Konfiguracja OKOFEN PE 32 + SOLAR + CWU + ZBIORNIK 800L + UVR1611 + HONEYWELL

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Browno
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 10/04/22, 11:29

Konfiguracja OKOFEN PE 32 + SOLAR + CWU + ZBIORNIK 800L + UVR1611 + HONEYWELL




przez Browno » 10/04/22, 11:52

Bonjour à tous,

Sporo czytam forum i znalazłem wiele interesujących postów do konfiguracji/analizy mojego kotła. Jednak nie mogę rozwiązać mojego problemu.

Moja sytuacja/dom:
Jestem w Belgii (LIEGE)
Ogrzewam 300m2
Podłogi 3
Od strony południowej
Kampania

Moja instalacja:
Kocioł OKOFEN PE 32 Pellematic
Silos 5T - S280H
Zbiornik buforowy 800L - KSTS 800
Rozporządzenie - UVR1611
Dwa panele słoneczne
System Honeywell Evohome

Moja obecna konfiguracja:
Kupiłem dom 3 lata temu i naprawdę czuję, że kocioł zużywa dużo pelletu. Więc trochę się temu przyjrzałem forum (i innych), aby zobaczyć, jak mogę mieć statystyki na ten temat i jak zmniejszyć to zużycie.
W chwili pisania tego tekstu (temp. na zewnątrz: 5°) mój kocioł włącza się 15 razy dziennie. Przyjrzałem się temu trochę i mam problem ze zrozumieniem wielu rzeczy.
Mój system Honeywell zarządza tylko zapłonem pomp, które wtłaczają wodę do rur (i zaworów na grzejnikach). Konkretnie, gdy system wykryje, że konieczne jest ogrzanie jednego z pomieszczeń, zmienia parametr w UVR1611, co sprawia, że ​​wierzy, że temperatura w pomieszczeniu wynosi -9999°C. W rezultacie regulacja UVR1611 włącza pompę i przepycha gorącą wodę przez rury.

Moje pytania:
- Czy system Honeywell EVOHOME nie może pełnić również funkcji regulatora? Czy mój system UVR1611 to nie za dużo?
- Jak dostosować parametry dla ECS? Na poziomie regulacji UVR1611 nie znajduję tej funkcjonalności.
- Zgodnie z Twoimi doświadczeniami, jaką konfigurację należy wprowadzić, aby mieć ekonomiczny system ogrzewania przy jednoczesnym zachowaniu sprawności?

Z góry dziękuję za przeczytanie i pomoc.
0 x
 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 129