Wskazówki dotyczące spalania oleju kulowego

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4

Wskazówki dotyczące spalania oleju kulowego




przez lejustemilieu » 27/04/07, 08:32

Bonjour à tous,
Jest to zamierzone, nie umieściłem tej wiadomości w palniku kulowym.
Pozostał mi jeszcze ostatni problem do rozwiązania, dokończyć automatykę palnika, która u mnie sprawdza się znakomicie.
Aby uruchomić palnik potrzebuję większego przepływu oleju +- 3 litry na godzinę.
Następnie stopniowo zmniejszam przepływ w zależności od płomienia.
Po 3 minutach pracy przepływ jest dobry...+-2 l/h (cały układ jest gorący) Palnik mogę palić jak duży.
W związku z tym poszukuję pompy, która wykonałaby za mnie tę pracę.
Pompa utrzymująca temperaturę 90°C, która zaczyna się od +- 3 litrów godzin i spada do 2 litrów godzin....
Myślałem o pompie oleju samochodowego albo pompie wspomagania układu kierowniczego?
Na razie wykorzystuję różnicę wysokości, przechodząc przez mały zawór.
W tym problemie, który nie jest prosty, utknąłem...
Ratunku :płakać:
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 27/04/07, 18:17

Halo

Ten problem staje się jeszcze poważniejszy, gdy w garażu jest -10, nawet jeśli ponownie podgrzejesz olej, musisz uruchomić na większym przepływie, co zajmuje 5 minut lub musisz ponownie wyregulować płomień... który staje się długi.

Powodem jest to, że wytworzenie ciepła wokół palnika, przewodu i dyszy zajmuje trochę czasu,
W bardzo zimne dni, aby jechać szybciej, podgrzewam metalowe części palnikiem, olej stygnie, gdy przepływa przez te zimne przewody.
Rozumiesz, dlaczego kiedy go włączam, działa przez długi czas
Zawsze masz możliwość zmniejszenia płomienia, aby uzyskać pewną równowagę z niezbędnym ciepłem, zamiast robić WŁ. WYŁ
Kiedy użyłem tej grzałki do stałego ogrzewania, podgrzałem dużą masę ogniotrwałą (dno elektrody ze stali węglowej, co dało duży akumulator na bojlerze wodnym, miałem ciepło przez 12 godzin
Minusem jest to, że po włączeniu na zimno odpowiedź pojawia się po 4 godzinach, więc przy sporadycznym użytkowaniu jest to kiepskie rozwiązanie.

idealnym rozwiązaniem jest kontrolowanie temperatury oleju na wylocie powrotnym. Dobrze byłoby również mieć dwa źródła przepływu z większą regulacją przepływu przez pierwsze 3 minuty, a następnie mieć mniejszy przepływ

Zrezygnowałem z automatu z kilku tych powodów i zauważycie, że źródła zaopatrzenia w ropę też są różne, nie jest ona tak stabilna jak paliwo sprzedawane w sklepach..
Największą wadą jest emulsja wodna w oleju. kończy się to stabilizacją po kilkukrotnym przejściu przez powrót, jeśli masz duży zapas 900 litrów, zawsze jest pewna kondensacja w zbiorniku i z biegiem lat osadza się na dnie zbiornika, po 10 latach masz pomyśleć, że gdy wyczyścisz dno, stanie się ono gęste..

André
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 27/04/07, 18:40

Andre napisał:Halo

Ten problem staje się jeszcze poważniejszy, gdy w garażu jest -10, nawet jeśli ponownie podgrzejesz olej, musisz uruchomić na większym przepływie, co zajmuje 5 minut lub musisz ponownie wyregulować płomień... który staje się długi.

André

Tak, André, ale tutaj, w domu, zadbałem o to, aby nie mieć większych problemów z przeziębieniem.
Widziałeś, pod palnikiem jest zbiornik (jest to mały zapas oleju 50 litrów)
Zapas ten podgrzewany jest wodą z bojlera (zamontowałem wężownicę miedzianą).
Zwykle mój bojler jest ustawiony na +- 60°C
Za każdym razem, gdy temperatura wody grzewczej spadnie do 50°C, palnik uruchamia się.
Tak więc mój olej nigdy nie jest zimny, a temperatura palnika zawsze wynosi co najmniej 50°C (utrzymuje wysoką temperaturę dzięki wewnętrznej temperaturze kotła, która jest zawsze gorąca).
Jedynym małym problemem jest natężenie przepływu, które przy uruchomieniu należy zwiększyć na 60 sekund… w przeciwnym razie wszystko dzieje się automatycznie.
Z olejkiem nie ma problemu, zawsze używam tego samego.
Oto... przepływ oleju przy rozruchu :płakać: to moje ostatnie zmartwienie
Alain
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 27/04/07, 19:23

Halo
Ponieważ panuje (łagodna) temperatura, oznacza to, że może on uruchamiać się raz na 2 godziny, w zależności od żądania.

