Walcz skutecznie przeciwko ślimakom!

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Ollaf
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 05/09/17, 15:24
Lokalizacja: Tarn et Garonne
x 2

Walcz skutecznie przeciwko ślimakom!




przez Ollaf » 22/05/18, 21:29

Cześć, mam duży problem z ślimakami, które zrobiłem w nocy od 3 dnia i zbieram duże ilości, ale nie sądzę, że populacja maleje. Niszczę papryki oberżyny i atakują nawet pomidorów. Mieć. Tak, przeżyłem to samo doświadczenie i jaką radę możesz mi uzyskać?

IMG_0870.JPG
0 x
Avatar de l'utilisateur
denis17
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 138
Rejestracja: 13/10/16, 13:15
Lokalizacja: 17
x 37

Re: Slug




przez denis17 » 23/05/18, 09:12

Mam również ten sam problem, ślimaki w tym sezonie są wszechobecne. Od początku sadzenia straciłem tylko sadzone do tej pory sadzonki pomidorów 4 18. W ten weekend sadziłem cukinię, a podczas mojej porannej wizyty dziś rano, obijali się wszyscy. Tak więc kolekcja piętnastu tych małych zwierząt, o maksymalnej długości 3 cm, o kolorze bardzo zbliżonym do siana. Niektóre były nawet dobrze ukryte pod liśćmi. I tak jutro, poranna wizyta.
Do twojej wiadomości, obawiam się, że fusy z kawy nie działają. Roll:
Denis
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79001
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10933

Re: Slug




przez Christophe » 23/05/18, 14:24

Jedynym prawdziwym rozwiązaniem biologicznym jest posiadanie rodziny jeży ... Wiem, że łatwiej powiedzieć, niż znaleźć ...

Drozdy również żywią się ślimakami, ale z pewnością mniej niż jeż, a nawet gorzej jest jeszczyć niż jeże! : Chichot:
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12294
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2957

Re: Slug




przez Ahmed » 23/05/18, 14:33

Indyjscy biegacze są łatwiejsi do wdrożenia niż jeże ...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Slug




przez Did67 » 23/05/18, 15:11

1) Nie jesteśmy sobie równi, jeśli chodzi o ślimaki, w zależności od „terroir”! A rok to nie kolejny rok. Ponadto jest ślimak i ślimak ...

2) W tym roku mam względną inwazję dużej pomarańczy / czerwieni (prawdopodobnie dwóch gatunków).

3) Pod koniec wiosny ślimaki, jak wiele drapieżników, wyprzedzają swoich wrogów! To naturalne.

Jeż je zjada, ale jest „mopem”. W tym sezonie jest gotowy na rozjechanie się po drogach, aby znaleźć samicę. „Z tragicznego balu w sobotni wieczór” można by rzec! Tam czy nie? W każdym razie nie ograniczaj tego. Potrzebuje większego terytorium! Tak trudno na niego liczyć.

Niezawodnymi środkami pomocniczymi są karabidy i gronkowce, szczególnie nocni łowcy. Ale jak wszystkie owady, zaczynają być liczne, gdy jest naprawdę gorąco i mają miejsce dwa lub trzy cykle. Spójrz na komary lub osy ... Chroń je przed naturalnymi łąkami (to ich siedlisko), trawiastymi ścieżkami, gdzie dobrze krążą. Nie stawiaj krawężników, przeszkód, które odciągną je od klombów!

4) I pasuje do stosu włosów, gdy mężczyzna eksponuje swoje słodkie małe rośliny lub instaluje słodkie małe sadzonki marchwi, które wegetują przez 4 tygodni bez tuczu. Atrakcyjna i łatwa ofiara ...

Zapewnione zderzenie !!!!

5) W zeszłym tygodniu formalnie ustaliłem, zweryfikowałem, że moje czerwono-pomarańczowe ślimaki, które nazywam moimi „tłustymi krowami”, wolą ... zwiędłe osty loch lub zwiędłą sałatę / escaroles, kapusta lub seler. Odkryłem to przypadkiem, rzucając ostropestem na rzędy sadzonej kapusty ... Wieczorem, podczas mojego polowania, znalazłem 3 ślimaki na tym ostropestie, z jednej strony 10 cm, z drugiej około trzydziestki kapusta ...

Zrobiłem to w kolejne dni i przy 80 / 90% szczęścia było to prawdą. Nadal były rzadkie ślimaki na kapuście. Resztę wybrałem na wyblakłe rośliny.

Przez kilka dni dzwoniłem. W ten sposób rozproszyłem sałaty i eskolary, które wyrosły na nasiona (zachowałem jedną stopę za swoje nasiona). Podniosłem laurentons, o których mowa, gdzie znalazłem ...

zaleta:

a) gdy kończę film lub program, ślimaki wyrządzają bardzo małe szkody ...

b) Wiem, gdzie ich szukać!

6) Dla tych, którzy mają miejsce, najprościej jest zrobić miejsce do raczkowania z kaczkami lub kurczętami, w zagrodzie, przez cały rok n. Żadnych ślimaków, które przetrwają. Bez sprzęgła. W następnym roku rozrzucisz w nim roślinę siana lub będziesz ją siał i gotowe! Jeśli to możliwe, utrzymuj korytarz sanitarny, aby uniknąć wtargnięcia z sąsiednich łąk. Zapytaj w Niemczech Wschodnich, wiedzieli jak to zrobić!

