Podłącz akumulator do 2 falowników Sungrow

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
Sebastian L
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 219
Rejestracja: 28/12/22, 21:21
x 104

Re: Podłączanie akumulatora do 2 falowników Sungrow




przez Sebastian L » 21/01/23, 00:06

sicetaitsimple napisał:
SebastianL pisze:
sicetaitsimple napisał:
Jest to fałsz, albo jest to zestaw (a więc z wyłączeniem instalacji) i bez podatków.
Hej, zrób interesującą wycenę, w tym podatek instalacyjny dla Phil59 za twoje 4kWc i twoją baterię 12kWh, jestem pewien, że to go zainteresuje. Nie zapomnij nas skopiować...


Nie, jest dostarczony i zainstalowany, jedynym ważnym szczegółem jest to, że mój klient zgodził się pomóc mi zainstalować panele na dużej szopie ogrodowej, którą zaplanował w tym celu. I prawdą jest, że falownik to tylko victron 3kva, więc mały, niezawodny i szybko znalazł dzień lub sieć.
Jeśli masz klientów blisko mnie, biorę!


Miły kontakt, który nie odpowiada na pytanie.
A więc ta wciągająca wycena za 4kWp i 12kWh baterii? Powiedzmy dla uproszczenia, że ​​trudności z instalacją są średnie, ponadto, jak sugeruje jego pseudo, Phil59 znajduje się w departamencie Północ (do obliczenia transportu).
Co więc daje TTC i instalacja w cenie?

Nie wiem, myślę, że moja przewaga wynika również z faktu, że mój zysk jest opodatkowany tylko 13%.
Do transportu frachtowiec dostarcza mi palety po uzgodnieniu z klientem.
Nie interesuje mnie klient na odległość, jest kontynuacja i reputacja, bez tego musisz robić wszystko szczegółowo iw końcu zrobimy to do góry nogami.
Wolę dać z siebie wszystko, żeby klient był zadowolony, to on przyprowadza do mnie innych klientów, którzy nie będą zadawać mi żadnych pytań

PS: jesteś RGE?
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9841
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2677

Re: Podłączanie akumulatora do 2 falowników Sungrow




przez sicetaitsimple » 21/01/23, 15:33

Wracając do początkowego pytania (tytułu wątku), osobiście uważam, po przejrzeniu kilku ogłoszeń materiału dostępnego w sieci, że odpowiedź brzmi zdecydowanie NIE.
Tu nie chodzi o kable zasilające, dobry majsterkowicz mający odzyskane używane akumulatory na pewno potrafi wydobyć ze schematu dwa falowniki i akumulator o niekoniecznie optymalnej pracy.
Jednak w przypadku tego materiału, który wydaje się raczej „z najwyższej półki”, oprogramowanie zapewniające „inteligentną” komunikację między falownikiem a akumulatorem, związane z nim złącza, nie zapewniają tego.
Są na pewno rozwiązania łączące akumulator o połowę mniejszy od każdego z falowników, ale nie będę się w to zagłębiał, z jednej strony nie mam umiejętności, a z drugiej strony doradcy nie są płatnikami .
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Podłączanie akumulatora do 2 falowników Sungrow




przez Christophe » 21/01/23, 17:23

sicetaitsimple napisał:Wracając do początkowego pytania (tytułu wątku), osobiście uważam, po przejrzeniu kilku ogłoszeń materiału dostępnego w sieci, że odpowiedź brzmi zdecydowanie NIE.
Tu nie chodzi o kable zasilające, dobry majsterkowicz mający odzyskane używane akumulatory na pewno potrafi wydobyć ze schematu dwa falowniki i akumulator o niekoniecznie optymalnej pracy.


Prostą sztuczką do przetestowania byłoby połączenie 2 falowników szeregowo z 1 baterią ... to znaczy, że + bateria pierwszego falownika = - drugiego ...

Każdy falownik działałby łącznie z 1/2 baterii na poziomie napięcia ...