Wszystko, co musisz zrobić, to ustawić T z dwiema regulacjami przepływu, jedną na uruchomienie na jedną minutę, a następnie odciąć i rozpocząć normalną pracę.
lub mają kontrolę nad zaworem oleju, te w modelu zredukowanym z dwoma pozycjami początkowymi z timerem, a następnie normalną pracą,
Długość płomienia jest również dobrym wskaźnikiem, gdy staje się zbyt bogaty, płomień jest długi (nie ma sposobu, aby to wykryć, umieściłem już sondę w pewnej odległości przed płomieniem, jeśli jest on nagrzany c Płomień jest za długi... wystarczyłoby żeby sprawdził zawór..

Potrzebujemy prostego i funkcjonalnego rozwiązania bez konieczności instalowania zbyt dużej ilości sprzętu, podsumowując nie potrzebujemy dużej kontroli płomienia już przy uruchomieniu,
Czy zostawiasz cały czas włączony zapłon? jak domowe palniki..

Aby poprawić pracę na zimno, można włożyć małą, krótką dyszę o średnicy wewnętrznej 40 do 50 mm i długości 80 mm blisko kuli na początku płomienia. Dzięki temu palnik może od początku pracować ze słabą mieszanką, ale jest to niewygodne, jeśli jest źle umieszczony lub ma zbyt małą średnicę i może się zatykać, musisz znaleźć odpowiednią dyszę i odpowiednią pozycję.

André
Ostatnio edytowane przez Andre 29 / 04 / 07, 23: 05, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 7015
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2939




przez gegyx » 27/04/07, 19:27

: Idea:
Być może mam podstawowe rozwiązanie.

Nie wiem, czy olej wycieka Ci cały czas, czy tylko przy uruchamianiu?
Jeśli przepływa cały czas na poziomie 3 l/m, zapłon zostanie uruchomiony, gdy czujnik wody osiągnie temperaturę 50°. Jeśli jest kontrolowany, musi przejść przez technologię elektryczno-elektroniczną.
Jeśli nie ma regulowanego zaworu z programowalnym położeniem.

Proste rozwiązanie:
Końcówkę kroplownika (lub dyszy) oleju kończysz końcówką lejkową, lekko zwężającą się.
Ustawiasz przepływ na 2 l/m.
Na stożkowym obwodzie tego kroplownika wprowadza się drugi kroplownik, zasilany z tego samego źródła, o natężeniu przepływu 1 l/m, ale z elektrycznym zaworem zamykającym obieg oleju.
Kiedy palnik się zapala, oba źródła oleju mieszają się we wspólny strumień o wydajności 2 l/m.
Elektroniczny timer odcina ten zawór po 60 s (programowalny czas) po uruchomieniu palnika. Pozostaje tylko główny strumień oleju na poziomie 2 l/m.
Gdy palnik zgaśnie, zawór w sposób ciągły ponownie wypuszcza olej.
--------------------------
Jeszcze łatwiej
Obwód o przepływie 2 l/m i obwód o przepływie 1 l/m przepływają w sposób ciągły do ​​małego lejka, który łączy natężenia przepływu w postaci strużki oleju spadającej na kulkę.
Zatem tym razem nie będzie zaworu elektrycznego.
Kiedy palnik się uruchamia, inicjowany jest zegar, który po 60 s uruchamia przekaźnik, który zasila mały elektromagnes, który po prostu usuwa drugą rurkę znad małego lejka wylotowego i w ten sposób kieruje siatkę z oleju bezpośrednio do zbiornika poniżej, a zatem bez podawania piłki.
----------
WIĘC ? Czy życie nie jest piękne? : Lol:
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 27/04/07, 19:55

Przeczytałem jeszcze raz wszystko co radzicie i zainstalowałem już małą dyszę przed kulą.Rezultat jest pozytywny, lepiej zaczyna jak mówiłeś, jest też mniej hałasu.Występuje też lekkie zatkanie tej małej dyszy , ale nic poważnego.
Jeśli chodzi o większy przepływ przy rozruchu, obecnie jedynym akceptowalnym rozwiązaniem jest zainstalowanie obejścia rozruchowego z literą T, zgodnie z zaleceniami.
OK, zrobię tak jak mówisz.
dziękuję
Alain
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 27/04/07, 20:17

[quote="gegyx"]:idea:
Być może mam podstawowe rozwiązanie.

Nie wiem, czy olej wycieka Ci cały czas, czy tylko przy uruchamianiu?
Jeśli przepływa cały czas na poziomie 3 l/m, zapłon zostanie uruchomiony, gdy czujnik wody osiągnie temperaturę 50°.
********************************************
Olej przepływa w sposób ciągły z szybkością 2 litrów na godzinę. Nawet po zatrzymaniu robię to, aby obwód był ciepły i gotowy do uruchomienia.
Brakuje mi 1 litra na +-60 sekund przy uruchomieniu
Twoje pomysły pokrywają się z pomysłami André.
Mam zamiar podłączyć równolegle elektrozawór, który będzie płynął mój dodatkowy litr.
OK, żadnych pomp, więc...
Ale jestem uparty, to ogrzewanie będzie działać automatycznie Tonerre de Brest!
Dziękuję Gegyx za sugestie
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 140