Falownik słoneczny na generatorze czy na falowniku akumulatorowym?

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078

Re: Falownik solarny na generatorze czy na falowniku akumulatorowym?




przez Christophe » 31/08/22, 14:48

sicetaitsimple napisał:OK, obecnie nie jest zintegrowany z twoim systemem. Ale może być.


Kto powiedział, że mam baterię zintegrowaną z moim systemem, skoro jest to praca nad tym tematem?!?

Czy celowo zachowujesz się tam głupio? Zadajesz pokręcone pytania, protekcjonalnie oskarżasz innych, że nie rozumieją twoich pokręconych pytań, a mimo to popisujesz się, kiedy mam uczciwość, by ci odpowiedzieć? :zaszokować: :zaszokować: :zaszokować:

Istniejący to górna część pierwszego schematu aż do wyłącznika solarnego... to wszystko!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078

Re: Falownik solarny na generatorze czy na falowniku akumulatorowym?




przez Christophe » 31/08/22, 14:49

phil59 napisał:https://fr.aliexpress.com/item/1005003767523378.html

Inwerter hybrydowy, „trochę gówniany”, za około 250 euro, ale powinien wykonać niewielką część pracy.


Cóż, to nie jest drogie, ale nie dziękuję, nie chcę podpalić mezonu! : Lol: : Lol: : Lol:

Poza tym jest to słynny falownik, którym niezadowolony facet rzucił w LBC (patrz moja wiadomość dziś rano)! : Lol:
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9866
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2684

Re: Falownik solarny na generatorze czy na falowniku akumulatorowym?




przez sicetaitsimple » 31/08/22, 15:03

phil59 napisał:Jeśli chcesz przełączyć się z jednego na drugi, już radzę ci na domowej płycie zasilającej, aby obniżyć wszystkie mini wyłączniki, a następnie podnosić je jeden po drugim, upewniając się, że nie ma , przez dużego konsumenta, takich jako cumulus elektryczny, np. maszyna do raclette itp., która uruchomiłaby się natychmiast.

To trochę w zasadzie to, co skopiowałem z odpowiedzi na forum fotowoltaiczne na stronie 2:

Przyjrzyjmy się jeszcze raz wyjaśnieniu:

1) odizoluj się od sieci, blokując wyłącznik sieciowy w pozycji otwartej.
2) odciąć wszystkie podajniki na tablicy rozdzielczej
3) podłączyć falownik „czysto sinusoidalny” do dedykowanego zasilacza w rozdzielnicy.
4) rozsądnie obciążyć falownik, zamykając jeden lub więcej podajników w tablicy rozdzielczej;
5) podłączyć instalację fotowoltaiczną do tablicy rozdzielczej;

co się dzieje w tej chwili, skoro oczywiście tutaj się potykasz?
dobrze, że falownik fotowoltaiczny zobaczy sieć i po prostu ją przeanalizuje, aby sprawdzić, czy odpowiada zaprogramowanym specyfikacjom.
Jeśli tak, falownik fotowoltaiczny ładuje się do sieci wewnętrznej.
Ile?
po prostu to, o co poprosi go sieć, nie będąc jednak w stanie przekroczyć tego, co jest w stanie wyprodukować, oczywiście!


Krótko mówiąc, „całkowicie automatyczny”, który wykrywa awarię sieci, uruchamia falownik „czysto sinusoidalny”, który w locie wznawia pracę konsumentów, a następnie wydaje polecenie sprzężenia falownika „fotowoltaicznego”, wydaje się to nieco urojone . Musisz zaakceptować bycie w zdegradowanym trybie.
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9866
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2684

Re: Falownik solarny na generatorze czy na falowniku akumulatorowym?




przez sicetaitsimple » 31/08/22, 15:11

Christophe napisał:Kto powiedział, że mam baterię zintegrowaną z moim systemem, skoro jest to praca nad tym tematem?!?

Czy celowo zachowujesz się tam głupio? Zadajesz pokręcone pytania, protekcjonalnie oskarżasz innych, że nie rozumieją twoich pokręconych pytań, a mimo to popisujesz się, kiedy mam uczciwość, by ci odpowiedzieć? :zaszokować: :zaszokować: :zaszokować:

Istniejący to górna część pierwszego schematu aż do wyłącznika solarnego... to wszystko!


