Pompa cieplna i ciepło słoneczne

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
handromede
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 26/09/06, 14:40
Lokalizacja: suma Montdidiera

Pompa cieplna i ciepło słoneczne




przez handromede » 26/09/06, 15:17

cześć wszystkim, jestem nowy na stronie : Mrgreen: tutaj właśnie zainstalowałem mierniki paneli słonecznych 14 połączone z pompą ciepła powietrze woda viessman ze zbiornikiem litrowym 850 Miałem już ciepłą wodę słoneczną przez lata 2 i ponieważ działa dobrze, dlatego zainstalowałem ogrzewanie czy on już zainstalował ten sprzęt, jeśli tak, dziękuję za odpowiedź :P
0 x
ziemia popełniła błąd, tam jest jeden
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 05/10/06, 23:23

Cześć, Handromede i witamy w nich forums.

Osobiście nie testowałem żadnej z tych technologii. Jeśli odpowiem na ten wątek, to tylko po to, żeby trochę "W GÓRĘ".

: Chichot:
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 05/10/06, 23:33

Witaj, to temat, który mnie interesuje i właśnie chciałem mieć informacje na temat tej technologii.
Jak możemy obsługiwać pompę ciepła za pomocą energii słonecznej?
Jakie napięcie zapewniają panele słoneczne?
Pompa ciepła wykorzystuje konwencjonalną jednostkę chłodniczą, czy jest to urządzenie absorpcyjne?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 06/10/06, 09:06

Zakładam, że panele słoneczne są podłączone po stronie parownika pompy ciepła w trybie zimowym

regulacja nie powinna być przyjemna: musisz ograniczyć temperaturę obwodu panelu do 35 ° C za pomocą dużej butli buforowej lub mieć niezależne obwody 2 + rezerwę wody

z pewnością gazownia do ogrzewania + ciepłej wody
konieczne jest zbilansowanie produkcji pompy ciepła z produkcją energii słonecznej przez komparatory, aw rzeczywistości przy braku słońca pompa ciepła jest WYŁĄCZONA, chyba że zostanie dodany dodatkowy wymiennik powietrza!

Wszystko to jest interesujące tylko wtedy, gdy chcesz wytwarzać wodę o temperaturze 60 ° C dla sieci grzejników :płakać: że możesz działać tylko wtedy, gdy świeci słońce :?

Wytrzymałość pompy ciepła polega na wykorzystaniu wolnych i odnawialnych płynów (powietrza lub studni) do wymiany termodynamicznej

jeśli korzystasz z paneli słonecznych, nie jest już darmowy w cenie m² paneli wokół ceny zakupu 600 € / m² !!

zwrot z takiej inwestycji jest wręcz ujemny !!!


czy masz schemat instalacji?


Teraz, jeśli twój sprzęt jest systemem absorpcyjnym, w tym przypadku jest to klimatyzacja (zasada lodówek gazowych z kamperów) i tam, kapelusz, ledwo zaczynamy go instalować

im więcej słońca, tym więcej masz klimatyzacji, to świetnie!


Chyba że nic nie zrozumiałem, a oprócz ogrzewania jest jeszcze pompa ciepła?

WYRAŹ SIĘ JAKO Diabeł :D
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Obelix
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 535
Rejestracja: 10/11/04, 09:22
Lokalizacja: Tulon




przez Obelix » 06/10/06, 10:09

Witam,

Nic nie zrozumiałeś !!
Pompa ciepła zastępuje panele, gdy nie ma słońca!
Ogrzewanie słoneczne dzięki czapce powietrze-woda ...
Ta nakrętka podnosi temperaturę wody na wylocie do 60 ° C !!

Pluche !!
Obelix
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 06/10/06, 10:50

musisz tylko wyrazić siebie lepiej 8)

i w środku, czym emitujesz? grzejniki, klimakonwektory, ogrzewanie podłogowe?
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 06/10/06, 14:07

pitmix, to nie są fotowoltaiczne panele słoneczne, to panele słoneczne: jak gdybyś zostawił butelkę wody w czarnym samochodzie: nawet na słońcu robi się gorąco!

Obraz
http://www.nrjrealiste.fr/solaire/panneau_solaire01.jpg
http://www.nrjrealiste.fr/solaire/panneau_solaire02.jpg
http://www.nrjrealiste.fr/solaire/panneau_solaire03.jpg

możesz sam je zbudować tanio:
więc niekoniecznie jest to 600 € / m², z wyjątkiem ran, w przeciwnym razie nikt nie użyje mocy boga słońca, który pozwala nam istnieć! prawda kapitanie? ;-)
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 06/10/06, 14:14

w przypadku pompy ciepła powietrze-woda moja siostra zainstalowała tę zasadę, energia aerotermalna (ulga podatkowa) w regionach południowych jest tego warta, w przeciwnym razie, gdy tylko temperatura na zewnątrz spadnie poniżej 5 ° c to pompa ciepła zużywa prąd ... równowaga jest następnie utrzymywana za pomocą ... komina! niezwykle proste, prawda?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 06/10/06, 20:27

jonule napisał:możesz sam je zbudować tanio:
więc niekoniecznie jest to 600 € / m², z wyjątkiem ran, w przeciwnym razie nikt nie użyje mocy boga słońca, który pozwala nam istnieć! prawda kapitanie? ;-)


Nie drogie, nie drogie, trzeba zobaczyć, szczególnie z podwójnymi szybami; to prawda, że ​​jest mniej pracy, a my sami nie stworzymy modeli próżniowych ...

W każdym razie, jeśli pójdę na energię słoneczną, będzie to z domowymi :D
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 06/10/06, 20:34

uh. twój schemat termosyfonu nie jest dobry. rury są odwrócone, a zbiornik wyrównawczy może być niższy, ponieważ wydaje się być zamknięty.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 145