10: http://www.cowcotland.com/articles/338/ ... -nc10.html
http://www.presence-pc.com/actualite/sa ... sfr-33415/
http://www.generation-nt.com/dossier-pr ... 091-4.html
http://ultraportables.fr/test-du-netbook-samsung-nc10/
Test wideo (angielski): http://www.laptopmag.com/review/laptops ... spx?page=5

B) Jeśli chodzi o stronę 3G, nie testowaliśmy jej jeszcze dobrze (w sumie 20 minut), ale w mieście, na postoju, działa z prędkością ADSL. Nie zanotowano żadnych nieprawidłowych rozłączeń.

Na wsi statycznie wygląda to raczej na łącze 56k natomiast z drugiej strony wyobrażam sobie, że poruszając się po wsi (a więc np. TGV nie) nie warto na to liczyć...

W obu przypadkach modem 2G wskazuje połączenie z szybkością 3 Mb/s!

Następny krok: wykonanie testów porównawczych przepustowości!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gruszka Belle Helene
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 389
Rejestracja: 16/05/07, 09:21
Lokalizacja: południe
x 1




przez Gruszka Belle Helene » 29/09/09, 16:10

Rzeczywiście nieźle.

Dla 3G w mieście, nawet w samochodzie (oczywiście gdy prowadzę : Mrgreen: ) działa podczas jazdy i bez przerwy.

Teraz tak, w Edge nie jest najlepszy, ale pomaga.
0 x
Gruszka Belle Helene

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : ne 44, phil59 i goście 230