Palnik na olej roślinny, gdzie jesteśmy?

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Avatar de l'utilisateur
PEF
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 58
Rejestracja: 02/10/07, 00:48

Palnik na olej roślinny, gdzie jesteśmy?




przez PEF » 19/12/07, 11:15

Po otrzymaniu rocznego rachunku za gaz (właśnie podwyższenie) coraz częściej myślę o tym, aby zapomnieć o gazie ziemnym do ogrzewania...

Powoli zastanawiam się nad instalacją kotła olejowego z palnikiem olejowym, ale nie znalazłem żadnych opinii od osób posiadających ten sam system.
Czytałem zarówno dobre, jak i złe rzeczy na temat systemu, ale nic naprawdę istotnego.

Podobno jest już kilka marek produkujących tego typu palniki (Gierch, Kroll, INOV8, TEMPRATEC......)

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z jednym lub drugim?


Z góry dziękuję.
0 x
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40




przez Chatham » 19/12/07, 11:32

Hmm: czy nie powinniśmy raczej zastanowić się nad izolacją domu, zamiast planować wydanie fortuny na wymianę energii?...która w każdym razie nie kosztuje mniej niż paliwo...it. Istnieje po prostu równowaga ekologiczna, która być może lepiej (nie jestem do końca przekonany, bo jeśli weźmiemy pod uwagę także nawozy, pestycydy i zużycie paliwa przez maszyny rolnicze...
W tej chwili moje ogrzewanie nuklearne (mieszkanie) nadal kosztuje mnie około 1000 euro rocznie, w tym oświetlenie i wszystko inne...
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 19/12/07, 11:36

......dlaczego wtedy wybrałeś gaz?
ponieważ olej opałowy był za drogi
po co w takim razie zmieniać gaz?
bo gaz stał się droższy
po co przesiadać się na olej?
bo jest taniej
a kiedy ropa będzie droższa?

żelazo z gazem?
Tymczasem instalatorzy świetnie się bawią!

chociaż we Francji jest tyle drewna! prawdziwą niezależność energetyczną.

-------------------

w przeciwnym razie wielopaliwowe lub specjalne palniki olejowe nie stanowią problemu, w rzeczywistości są to palniki olejowe, a raczej DIESEL „przygotowane” na tę okazję.

>Oczywiście niektórym udaje się zmodyfikować swoje palniki olejowe na olej: opór grzewczy ekspresu do kawy z termostatem zmodyfikowanym do minimum 140°C (kliknij dostępny na go-tronic.fr) w celu wstępnego podgrzania oleju, + przekaźnik czasowy na 1 min Im później palnik się uruchomi , potrzebujesz trochę więcej powietrza i zwiększ ciśnienie wtrysku.

>Oczywiście w Internecie dostępne są grzejniki na olej napędowy, a także palniki, ale koszt waha się od 1000 do 1500 € za palnik, co mówi o oszczędnościach?

aby zbiornik był pełen oleju, należy go zakopać i dodać „komercyjny” środek przeciw zamarzaniu

------------------
INACZEJ: „30% bez modyfikacji” : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 19/12/07, 11:38

Zbieg okoliczności? Wczoraj na próbę wlałem do kotła na drewno 2 l przepracowanego oleju (oczywiście niefiltrowanego)... Zrobił się ładny płomień : Mrgreen:

Co przez to rozumiem: Nie ma potrzeby stosowania specjalnego palnika do dolewania oleju do pieców opalanych drewnem.

Nie twierdzę, że bezpośrednie spalanie oleju spożywczego jest szkodliwe dla środowiska (przynajmniej to nic nie zmienia w przypadku spalania w palniku olejowym), ale...mogę się mylić.

Trzeba znaleźć sposób na piece ładowane poziomo (wchłonąć olej w paliwo...trociny?).

Producenci pelletu mogliby w ten sposób nawet „domieszkować” swój pellet.
0 x
Avatar de l'utilisateur
PEF
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 58
Rejestracja: 02/10/07, 00:48




przez PEF » 19/12/07, 11:46

......dlaczego wtedy wybrałeś gaz?


Nie ja wybierałem, taki mam dom!


po co w takim razie zmieniać gaz?


PCK za drogi...


jonule napisał:po co przesiadać się na olej?
bo jest taniej
a kiedy ropa będzie droższa?


Właśnie o tym myślałem, z tego co wiesz

Olej do smażenia....

żelazo z gazem?
Tymczasem instalatorzy świetnie się bawią!


Cóż, nie, planuję pozostawić oba kotły na miejscu z zaworami, aby uruchomić jeden lub drugi!


chociaż we Francji jest tyle drewna! prawdziwą niezależność energetyczną.


Jestem w Belgii i drewno też nie jest zbyt tanie.
W takim razie nie mam (jeszcze) możliwości ogrzewania wszystkiego drewnem w domu!
Jest to zaplanowane na przyszłość, ale przy rocznym rachunku wynoszącym +/- 2600 euro rocznie za zbyt drogą energię nie pomaga to w inwestowaniu, a po prostu sprawia, że ​​chcesz.


