Walcz skutecznie przeciwko ślimakom!

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Odp .: Walcz skutecznie przeciwko ślimakom!




przez Did67 » 04/06/19, 09:05

VetusLignum napisał:
Potwierdzam, że interesuje ich ferramol.
Dałem trochę, ale trochę dalej od roślin; następnego dnia rośliny nadal tam były, ale nie było już ferramolu.


Biorą to za nasiona ???

Ja, zawsze kiełkują nasiona, które są wykopywane (fasola, orzeszki ziemne, ...). Nie dawałem już Ferramola; ale może to ptaki go zjadły ???
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13748
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1530
Kontakt :

Odp .: Walcz skutecznie przeciwko ślimakom!




przez izentrop » 04/06/19, 09:15

Did67 napisał:Ja, zawsze kiełkują nasiona, które są wykopywane (fasola, orzeszki ziemne, ...). Nie dawałem już Ferramola; ale może to ptaki go zjadły ???
Kosy obracają sztućce do góry nogami w poszukiwaniu robaków.

W przypadku nasion byłoby to bardziej jak krukowate :? https://wikiagri.fr/topics/comment-redu ... intemps/37 ... wydaje się, że umieszczenie dużej klatki z uwięzioną wroną działałoby dobrze : Mrgreen:

W przeciwnym razie, ponieważ feramol nie jest toksyczny, może dobrze smakować ptakom. : Wink:
Czy kury to jedzą? dla tych, którzy oboje?
0 x
VetusLignum
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1690
Rejestracja: 27/11/18, 23:38
x 761

Odp .: Walcz skutecznie przeciwko ślimakom!




przez VetusLignum » 04/06/19, 10:04

Did67 napisał:
VetusLignum napisał:
Potwierdzam, że interesuje ich ferramol.
Dałem trochę, ale trochę dalej od roślin; następnego dnia rośliny nadal tam były, ale nie było już ferramolu.


Biorą to za nasiona ???

Ja, zawsze kiełkują nasiona, które są wykopywane (fasola, orzeszki ziemne, ...). Nie dawałem już Ferramola; ale może to ptaki go zjadły ???


Tak, uważam, że ptaki celowo jedzą ferramol.
I myślę, że biorą ode mnie również fasolę, ponieważ żadna jeszcze nie urosła.
Jak to robisz Czy stawiasz siatkę czy siatkę?
Trochę przeszkadza mi również kiełkowanie fasoli w domu, ponieważ są też ptaki (szpaki i rudziki), które je atakują.
Ptaki mają w tej chwili młode, aby je nakarmić, co czyni je szczególnie żarłocznymi.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Odp .: Walcz skutecznie przeciwko ślimakom!




przez Did67 » 04/06/19, 10:20

Mam oba:

- na małe powierzchnie (4 lub 5 rzędów zasiewów) posiadam zestaw 3 drewnianych ramek pokrytych siatką typu „króliki klatka”; Poradzę sobie z łatwością; 3 ramki umieszczone od końca do końca sprawiają, że długość moich klombów ...

- w przypadku dużych powierzchni, takich jak zasiany blok 10 lub 15 rzędów, kładę kule (w listwach dachowych) i naciągam na nie siatkę, jak „namiot kanadyjski” (nie pozwól, aby drut spoczął, inaczej rośliny przechodzą przez liście, a kiedy chcesz usunąć siatkę, odrywasz liście lub rośliny); na brzegu „zasłaniam” szwy „miękkim” drutem (drutem do wiązania), który rozciągam na obu końcach kijem namiotowym, aby siatka była dobrze powleczona i ptaki przez nią nie przechodziły. poniżej ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Odp .: Walcz skutecznie przeciwko ślimakom!




przez Did67 » 04/06/19, 10:22

W przypadku fasoli przez rok miałem masowy atak gąsienic modraszkowatych - gąsienic w kształcie wszy, które „wysysają” nasiona po zmiękczeniu - znajduje się tam kilka pustych skorupek (okrywy nasienne). Prawie żadna fasola ani groszek nie wyrosły na dwóch kolejnych sadzonkach ...
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13748
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1530
Kontakt :

Odp .: Walcz skutecznie przeciwko ślimakom!




przez izentrop » 04/06/19, 11:06

VetusLignum napisał:I myślę, że biorą ode mnie również fasolę, ponieważ żadna jeszcze nie urosła.
Nie wiem w jakim jesteś regionie? W domu ziemia powoli rozgrzewa się w tym roku. W przypadku fasoli należy wysiewać, gdy temperatura gleby przekracza 15 °, a najlepiej 18 °. https://www.jardiner-malin.fr/fiche/haricot.html
0 x
VetusLignum
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1690
Rejestracja: 27/11/18, 23:38
x 761

Odp .: Walcz skutecznie przeciwko ślimakom!




przez VetusLignum » 04/06/19, 11:14

Did67 napisał:W przypadku fasoli przez rok miałem masowy atak gąsienic modraszkowatych - gąsienic w kształcie wszy, które „wysysają” nasiona po zmiękczeniu - znajduje się tam kilka pustych skorupek (okrywy nasienne). Prawie żadna fasola ani groszek nie wyrosły na dwóch kolejnych sadzonkach ...

OK, rzeczywiście zauważyłem małą zieloną gąsienicę, w której zasiałem fasolę. Będę musiał wykiełkować je w domu.
Merci pour l'info.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Odp .: Walcz skutecznie przeciwko ślimakom!




przez Did67 » 04/06/19, 12:39

izentrop napisał:Nie wiem w jakim jesteś regionie? W domu ziemia powoli rozgrzewa się w tym roku. W przypadku fasoli należy wysiewać, gdy temperatura gleby przekracza 15 °, a najlepiej 18 °. https://www.jardiner-malin.fr/fiche/haricot.html


Tak, bez odnoszenia tych cyfr do litery (robię to celowo! Liczby i litery!], To prawda, że ​​fasola jest bardzo ostrożna ...
0 x
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1689
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 113

Odp .: Walcz skutecznie przeciwko ślimakom!




przez oli 80 » 09/06/19, 14:41

Witaj, oto kolejny sposób na walkę z ślimakami
0 x
olivier75
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 764
Rejestracja: 20/11/16, 18:23
Lokalizacja: świt, szampan.
x 155

Odp .: Walcz skutecznie przeciwko ślimakom!




przez olivier75 » 09/06/19, 15:42

Nigdy nie mszyce na rabarbarie? Tylko trochę ...
63BE6705-B6ED-479E-A05F-4A8E2F93FD4A.png
0 x

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 168