Przy nieporozumieniu może zadziałać... : Mrgreen:
0 x
Sebastian L
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 219
Rejestracja: 28/12/22, 21:21
x 104

Re: Podłączanie akumulatora do 2 falowników Sungrow




przez Sebastian L » 21/01/23, 17:29

Canbus i rs485 są adresowalne i są dostarczane w standardzie dla sieci gwiazdowej, więc wykonanie kabla Y jest możliwe, nawet jeśli zainteresowanie funkcjonalne - bateria 2 falowniki - jest bliskie zeru
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9841
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2677

Re: Podłączanie akumulatora do 2 falowników Sungrow




przez sicetaitsimple » 21/01/23, 17:34

Christophe napisał:Prostą sztuczką do przetestowania byłoby połączenie 2 falowników szeregowo z 1 baterią ... to znaczy, że + bateria pierwszego falownika = - drugiego ...
Każdy falownik działałby łącznie z 1/2 baterii na poziomie napięcia ...
Przy nieporozumieniu może zadziałać... : Mrgreen:


Całą odpowiedzialność za tę propozycję pozostawiam Tobie....
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Podłączanie akumulatora do 2 falowników Sungrow




przez Christophe » 21/01/23, 18:48

SebastianL pisze:Canbus i rs485 są adresowalne i są dostarczane w standardzie dla sieci gwiazdowej, więc wykonanie kabla Y jest możliwe, nawet jeśli zainteresowanie funkcjonalne - bateria 2 falowniki - jest bliskie zeru


Jeśli prąd może przepływać w obu kierunkach przez Y (i nie ma powodu, dla którego nie może: akumulator ładuje się i rozładowuje przez falownik), elektrycznie jest całkiem możliwe, jeśli akumulator ma co najmniej 2-krotność wymaganego minimalnego napięcia. .

Jeśli bateria się komunikuje, prawdopodobnie nie będzie działać...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Podłączanie akumulatora do 2 falowników Sungrow




przez Christophe » 21/01/23, 18:55

sicetaitsimple napisał:
Christophe napisał:Prostą sztuczką do przetestowania byłoby połączenie 2 falowników szeregowo z 1 baterią ... to znaczy, że + bateria pierwszego falownika = - drugiego ...
Każdy falownik działałby łącznie z 1/2 baterii na poziomie napięcia ...
Przy nieporozumieniu może zadziałać... : Mrgreen:


Całą odpowiedzialność za tę propozycję pozostawiam Tobie....


les-tanned-do-skiing.gif
les-bronzés-font-du-ski.gif (3.76 MiB) Wyświetlono 1867 razy
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9841
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2677

Re: Podłączanie akumulatora do 2 falowników Sungrow




przez sicetaitsimple » 21/01/23, 19:04

Christophe napisał:Jeśli prąd może płynąć w obu kierunkach przez Y ....


Uh, myślę, że mówimy tutaj o magistrali komunikacyjnej... a nie o kablach zasilających.
Ale może się mylę.....
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Podłączanie akumulatora do 2 falowników Sungrow




przez Christophe » 21/01/23, 19:14

Możliwe, że moja uwaga pozostaje aktualna… oczywiście nie możemy umieścić Y na magistralach komunikacyjnych (z wyjątkiem hakowania oprogramowania…)…

Opatentowane szyny komunikacyjne akumulatorów są przeznaczone wyłącznie dla biznesu, więc zasilacz UPS nie może współpracować z akumulatorami innych marek... lub żadnej marki...

BMS można bardzo dobrze zintegrować z baterią i działać w całkowitej autonomii: falownik nie dba o równoważenie, chce baterii w dobrym stanie i żeby BMS mógł to zrobić w sposób niezależny.

Ale hej, jesteśmy przyzwyczajeni do tego rodzaju metod...
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Podłączanie akumulatora do 2 falowników Sungrow




przez phil59 » 21/01/23, 19:26

Ba, 10 000 €, może być z „bonusem”.

Ale 3 kWp wydaje mi się uczciwe, nawet z zapasową siecią 3 kVA, ze względu na EV.

Nawet jeśli zimą jeździmy trochę mniej, zostajemy w granicach 1500-2000 km miesięcznie.

U mnie jest montowany na gruncie, w ogródku natomiast będę miał na dłuższą metę ponad 6 kWp, dość duży falownik hybrydowy, z kilkoma niezależnymi ciągami, oraz
a posiadanie baterii 10-12 kWh z panelami 3 kWp to za dużo baterii dla 3 kWp.

Będę zwiększał moc, z czasem myślę, że dojdę do 10-12 kWp, a do 40-100 kWh akumulatorów.

Ładowanie EV z akumulatora do akumulatora, nie, obecnie nie widzę sensu.

I jak zwykle przed 17 go nie ma.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 128