Biologiczna kontrola nicieni

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Foglio Annie
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 03/05/20, 12:09

Biologiczna kontrola nicieni




przez Foglio Annie » 03/05/20, 12:17

cześć
Chciałem ci pogratulować twoich filmów. Nie rozumiem tych ludzi, którzy patrzą na ciebie i krytykują cię. Muszą po prostu szukać gdzie indziej. Chciałem opowiedzieć o skojarzeniach w ogrodzie. Jestem tylko małym ogrodnikiem i interesują mnie skojarzenia kwiatów, a zwłaszcza goździków, które najwyraźniej mają właściwości odstraszające nicienie i pleśń. W tym roku oprócz goździków w Indiach dodam także cebulę lub czosnek, w końcu rodzinę alliacées.
Mam nadzieję, że pewnego dnia będę mógł przyjść i wziąć udział w twoich konferencjach. Zmusiłeś mnie do zmiany sposobu, w jaki uprawiam ogród.
Nie zmieniaj się Kocham Cię takim, jakim jesteś.
Dziękuję z całego serca
Annie
0 x
Wujek Buzz
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 102
Rejestracja: 30/10/19, 20:06
x 24

Re: Kontrola biologiczna przeciwko nicieniom




przez Wujek Buzz » 05/05/20, 15:31

Witam,

Wyobrażam sobie, że wiadomość jest przeznaczona dla Didiera, nawet jeśli nie jest on jedynym, który robi filmy ...

foglio annie napisał:(...) z goździkami, które najwyraźniej mają właściwości odstraszające nicienie i pleśń.

Pleśń jest grzybem, nie może uciec ... Nie widzę, jakie zjawisko chemiczne charakterystyczne dla nagietków mogłoby mieć działanie grzybobójcze, skierowane na pleśń ... Wyobrażam sobie, że jeśli efekt grzybowy byłby , byłoby szkodliwe dla całego zestawu grzybów, co sprawiłoby, że goździk stałby się wrogiem ogrodu warzywnego ...
Didier może być bardziej twierdzący, ale myślę, że rzekomy efekt goździków na sąsiednie rośliny to historie opowiadane bez prawdziwych podstaw. Z mojej strony to, co słyszałem (i bez sprawdzania, nie jest bardziej niezawodne, ale bardziej wiarygodne), to że goździki są bardziej wrażliwe na mączniaka rzekomego i że atak jest widoczny w 1. miejscu na goździkach więc nadal można leczyć sąsiednie rośliny (takie jak pomidory), aby ograniczyć uszkodzenia.
Używanie goździków pomogłoby w walce z pleśnią, która przekształciłaby się w „goździki odstraszają pleśń”
W każdym razie, ponieważ grzyby są na ogół naszymi sprzymierzeńcami w ogrodzie, jedynym działaniem, które zaleca Didier, jest ograniczenie warunków kiełkowania mączniaka rzekomego, którego zarazki są wszędzie ... Bez goździków po leczeniu grzybobójczym nie ma już dla nich, że ich piękne kolory i wystarczające, aby chronić różnorodność biologiczną (co nie jest niczym).
0 x
Foglio Annie
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 03/05/20, 12:09

Re: Kontrola biologiczna przeciwko nicieniom




przez Foglio Annie » 05/05/20, 21:39

dobry wieczór
dziękuję za informację
Cordialement
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 239