Wstrzykiwanie wody do silnika, cząstki reformujące, NOx, CO

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42

Wstrzykiwanie wody do silnika, cząstki reformujące, NOx, CO




przez Capt_Maloche » 12/08/09, 10:31

Wyniki głównie z mojej pracy nad palnikiem na niebieski płomień: Ogrzewanie izolacja / złagodzenie palnik oleju redukcji NOx i-CO-Blue Płomień t5172.html
lub zrozumieć reakcje pary wodnej w cyklu spalania

Ten temat ma być ewolucją systemu Pantone, jeśli zostanie źle zinterpretowany

Wstęp:
Zawór EGR jest przede wszystkim sposobem dla producentów na zmniejszenie płomienia T °, ​​a tym samym ograniczenie Nox, ale jest to również świetny sposób na ponowne wtryskiwanie pary wodnej ze spalania benzyny. lub olej napędowy, i daje to:

wszystko szczegółowo tutaj:

Capt_Maloche napisał:WTRYSK PARY WODNEJ, DLACZEGO TO DZIAŁA!

Opis: Idealna reakcja spalania GO (brak azotu)
C2H16 34 + = 49 2 O32 CO2 + 34 H2O

dodatek pary wodnej Na początku (ważne) cyklu spalania pozwala na spektakularne oczyszczenie

w rzeczywistości te dwie dobrze znane reakcje wyjaśniają te wyniki:
H2O + C = H2 + CO : rozżarzone cząsteczki sadzy („złe oparzenia”) reagują z parą wodną, ​​wymaga to temperatury powyżej 950 ° C, a jeśli to możliwe poniżej 1300 ° C, stąd trudności napotykane przez naszych testerów amatorów we wszystkich tych systemach

CO + H2O <> CO2 + H2 : CO z pierwszej reakcji i niedoskonałego spalania reaguje z parą wodną, ​​dostarczając wodór; również T ° musi być większa niż 950 ° C, w przeciwnym razie będzie nadmiar CO

H2+2O2<>2H2O Wodór wytwarzany w pierwszych dwóch reakcjach przyczynia się do niszczenia niespalonego, do przedłużenia wybuchu, a tym samym do zwiększenia wydajności.

Zasadniczo niespaleni przed przekształceniem przekształcani są w energię :D

WAŻNA UWAGA:
faktem jest również to, że ponieważ para wodna jest wtryskiwana na początku cyklu spalania, dostępne C, które jeszcze nie przereagowało (i które zareagowałoby w normalnym cyklu), nie ma czasu na całkowite zakończenie. jego reakcja, dzięki której para wodna już obecna działa zgodnie z pierwszą reakcją

zaletą jest również to, że jeśli CO powstaje podczas reakcji, zostanie natychmiast przekształcony !!


Ilość pary wodnej musi być zatem regulowana przez komputer, który nasi konstruktorzy rozpoczynają od zaworów EGR.


Co widziałem po demontażu zaworu EGR i układu dolotowego powietrza nowego pojazdu: patrz na środku strony samochód diesel-eat-mniej-z-Little-of-sp95-t5849-460.html
Obraz

System Pantone jest środkiem wtryskiwania wody odparowuje dzięki energii utraconej w spalinach, która jest dobrą rzeczą.

Teraz, aby zatankować + zbiornik na wodę, która nie jest widoczna na autostradzie

to dlaczego Pantone nie jest idealnym rozwiązaniem

Teraz, gdy filtry cząstek stałych są obowiązkowe od następnego miesiąca, łatwiej będzie odzyskać parę na wylocie tłumika, oto wyzwanie
Ostatnio edytowane przez Capt_Maloche 12 / 08 / 09, 11: 09, 2 edytowany raz.
2 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11

Re: Wtrysk pary wodnej do silnika, dlaczego on działa?




przez I Citro » 12/08/09, 10:40

Capt_Maloche napisał:... Co mogłem zobaczyć po demontażu zaworu EGR i układu dolotowego powietrza niedawnego pojazdu ...
Podczas wyjmowania głowicy cylindrów Opla Astry „ecoturbo” z 1998 roku, który przejechał 100.000 XNUMX km głównie w mieście, znalazłem ponad cal czarnego i tłustego osadu na wewnętrznej stronie kolektorów dolotowych.
:zaszokować:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 12/08/09, 10:43

1cm to było przed czy po wtrysku wody Citro? : Chichot:

Temat ten powinien być uzupełniony (przynajmniej) tym artykułem: https://www.econologie.com/synthese-des- ... -3589.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 12/08/09, 10:50

Christophe napisał:1cm to było przed czy po wtrysku wody Citro? : Chichot:
To nie jest mój samochód, działa bardzo mało, więc nie ma powodu, aby go zmieniać.
Od czasu do czasu po prostu przetwarza zużyty olej kuchenny. : Lol:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 12/08/09, 11:03

No cóż, jeśli jest więcej smażenia, to ma sens, że calamine!

Doping + smażenie = dobrze!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 12/08/09, 11:05

Tak, zawory EGR są bardzo zaawansowane, dzięki chłodzeniu gazu zatłoczonych który unika depozyt gotowania

Cóż, pomysł z niego, jest uczynienie Recycling parowa badania wody na wylocie z puli (dlatego wody 90 ° C) i réévaporer z węzłem na kolektorze wydechowym wstęp do zaszczepić

Pomysł jest również wykazanie skuteczności z precyzyjnych pomiarów i testów z białego płótna :D

dlaczego nie po prostu rura acolé lub prosty mgła zyskać objętość

Krótko mówiąc, przedmiotem jest otwarty :D
1 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 12/08/09, 11:09

Christophe napisał:No cóż, jeśli jest więcej smażenia, to ma sens, że calamine!

Doping + smażenie = dobrze!
Olej kuchenny jest od czasu naprawy głowicy cylindrów. :?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42

Re: Wtrysk pary wodnej do silnika, dlaczego on działa?




przez Capt_Maloche » 12/08/09, 13:48

Citro napisał:
Capt_Maloche napisał:... Co mogłem zobaczyć po demontażu zaworu EGR i układu dolotowego powietrza niedawnego pojazdu ...
Podczas wyjmowania głowicy cylindrów Opla Astry „ecoturbo” z 1998 roku, który przejechał 100.000 XNUMX km głównie w mieście, znalazłem ponad cal czarnego i tłustego osadu na wewnętrznej stronie kolektorów dolotowych.
:zaszokować:


Cóż, oto EGR wlotu i przylotu mojego Vel Satis 2007 105 000 km
całkiem czysty :D
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 12/08/09, 14:09

Capt_Maloche napisał:[...] Chodzi również o wykazanie wydajności za pomocą precyzyjnych pomiarów i testu białej tkaniny :D [...]
Powinieneś zrobić akronim, od razu jest bardziej klasowy i poważniejszy:
"...Chodzi również o wykazanie wydajności za pomocą precyzyjnych pomiarów i (słynnego) TCB... "
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 12/08/09, 14:12

: Chichot: jasne jest, że jest modne!

Pytanie Czy TCB jest równoważne z APC? (T = ręcznik) : Mrgreen:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 119