Żarówka LED czy świetlówka kompaktowa do mojego domu?

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
didier
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 01/04/07, 17:11

Żarówka LED czy świetlówka kompaktowa do mojego domu?




przez didier » 01/04/07, 17:17

Witam,

Obecnie mam od niedawna żarówki halogenowe GU35 o mocy 10 W, a w sumie mam ich 8 do lamp sufitowych. Najwyższy czas to wszystko zmienić, biorąc pod uwagę zużycie, jakie to da!

Waham się między diodami LED.Widziałem takie na znanym portalu aukcyjnym: 60 diod LED na żarówkę za około 10 euro za lampę.Poszedłem do Leroymer.. i widziałem tę samą cenę za lampy energooszczędne.wiesz z giętymi rurkami .

Krótko mówiąc, chciałem dowiedzieć się, co waszym zdaniem jest lepsze, co zużywa najmniej, aby lepiej oddawać białe światło, bo myślę, że pod względem trwałości jest tego warte.

Wszystkim dziękujemy

Didier : Idea:
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 01/04/07, 20:01

To pytanie wcale nie jest proste, zależy od wielu parametrów.
Czas zapłonu (+ świetlówki kompaktowe), częstotliwość zapłonu (+ diody LED), natężenie światła, diody LED nie są zbyt dobrze umieszczone, ale świetlówki kompaktowe też nie są mniejsze niż 10 W, w rzeczywistości im mniej zużywają, tym mniejsza jest ich wydajność. Dobra.
Aby udzielić odpowiedzi, musiałbyś przetestować i porównać 2 żarówki, które Cię interesują.
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
didier
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 01/04/07, 17:11




przez didier » 01/04/07, 21:41

-czas świecenia dość długi, nawet kilka godzin na wieczór

-częstotliwość włączania oświetlenia, także każdego wieczoru, ponieważ znajdują się one w kuchni i przy wejściu

- natężenie światła, żeby było na tyle mocne, żeby było wyraźnie widać, co jemy ;), słusznie, a może błędnie pomyślałem, że przy lampce chłopięcej na 60 diod LED, rzekomo dziennej, wystarczy wiedzieć, że są to oprawy z kilkoma diodami żarówki 5 do kuchni i 3 do wejścia.

- Świetlówki kompaktowe często mają moc poniżej 10 W, co jest jeszcze bardziej prawdziwe w przypadku diod LED zużywających 4 W

-więc kup 2 i zobacz :s

zobaczyć
0 x
Fifib
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 11/04/07, 17:43
Lokalizacja: Głęboka Wandea




przez Fifib » 11/04/07, 18:25

Witam,

W Twoim przypadku, ponieważ czas zapłonu ma znaczenie, powiedziałbym, że świetlówka kompaktowa będzie lepsza. Natężenie światła diod LED jest nadal trochę małe.

Niedawno wyposażyłem powierzchnię 100 m² wyłącznie w diody LED, jest fajnie, ale to nie oświetlenie pozwala mi na przykład na precyzyjne prace. Daje raczej miękkie światło, ale niezbyt intensywne.
0 x
didier
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 01/04/07, 17:11




przez didier » 11/04/07, 22:36

tak, najwyraźniej to bardziej skomplikowane niż myślałem, mimo to kupiłem lampę:

Żarówki EDISON 220 V GU10 HIGH POWER „DAYLIGHT” kolor 13.95 EUR

Powinienem wkrótce otrzymać:

Temperatura barwowa 6000 K
Źródło światła 3 W LED DUŻEJ MOCY EDISON
Kąt rozsyłu 60°
Temperatura pracy <66° Celsjusza
Napięcie 220 woltów
Pobór mocy 3 watów
Moc oświetlenia 70 lumenów
Żywotność 50.000 XNUMX godzin


Zobaczę czy wystarczy, mam nadzieję, że w tej cenie lol, ale hej przy 3 W zużyciu byłbym bardzo zadowolony :)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 12/04/07, 10:17

Nie przejmuj się i daj 8 świetlówki kompaktowe GU10 9W Megaman i będziesz mieć spokój ducha przez 10 do 15 lat... OK, nie kosztują 10 € (10 €, przy okazji, dla jakiej marki?), ale są najlepsze pod względem oświetlenia ekologicznego. Dodatkowo mają 2 lata gwarancji...

Jedyną wadą (dla mnie małą, dla innych dużą) jest to, że mają nieco dłuższy czas nagrzewania niż niektóre inne marki (co wyjaśnia ich żywotność wynoszącą 15 000 godzin), ale z drugiej strony są niewrażliwe na wielokrotne włączanie i wyłączanie. Ten czas nagrzewania to cena trwałości...

ps: Diody LED nadają się do szafek, toalet, a nawet małych ciągów komunikacyjnych i reflektorów zewnętrznych, które świecą przez długi czas (na przykład każdej nocy), a których komfort oświetlenia nie ma większego znaczenia. Nie jestem przeciwnikiem diod LED, ale wolę ostrzec niż rozczarować. Poza tym oto kilka modeli: Żarówki LED
Ostatnio edytowane przez Christophe 15 / 05 / 13, 10: 55, 2 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
mnot
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 24
Rejestracja: 16/02/07, 17:45
Lokalizacja: Mâcon




przez mnot » 15/10/07, 09:37

Uważaj, ich żywotność jest bardzo ograniczona. wbrew temu, co jest zaznaczone na pudełku. Mówiąc dokładniej, jest to żywotność elektroniki, która obniża napięcie z 220 V do kilku woltów w celu zasilania szeregu diod LED, które wyzwalają:
Obraz

Kupiłem 6 żarówek tego typu na początku roku w internecie (przepraszam, nie doczytałem forums wcześniej myślałem, że postępuję ekologicznie) 3 z nich już zawiodły, mimo że używam ich normalnie (nie w ruchliwym miejscu).

Więcej szczegółów znajdziesz w laboratorium -> https://www.econologie.com/forums/ampoules-a-led-consommation-reelle-et-essais-t2132-130.html
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 15/10/07, 10:40

Dziękujemy za te szczegóły, które całkowicie potwierdzają nasze testy na żarówkach LED 220V i żarówkach multi-LED... na szczęście nie mówisz o nich Obraz moc świetlna tych żarówek!

Obraz

Nie wahaj się zatem przekazać znajomym poniższego linku podsumowującego: https://www.econologie.com/ampoules-a-le ... -3118.html
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot], phil59 i goście 140