Pomieszczenie trudne do ogrzania, izolacji lub zmiany okien?

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
lelenedenantes
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 24/11/08, 18:39

Pomieszczenie trudne do ogrzania, izolacji lub zmiany okien?




przez lelenedenantes » 25/11/08, 11:10

Właśnie kupiłem dom w Bretanii, rok 70, 150m², 2 piętra z piwnicą.
Pokój znajdujący się na piętrze i na północ od domu to sypialnia naszego synka, posiada okap (patrz zdjęcia: na piętrze, okno na szczycie pod kominkiem od północy + okno na elewacji na małym trójkątny szczyt od zachodu), co dodaje jej uroku, ale tu jest problem.

Obraz
Obraz

Obraz
Zaizolowaliśmy pod małym dachem wełną szklaną o grubości 100 mm, ponieważ nie ma już miejsca! jak zrobić lepiej? druga część pokoju jest izolowana w 200.
Okna są drewniane (stan dobry) z podwójnymi szybami z epoki, ale czuć trochę powietrza ... i są bardzo zimne.

W tym pomieszczeniu pod oknem od strony północnej znajduje się ogrzewanie (paliwo).

na betonowych blokach ścian zewnętrznych jest dobra grubość styropianu, niewystarczająca?

Ogrzewanie włączone całkowicie, temperatura nie przekracza 14 ° C !!! z tyłu pokoju; strona wejściowa do pokoju 1 lub 2 stopnie więcej

Ściany po stronie szczytowej są zimne.



Dlatego zadaję sobie kilka pytań:

1) do izolacji, jak zrobić lepiej? Czy przydałaby się dodatkowa wielowarstwowa izolacja?

2) okna są w dobrym stanie, ale przestarzałe, czy należy je wymieniać, gdy dobrze się zamykają, wymienić szyby, dodać uszczelkę do uszczelnienia?

3) Czy konieczne jest ocieplenie wewnętrznych ścian szczytowych? jaki materiał? polistyren ??? wytłaczane czy nie ??? czy co jeszcze?

4) Czy fakt, że ogrzewanie jest w większości pomieszczeń, uniemożliwia przenikanie ciepła do wnęki? czy konieczne jest dodatkowe ogrzewanie pod małym oknem?


Wielkie dzięki za odpowiedzi
Ostatnio edytowane przez lelenedenantes 26 / 11 / 08, 17: 23, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
tigrou_838
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 573
Rejestracja: 20/10/04, 11:25
Lokalizacja: Lorraine Luksemburg granicy

twardy pokój do ogrzania




przez tigrou_838 » 25/11/08, 11:25

witam muszę obejrzeć zdjęcia.

możesz powiedzieć, czy na ścianach jest izolacja i jaki rodzaj izolacji.

będziesz musiał zmierzyć temperaturę wszystkich wysokich, niskich ścian, także podłogi za pomocą małego termometru na podczerwień, aby sprawdzić, czy występują mostki termiczne.

sprawdź, czy możesz zmienić uszczelki okienne, w drewnianych oknach z podwójnymi szybami często uszczelki są zużyte, zbyt stare i nie łączą się już zbyt dobrze.
zobacz, gdzie wiatr może przechodzić między drewnem a oknami (dzieje się tak w przypadku starych okien) lub między słupkami a oknem.

jeśli w domu jest teraz śnieg lub mróz, rano spójrz na swój dach, na którym zniknął mróz, a będziesz wiedział, gdzie straciłeś ciepło przez dach.

Tigrou
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 25/11/08, 11:25

Oczywiste jest, że 100 mm izolacji, nawet w Bretanii, to za mało na dach. To jest minimalna grubość, jaką można umieścić w ścianie ...


