Oszczędność energii: termiczne magazynowanie jeszcze ciepłych ścieków szarych w piwnicy lub wydzielonym pomieszczeniu?

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9841
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2677

Re: Oszczędność energii: termiczne magazynowanie jeszcze ciepłych szarych ścieków w piwnicy lub wydzielonym pomieszczeniu?




przez sicetaitsimple » 27/08/22, 21:22

Makro napisał:zbiornik kotła na paliwo to wymiennik....


Tak, ale zasadą projektu nie jest posiadanie wymiennika! Są to ściany zbiornika, które wymieniają się z powietrzem miejsca, w którym jest zainstalowany.
To powiedziawszy, myślę, że podgrzewanie zimnej wody pochodzącej z sieci przez wężownicę skąpaną w soku (myślę, że twój pomysł?) z pewnością byłoby najskuteczniejszym zastosowaniem, ale ryzyko zanieczyszczenia wydaje mi się wygórowane.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Oszczędność energii: termiczne magazynowanie jeszcze ciepłych szarych ścieków w piwnicy lub wydzielonym pomieszczeniu?




przez Christophe » 27/08/22, 23:28

Wystarczy obrócić izolację! Banan! A to tworzy powolny wymiennik woda-powietrze! : Mrgreen:

Myślę, że Macro dobrze zrozumiał projekt!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Oszczędność energii: termiczne magazynowanie jeszcze ciepłych szarych ścieków w piwnicy lub wydzielonym pomieszczeniu?




przez Christophe » 27/08/22, 23:29

sicetaitsimple napisał:To powiedziawszy, myślę, że podgrzewanie zimnej wody pochodzącej z sieci przez wężownicę skąpaną w soku (myślę, że twój pomysł?) z pewnością byłoby najskuteczniejszym zastosowaniem, ale ryzyko zanieczyszczenia wydaje mi się wygórowane.


Nie myślisz? filtracja-pompowania-wody/odzysk-ciepła-z-prysznicy-francuski-wyróżnia-t11302.html

Zawsze miło się czyta...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 224