Wstrzykiwanie wody do silnika, cząstki reformujące, NOx, CO

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 12/08/09, 20:57

Znacznie prościej jest wziąć sygnał z jednego wtryskiwacza za pomocą małego regulatora i zastosować inny wtryskiwacz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 12/08/09, 23:40

to by mnie zdziwiło, biorąc pod uwagę liczbę wtrysków Diesela na cykl spalania i na cylinder, 3 wtryski na cykl w Renault DCI

zbyt skomplikowane, a w każdym razie nie potrzebujemy tego do uruchomienia testów 8)
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 13/08/09, 02:12

Spróbuj wesprzeć dyskusję lub spróbuj zminimalizować narządy do minimum:

Obraz
1 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 13/08/09, 08:01

Capt_Maloche napisał:Odzyskiwanie skroplonej wody z małego zbiornika, dostarczanej przez „skraplacz” na wylocie, jest dość proste


Oto kolejny patent, zgłoszony przez Oliviera S., z którym kilka lat temu wykonałem ZX TD Pantone: http://v3.espacenet.com/publicationDeta ... 83A1&KC=A1

W przeciwnym razie, patrząc na patent, zwróć uwagę przede wszystkim na 2 rzeczy

a) roszczenia/schematy, w tym przypadku: http://v3.espacenet.com/publicationDeta ... cale=fr_EP

1. Urządzenie przeznaczone do redukcji i recyklingu wszelkich substancji zanieczyszczających, w szczególności sadzy, które mogą powstawać we wszystkich silnikach cieplnych spalinowych, ograniczające powstawanie tlenków azotu i charakteryzujące się tym, że zawiera co najmniej następujące elementy: tłumik zbiornik (1), znajdujący się lub nie w tłumiku wydechowym (8) silnika cieplnego (10), umożliwiający odzysk wody powstałej w wyniku spalania i zawierającej różne zanieczyszczenia, takie jak sadza wytwarzana przez silnik cieplny (10) , przy czym ten zbiornik tłumiący (1) może, jeśli pozwalają na to warunki eksploatacyjne, odbierać zanieczyszczoną wodę ze zbiornika pomocniczego (15) (...)


b) przód (w celu znalezienia podobnych patentów), który znajduje się na końcu patentu:

Cytowane dokumenty:
WO0249912 (A1)
US5121602(A)
EP1455061 (A1)
EP0875671 (A1)
US6032462(A)
JP2000192809(A)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 13/08/09, 08:06

Flytox napisał:Spróbuj wesprzeć dyskusję lub spróbuj zminimalizować narządy do minimum:


Dlaczego wstrzykujesz do układu wydechowego? Ochłodzić się szybciej i promować kondensację?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 13/08/09, 08:07

Capt_Maloche napisał:to by mnie zdziwiło, biorąc pod uwagę liczbę wtrysków Diesela na cykl spalania i na cylinder, 3 wtryski na cykl w Renault DCI

zbyt skomplikowane, a w każdym razie nie potrzebujemy tego do uruchomienia testów 8)


Z nami tak, ale nie zapominaj, że Alain G jest w Quebecu...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 13/08/09, 09:23

Tak Tak Tak, ładny diagram Latać :D

Christopheproponowane patenty mają na celu „przemycie” spalonych gazów w celu odzyskania cząstek ze skroploną wodą

Teraz kilka liczb

Potrzebujemy około 10 do 30% wody w porównaniu do ilości paliwa, w zasadzie musimy skroplić 30% gazów, aby to zadziałało

„Średnia” moc przeciętnego pojazdu wynosi około 15 kW, tj. Przy sprawności 30% na EP, 50 kW „paliwo podstawowe”:
wyprowadzamy "średnią" energię odrzucaną przez spaliny, która jest rzędu 50% strat silnika lub 50KW / 2 = 25KW

30% z 25 kW daje nam wymiennik o mocy około 7.5 kW do skraplania 30% spalin (gazy od 600 ° C do 75 ° C)

nie powinno to być bardzo skomplikowane, na wydechu spaliny są już dobrze schłodzone dzięki powierzchniom katalizatorów, tłumików i filtrów cząstek stałych :D

Poza tym wydaje mi się, że na tłumikach na dole są już punkty "spustowe".
1 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 13/08/09, 09:28

Co do punktów spustowych nie wiem... ale już kondensuje całkiem "oryginalnie"...

A co by było, gdybyśmy zebrali kondensat w tych słynnych punktach spustowych? Może to by wystarczyło?

Myślę, że strata w przewodzie wydechowym wynosi ponad 7.5 kW...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 13/08/09, 09:42

tak, na pewno przejść z 600 do 200°C, ale interesująca nas T° jest mniejsza niż 100°C, aby skondensować parę wodną

można to zrobić jedynie na końcu wydechu, po dodaniu żeberek zaprojektowanych przez Flytox i umieszczeniu deflektorów powietrza w celu zwiększenia wymiany.

w rzeczywistości konieczne byłoby zintegrowanie chłodnicy międzystopniowej, takiej jak ta umieszczona za turbosprężarką
1 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 13/08/09, 09:44

Chłodnica międzystopniowa meh: Myślę, że bardzo szybko się zatkają...

Zwiększenie powierzchni powietrza z otoczenia na ostatnim lub przed tłumikiem wydaje mi się lepszym pomysłem... trzeba kondensować możliwie najpóźniej...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 99