W przeciwnym razie przejście kaczek o zmierzchu, popychając je trochę w tyłek, aby nie zwisały zbyt mocno, ponieważ lubią też małą sałatkę ze stekami, jest oczywiście skuteczne!

7) Uprawa sadzonek w doniczkach, pozwalająca im dobrze rosnąć, ogranicza uszkodzenia, czas łapania winowajców. Często jeden lub dwa zewnętrzne liście są ząbkowane, ale serce zostaje zachowane. Roślina wraca do zdrowia. Więc nie spiesz się z daniami rikiki !!! Nic nie wygrywamy. Ale możemy dużo stracić! Leniwy Potager nie jest dla ludzi, którym się spieszy!

8) Rozmyślaj nad koncepcją roślin męczenników. Użyłem „resztek” sadzonek sałatek (batavias), aby „oczyścić” obszar, na którym będę zasiał marchewkę za kilka dni. Nie zostanie wiele! Żadne ślimaki. Ani sałatki !!!! Ile to kosztuje, terrina, worek nasion w Lidlu i przeszczep (za darmo)!
1 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Slug




przez Did67 » 23/05/18, 15:23

@olaf

Wydaje mi się, że masz nastolatków z dużego ślimaka tygrysiego. Który ma również zgodnie z literaturą tendencje mięsożerne.

Zrobiłem jednak trochę badań. Nie znalazłem nic poważnego w diecie tych bydła. Jeśli wszyscy zgadzają się, że mogą jeść swoje elementy szczególne lub martwe ciała swoich elementów szczególnych, ogólnie stwierdza się również, że mogą również jeść rośliny.

Jedną rzeczą jest zjedzenie kongenera, który zajmuje twoje terytorium, lub zwłok. Innym jest to zjeść. Ponieważ jeśli razem skończą warzywa i kłócą się tylko o ostatnią sałatkę, może to nie być rozwiązanie!

Teksty znalezione na niektórych stronach, które przedstawiają je jako rozwiązanie dla ślimaków, na tym etapie pozostawiają mnie sceptycznie!

Może możesz to zaobserwować dokładniej ????
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79001
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10933

Re: Slug




przez Christophe » 23/05/18, 15:34

Did67 napisał:Który ma również zgodnie z literaturą tendencje mięsożerne.

Zrobiłem jednak trochę badań. Nie znalazłem nic poważnego w diecie tych bydła. Jeśli wszyscy zgadzają się, że mogą jeść swoje elementy szczególne lub martwe ciała swoich elementów szczególnych, ogólnie stwierdza się również, że mogą również jeść rośliny.

(...)


Potwierdzam!

Widziałem już z pewnym zdziwieniem i wstrętem pomarańczowe ślimaki zjadające kongenerów, które zgniotłem kilka minut wcześniej ...

Tak mięsożerny, padlinożerca i kanibale! :zaszokować:

Z drugiej strony nigdy nie widziałem ślimaków jedzących żywcem między nimi ... i nie badałem, czy zjadały tylko zawartość "żołądka" swoich kongenerów, czy też mięso ... Testy byłyby łatwe do odtworzenia!
0 x
monidura
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 23/05/18, 16:09

Re: Slug




przez monidura » 23/05/18, 16:44

o ślimakach zauważyłem, że gdy sadzę cukinię, jeśli rozłożę kompost wokół stopy w kółku o średnicy 10 cm, ślimaki będą znacznie mniej przyciągane. A w przypadku przeszczepionych sałatek zachowałem butelki z wodą 5 lub 8 l, które spożywałem (na tę okazję), z których tną dno i chronię je chwilowo, pokrywając je, czas że trochę rosną i po kolejnych problemach.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Slug




przez Did67 » 23/05/18, 17:29

Gdy tylko sałatki będą trochę większe i zaczną się pofałdować, zawsze pod / w ostatnich liściach stykających się z ziemią, które czasami znajdują się w zlewie, znajdują się 2 lub 3 ślimaki i są one zadowolone te uszkodzone, uschnięte liście, czasami na początku rozkładu ... Czasami zsuwają się i robią małą koronkę: to znak warzywny „więcej niż organiczny”!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Slug




przez Did67 » 23/05/18, 17:31

Christophe napisał:
Z drugiej strony nigdy nie widziałem ślimaków jedzących żywcem między nimi ... i nie badałem, czy zjadały tylko zawartość "żołądka" swoich kongenerów, czy też mięso ... Testy byłyby łatwe do odtworzenia!


To, co mnie interesuje, to wiedzieć, „jak bardzo” są kanibalami czy drapieżnikami! Jeśli od czasu do czasu, kiedy to robią, a przez resztę czasu, powiedzmy w 90%, szukają naszych warzyw, nie obchodzi mnie, czy czasami są mięsożerne, a nawet kanibalistyczne! Będzie to kwestia kontrolowania ich, tak jak innych ...
0 x

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 112