Nikt tego nie powiedział, właśnie napisałeś "Problem w tym, że mam do niego akumulator 72V" , pytanie brzmiało, czy został on dzisiaj zintegrowany z twoim systemem, nie rozumiem, dlaczego wywołuje to tę huśtawkę nastrojów!
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2225
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Falownik solarny na generatorze czy na falowniku akumulatorowym?




przez phil59 » 31/08/22, 16:05

phil59 napisał:Często na LBC, to co widzę w hybrydzie, to te, które znajdziesz na Ali... Więc uważaj, weź prawdziwą znaną markę, aby uzyskać wartość swoich pieniędzy...

Żywotność wynosi około 10 lat, ogólnie najwyżej 15 ....
Moim zdaniem rzecz o wartości 500 €, z latami 10, nie jest dobrym planem i prawdopodobnie będziesz musiał ją sflashować, aby zaktualizować wewnętrzne oprogramowanie, jeśli to możliwe ....



O 10:16 zobaczmy, że nie śledzisz swojego posta! : Lol: : Lol: : Lol: : Lol: : Arrow:
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189

Re: Falownik solarny na generatorze czy na falowniku akumulatorowym?




przez dede2002 » 31/08/22, 19:12

phil59 napisał:....cofa się około 10 lat i nie jest to coś, co często robię ....nawet czasami jak robię na nim małą konserwację, jak włożenie glikolu z powrotem, niekoniecznie rozprzęgam ....


Czy umieszczasz glikol w falowniku?

Zastanawiam się, czy falownik solarny ma funkcję mppt? Byłbym trochę zaskoczony… o wiele łatwiej jest wstrzyknąć to, co zapewniają panele, do bezdennego dołu, porównywalnego w tym przypadku z gigantyczną baterią. Podobnie jak PWM, musi odciąć tylko wtedy, gdy zostanie osiągnięte maksymalne napięcie (gdy "gigantyczny akumulator" jest naładowany).

Jakie jest napięcie wokalne twoich strun?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364

Re: Falownik solarny na generatorze czy na falowniku akumulatorowym?




przez Forhorse » 31/08/22, 19:38

dede2002 napisał:Zastanawiam się, czy falownik solarny ma funkcję mppt? Byłbym trochę zaskoczony...


Oczywiście, że to podstawa tego typu urządzenia.
Musimy przestać interweniować niesłusznie iw każdym temacie, aby potwierdzić rzeczy, które są tylko przypuszczeniami.
1 x
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189

Re: Falownik solarny na generatorze czy na falowniku akumulatorowym?




przez dede2002 » 31/08/22, 19:59

Dzięki,

Interweniuję tylko dlatego, że chcę się uczyć, nic nie powiedziałem.
1 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16204
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5268

Re: Falownik solarny na generatorze czy na falowniku akumulatorowym?




przez Remundo » 31/08/22, 20:47

wprawdzie pytanie jest banalne dla konesera, ale korzystam z niego: falowniki wtryskowe mają MPPT (maksymalny tracker punktu mocy), który dąży do maksymalizacji mocy elektrycznej pobieranej z pola PV (najlepszy punkt P = U x I na krzywej IU pola fotowoltaicznego). W kaskadzie moc ta jest falowana sinusoidalnie i „wpychana” do sieci.

Inwerter wtrysku to „autystyczny”, który stara się zsynchronizować swoją fazę, a następnie wcisnąć maksymalną moc, więc należy uważać, aby używać go świadomie.

Przeczytałem jednak bardzo istotne wymiany zdań na ten temat i jestem ciekaw kontynuacji eksperymentów Christophe'a.
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16204
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5268

Re: Falownik solarny na generatorze czy na falowniku akumulatorowym?




przez Remundo » 31/08/22, 20:52

sicetaitsimple napisał:Jeśli tak, falownik fotowoltaiczny ładuje się do sieci wewnętrznej.
Ile?
po prostu to, o co poprosi go sieć, nie będąc jednak w stanie przekroczyć tego, co jest w stanie wyprodukować, oczywiście!
[/ja]

Bardzo wątpię, aby sieć EDF wymagała czegokolwiek od falownika wtryskowego... Ale oczywiście ten drugi jest ograniczony polem fotowoltaicznym, które go zasila, lub własnym limitem mocy.
Krótko mówiąc, „całkowicie automatyczny”, który wykrywa awarię sieci, uruchamia falownik „czysto sinusoidalny”, który w locie wznawia pracę konsumentów, a następnie wydaje polecenie sprzężenia falownika „fotowoltaicznego”, wydaje się to nieco urojone . Musisz zaakceptować bycie w zdegradowanym trybie.

absolutnie prawdziwe, wymaga interwencji/monitorowania człowieka i ta metoda jest ryzykowna.
0 x
Obraz

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 117