Muszę iść na wizytę, ale przede wszystkim mogłem się bardziej rozwinąć na godz.
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 25/11/08, 11:51

Nawet jeśli zawsze możemy zrobić lepiej, 100 mm izolacji z jednej strony i 200 mm z drugiej to niemały wyczyn.
musisz również wiedzieć, czy ściany są izolowane.
biorąc pod uwagę stosunek powierzchni, to nie dwa małe okna mają duży wpływ na izolację (nawet jeśli tutaj również możemy zrobić lepiej)

więc nadal mamy ... moc grzewczą.

jaka jest powierzchnia pomieszczenia i biorąc pod uwagę, że jest to strych, jaka jest jego objętość?
jaka jest moc grzejnika?
jeśli go nie znasz, podaj nam jego wymiary. czy to grzejnik stalowy, żeliwny czy aluminiowy?
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 25/11/08, 12:02

Nie hostuj na Imageshake, proszę ...

Skorzystaj z naszego wewnętrznego hosta obrazów:

Wstaw obraz lub plik do forumkliknij tutaj.
Unikaj korzystania z niezależnych hostów obrazów (na przykład imageshak), ponieważ Twoje pliki zostaną usunięte wcześniej czy później.
0 x
lelenedenantes
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 24/11/08, 18:39




przez lelenedenantes » 25/11/08, 15:15

Ok na zdjęcia! Dziękuję Ci :D
0 x
lelenedenantes
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 24/11/08, 18:39




przez lelenedenantes » 26/11/08, 09:36

więc tutaj są wymiary pomieszczenia, wejście ma 20m3, a część poddasza ma 4m długości i 2m50 szerokości, maksymalnie 2m.

grzejnik ma wymiary 55 * 70 cm, jest wykonany z aluminium

brak izolacji na ścianach, o ile wiem, że są to ściany z bloczków betonowych

i jeszcze jedna precyzja, do ocieplenia podłoża potrzebna jest podłoga? tutaj na betonowej płycie jest proste linoleum ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 26/11/08, 09:40

lelenedenantes napisał:Ok na zdjęcia! Dziękuję Ci :D


Na ten czas zmodyfikowałem twój pierwszy przedmiot.

Z drugiej strony, ponieważ obraz został zablokowany (jakby przez przypadek!), Mogłem odzyskać tylko 2 miniatury, jeśli chcesz przywrócić je w większym rozmiarze, musisz mieć możliwość edycji wiadomości lub ponownego opublikowania jednej z 2 obrazami.

Izolacja między podłogą mieszkalną nie jest pierwszą rzeczą do zrobienia ... daleko od tego. Priorytetowo należy „traktować” ściany zewnętrzne, a strychy na pierwszym miejscu!
0 x
Avatar de l'utilisateur
tigrou_838
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 573
Rejestracja: 20/10/04, 11:25
Lokalizacja: Lorraine Luksemburg granicy

twardy pokój do ogrzania




przez tigrou_838 » 26/11/08, 14:43

bonjour,

zgadzam się z Christophe'em, pierwsze rzeczy do zrobienia:

izolacja dachu

a przede wszystkim mówisz, że ściany są z pustaków żużlowych bez izolacji ani od wewnątrz, ani od zewnątrz, witaj mostki termiczne, ogrzewasz ptaki.

w tym przypadku nie ma potrzeby wciskania ogrzewania.

można tylko uniknąć zamarznięcia w pomieszczeniu, ale nie ogrzewać go do komfortowej temperatury.

Dlatego izolacja i płyta gipsowo-kartonowa w pokoju malucha i wszędzie tam, gdzie masz powierzchnię stykającą się z zewnętrzem, która nie jest izolowana.

Tigrou : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 26/11/08, 15:21

Dirk Pitt napisał:nawet jeśli zawsze możemy zrobić lepiej, 100 mm izolacji z jednej strony i 200 mm z drugiej, to nie jest nic. [...]
Na pewno 200 mm zaczyna być zadowalające (pomimo zastrzeżeń do jakości montażu), ale 100 mm to zdecydowanie za mało!

Dirk Pitt napisał:biorąc pod uwagę stosunek powierzchni, to nie dwa małe okna mają duży wpływ na izolację (nawet jeśli tutaj też zawsze możemy zrobić lepiej) [...]
W przypadku stolarki starej i / lub złej jakości problem nie ogranicza się do ich powierzchni: należy również wziąć pod uwagę ich szczelność, ponieważ może to być bardzo ważny czynnik strat.
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 163