Ogrzewanie słoneczne PELLAQUA o powierzchni 12 m2 ma problemy z zapewnieniem ciepłej wody użytkowej latem

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097

Re: Ogrzewanie solarne PELLAQUA 12 m2 z trudem zapewnia ciepłą wodę użytkową latem




przez Christophe » 20/08/20, 13:41

Makro napisał:U mnie trzeba znaleźć właz inspekcyjny... Opróżnij 800 litrów i odwiedź....


Ale oczywiście nie ma, czy nie!!! : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9905
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2713

Re: Ogrzewanie solarne PELLAQUA 12 m2 z trudem zapewnia ciepłą wodę użytkową latem




przez sicetaitsimple » 20/08/20, 14:00

Myślę, że trzeba rozebrać cały balon, żeby zobaczyć.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6553
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1660

Re: Ogrzewanie solarne PELLAQUA 12 m2 z trudem zapewnia ciepłą wodę użytkową latem




przez Macro » 20/08/20, 14:01

Wyczyściłem przemysłowy wymiennik ciepła (pojemność 250 litrów) mojej pracy poprzez gwałtowny obieg wody....Przez 4 dni płynął nieprzerwanie w kolorze rdzy.... Aby zebrać w końcu ledwie 20 kg I nie wiecie co... W filtrach oczyszczania ścieków.... Z powodu cholernie gównianego płynu chłodzącego (oszczędność 300€ na 800 litrach płynu)... Krótko mówiąc, płyn chłodzący Renault z lat 80-tych... Może nawet gorszy.. ..

Mógłbym bez problemu podać rodzaj używanego płynu, bo.....Ale...automatycznie wywoła to oburzenie, gdy ogłoszę nazwę producenta....
Ostatnio edytowane przez Macro 20 / 08 / 20, 14: 11, 1 edytowany raz.
1 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6553
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1660

Re: Ogrzewanie solarne PELLAQUA 12 m2 z trudem zapewnia ciepłą wodę użytkową latem




przez Macro » 20/08/20, 14:02

sicetaitsimple napisał:Myślę, że trzeba rozebrać cały balon, żeby zobaczyć.


Cholera, cholera...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
sylvain52220
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 20
Rejestracja: 18/08/20, 09:06
x 1

Re: Ogrzewanie solarne PELLAQUA 12 m2 z trudem zapewnia ciepłą wodę użytkową latem




przez sylvain52220 » 20/08/20, 16:07

sicetaitsimple napisał:Myślę, że trzeba rozebrać cały balon, żeby zobaczyć.


Nie chciałem zaczynać tematu, ale będziemy musieli...

Jeśli właz inspekcyjny istnieje, wiemy, gdzie powinien się on znajdować: w nowych modelach widzimy, że w tym miejscu możemy otworzyć izolację. Niestety nasz nie ma tego otworu, więc prawdopodobnie nie ma też dołączonej klapy inspekcyjnej. :( .

Jeśli już musimy nagrywać, pomyślałem, żeby zrobić w izolacji prostokątny otwór tak czysty, jak to możliwe i bardzo szeroki, aby nie ryzykować spalenia. Zapobiegłoby to konieczności odłączania/ponownego podłączania wszystkich obiegów (solarny, grzewczy 1, grzewczy 2, CWU itp.). Czy uważasz, że można zrobić coś lepszego?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097

Re: Ogrzewanie solarne PELLAQUA 12 m2 z trudem zapewnia ciepłą wodę użytkową latem




przez Christophe » 20/08/20, 16:19

Uwolnienie izolacji również nie jest łatwe... o wiele mniej skomplikowane niż wykonanie włazu inspekcyjnego, co!

To co? Rozszerzony? Wytłaczane? Wełna chemiczna?

We wszystkich 3 przypadkach jest to odwracalne... i raczej łatwe w obsłudze... kilka uderzeń przesuwaną taśmą i wszystko wraca na swoje miejsce! Jeśli chodzi o wygląd OSEF, nie planowałeś odsprzedawać tej piłki, prawda? : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33

Re: Ogrzewanie solarne PELLAQUA 12 m2 z trudem zapewnia ciepłą wodę użytkową latem




przez Philippe Schutt » 20/08/20, 16:35

w broszurze (link podany na początku wątku) str. 53 jest wskazane: Kołnierz do montażu/demontażu wymiennika solarnego

Myślę więc, że istnieje kołnierz i że Ökofen zaplanował demontaż wymiennika. A może ta broszura nie odpowiada przełożeniu?
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9905
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2713

Re: Ogrzewanie solarne PELLAQUA 12 m2 z trudem zapewnia ciepłą wodę użytkową latem




przez sicetaitsimple » 20/08/20, 16:42

sylvain52220 napisał:Jeśli właz inspekcyjny istnieje, wiemy, gdzie powinien się on znajdować: w nowych modelach widzimy, że w tym miejscu możemy otworzyć izolację. Niestety nasz nie ma tego otworu, więc prawdopodobnie nie ma też dołączonej klapy inspekcyjnej. :( .

Jeśli już musimy nagrywać, pomyślałem, żeby zrobić w izolacji prostokątny otwór tak czysty, jak to możliwe i bardzo szeroki, aby nie ryzykować spalenia. Zapobiegłoby to konieczności odłączania/ponownego podłączania wszystkich obiegów (solarny, grzewczy 1, grzewczy 2, CWU itp.). Czy uważasz, że można zrobić coś lepszego?


Jeśli masz dobre pojęcie, gdzie to powinno być, jeśli istnieje, musisz tam pojechać, aby zobaczyć, bez rozbierania wszystkiego. Przerobienie niewielkiej izolacji, nawet zrób to sam, przy użyciu wełny mineralnej, zawsze będzie możliwe.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 252