Co mam przez to na myśli: nie ma potrzeby stosowania specjalnego palnika do dolewania oleju do pieców opalanych drewnem.



Właśnie o tym myślałem, bo wiesz... : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 19/12/07, 13:06

PEF napisał:
Co mam przez to na myśli: nie ma potrzeby stosowania specjalnego palnika do dolewania oleju do pieców opalanych drewnem.



Właśnie o tym myślałem, bo wiesz... : Chichot:


Co ja wiem? Wiem mnóstwo rzeczy (hhihihihihi). Ach tak, to do mnie powraca :) Wkrótce na forum dla innych (mam nadzieję)...

Cóż, nie ma powodu, dla którego to nie miałoby działać.

Moglibyśmy sobie nawet wyobrazić, że jesteś złotą rączką bardzo prosty automatyczny system zasilania olejem (prosta pompa i kilka węży do zasilania kotła pieca od góry) gdy jest płomień, tylko dla zwiększenia spalania :)

Jedyny warunek automatycznego wtrysku: musi istnieć płomień lub żar, aby olej się zapalił, w przeciwnym razie istnieje ryzyko uszkodzenia kotła bardziej niż czegokolwiek innego.
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 19/12/07, 13:49

cześć!
Miałem już w przeszłości piec na olej, który przerobiłem na piec na olej, który w rzeczywistości okazał się piecem na drewno! widziałem, że zużywało 5 litrów na bardzo zimny wieczór Roll:

w przeciwnym razie do zasilania olejem, podobnie jak istniejące piece olejowe: potrzebujesz dodatkowego dopływu powietrza!!!
Odbywa się to za pomocą wentylatora/dmuchawy, którego intensywność reguluje się za pomocą sondy tlenowej w kanale spalinowym, tak jak w przypadku pieców na pellet.
0 x
piaszczysty
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 19/12/07, 15:40
Lokalizacja: Marsylia

Re: Palnik na olej roślinny, gdzie jesteśmy?




przez piaszczysty » 19/12/07, 15:44

Witam wszystkich poszukujących informacji, dokumentacji dotyczącej adaptacji, przeróbek, opinii i sprzedaży palników wielopaliwowych do kotłów; Sugeruję poniższe linki:
http://levallon.dyndns.org
http://chaufmafrite.dyndns.org

Alain

PEF napisał:Po otrzymaniu rocznego rachunku za gaz (właśnie podwyższenie) coraz częściej myślę o tym, aby zapomnieć o gazie ziemnym do ogrzewania...

Powoli zastanawiam się nad instalacją kotła olejowego z palnikiem olejowym, ale nie znalazłem żadnych opinii od osób posiadających ten sam system.
Czytałem zarówno dobre, jak i złe rzeczy na temat systemu, ale nic naprawdę istotnego.

Podobno jest już kilka marek produkujących tego typu palniki (Gierch, Kroll, INOV8, TEMPRATEC......)

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z jednym lub drugim?


Z góry dziękuję.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 19/12/07, 15:47

Wlej trochę oleju do życia, mały człowieku, musi się ślizgać... : Mrgreen:
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 20/12/07, 02:01

Halo
Christophe napisał:Zbieg okoliczności? Wczoraj na próbę wlałem do kotła na drewno 2 l przepracowanego oleju (oczywiście niefiltrowanego)... Zrobił się ładny płomień : Mrgreen:

Co przez to rozumiem: Nie ma potrzeby stosowania specjalnego palnika do dolewania oleju do pieców opalanych drewnem.

Nie twierdzę, że bezpośrednie spalanie oleju spożywczego jest szkodliwe dla środowiska (przynajmniej to nic nie zmienia w przypadku spalania w palniku olejowym), ale...mogę się mylić.

Trzeba znaleźć sposób na piece ładowane poziomo (wchłonąć olej w paliwo...trociny?).

Producenci pelletu mogliby w ten sposób nawet „domieszkować” swój pellet.



Metoda, którą niektórzy stosują, to zbiornik grawitacyjny o małej pojemności 1 galona (4,5 litra), metalowa rura, mały zawór, który schodzi na górę pieca, facet pali go dużym polanem i pozwala mu spadać kropla po kropli na kłodę. Zwykle olej nasiąka kłodą i pali się przed kłodą, inne udoskonalane za pomocą małej siatki ze stali nierdzewnej nad miską i pozwala spływać kropla po kropli na siatce, pali się całkiem dobrze, jest to metoda ogrzewania garażu lub monitorowanego miejsca, zaleca się, aby zbiornik był mały na wypadek wygaśnięcia pożaru i aby ilość oleju w palenisku była raczej niewielka.
Jest to dość prosty system, jeśli nie nadużywasz kroplówki, wytwarza ona niewielką ilość dymu.
Ogrzewanie samym olejem wymaga większego montażu koncentrycznych skrzynek z wlotami powietrza we właściwych miejscach.

André
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 127