Żarówka LED, najpotężniejszy jasności?

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
SandrinePo
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 06/11/15, 11:06

Żarówka LED, najpotężniejszy jasności?




przez SandrinePo » 06/11/15, 11:12

Witam wszystkich,

Która z żarówek ledowych jest najmocniejsza? Proszę
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 06/11/15, 11:27

Dlaczego to pytanie?

Do jakiego użytku? Jaka baza?

Istnieją profesjonalne reflektory LED o mocy ponad 200 W (co odpowiada 1500-2000 W w parach sodu lub rtęci)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28767
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5559

Re: Żarówka LED najmocniejsza pod względem jasności?




przez Obamot » 06/11/15, 12:09

SandrinePo napisała:Witam wszystkich,

Która z żarówek ledowych jest najmocniejsza? Proszę


Christophe ma rację, do czego to służy?

W sklepie dostępne projektory o mocy 20W lub 30W >>> widzimy jak w biały dzień przy pięknym świetle (6K)

Liczy się nie „moc”, ale ilość lumenów wytwarzanych przy tej mocy, w przypadku diod LED może się to znacznie różnić. I lepiej jest brać „światło dzienne”, które sprawia wrażenie lepszego widzenia i lepszego przystosowania się do ludzkiego wzroku, niż te, które skłaniają się w stronę cieplejszych tonów, jak np. wolfram (światło dzienne można ogrzać za pomocą filtra, sytuacja odwrotna jest mało możliwa, chyba że nie ma to znacząca strata.)
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 06/11/15, 13:08

Christopher powiedział:

Istnieją profesjonalne reflektory LED o mocy ponad 200 W (co odpowiada 1500-2000 W w parach sodu lub rtęci)


Albo się mylę, albo się mylisz:

Tradycyjne świetlówki, a zatem lampy ekologiczne, wytwarzają strumień od 5 do 7 razy większy niż w przypadku „tradycyjnej żarówki”
Wydajność diod LED jest tego samego rzędu
Waporyzatory i sód firmy Merc mają jeszcze wyższą wydajność niż świetlówki, kosztem jakości widma, powiedzmy 10 razy większej niż tradycyjna żarówka.
I przyszedłeś nam powiedzieć, że 200-watowa dioda LED sprawdzi się lepiej niż 1500 lub 2000 sodowa lub rtęciowa lub 8 x 10 x 2000 watów?

????????
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 06/11/15, 13:21

Technologia LED jest obecnie dobrze rozwinięta.

Dlatego też znajdziemy diody LED oferujące moc porównywalną lub większą niż technologie żarowe lub fluorescencyjne.

Pytanie w jakim formacie i jakiej jakości. :?

Przez format mam na myśli podstawę i rodzaj odbłyśnika/dyfuzora

Według jakości jest to temperatura barwowa ORAZ wskaźnik oddawania barw, który zwykle znajduje się pod akronimem IRC lub CRI, po którym następuje liczba określająca wartość tego wskaźnika w%.
Poniżej CRI lub CRI wynoszącego 80% renderowanie jest przeciętne.

Największy problem z diodami LED wynika z formatu, który integruje diody LED tylko z „klasycznymi” modelami żarówek.

Diody LED umożliwiają tworzenie wyjątkowo płaskich opraw oświetleniowych, a nawet paneli oświetleniowych, co jest znacznie lepsze w przypadku renderowania oświetlenia, które może być wówczas bliższe naturalnemu oświetleniu, ograniczając cienie i obszary odblasków.

Być może „moje marzenie” spełni się wraz z pojawieniem się organicznych diod LED lub OLED sprzedawanych w „panelach”. :?

Wreszcie, należy zachować szczególną czujność co do pochodzenia produktów i kupować wysokiej jakości sprzęt od sprzedawcy referencyjnego...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 06/11/15, 14:01

Słoń napisał:Christopher powiedział:

Istnieją profesjonalne reflektory LED o mocy ponad 200 W (co odpowiada 1500-2000 W w parach sodu lub rtęci)


Albo się zgubiłem, albo się mylisz


Tak, przepraszam, trochę pospieszyłem się z przybliżeniem...mea culpa.

Oto odpowiednie krzywe dochodowości, a przede wszystkim ich ewolucja w czasie: https://www.econologie.com/forums/evolution- ... t3319.html et
https://www.econologie.com/forums/eclairage- ... t7005.html

Le Niskociśnieniowy sód jest nadal 2x bardziej wydajny niż diody LED...ale z marnym IRc, który generalnie nie przekracza 40...

Jeśli chodzi o rtęć (która ma dobry współczynnik CRI) Diody LED są obecnie około dwukrotnie wydajniejsze.

Obraz

Obraz
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 06/11/15, 14:13

Citro napisał:Największy problem z diodami LED wynika z formatu, który integruje diody LED tylko z „klasycznymi” modelami żarówek.

Diody LED umożliwiają tworzenie wyjątkowo płaskich opraw oświetleniowych, a nawet paneli oświetleniowych, co jest znacznie lepsze w przypadku renderowania oświetlenia, które może być wówczas bliższe naturalnemu oświetleniu, ograniczając cienie i obszary odblasków.


Nie rozumiem, dlaczego stanowi to problem: wręcz przeciwnie, pozwala zachować światła.

Moim zdaniem przyszłością diod LED są diody żarnikowe tego typu:

Obraz

Rynek zostanie zalany tego typu diodami LED, które najbardziej przypominają klasyczne żarówki (dla wielu ważne...)

Jeśli chodzi o elastyczność diod LED, tak, ale teraz dostępne są panele LED, elastyczne paski LED… w przystępnych cenach!

W Waszym sklepie znajduje się kilka modeli forum ulubiony: https://www.econologie.com/shop/
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 06/11/15, 15:04

Dziękuję za Twoje obrazy, Christophe. Miałem zawał serca! :płakać:

Diody LED nie przestają nas zadziwiać: jakiś czas temu w rolce sekretarki mojej żony wkomponowałem miłość w postaci małego paska o szerokości 1 cm!

A w jadalni wymieniłem aureole 35w 12V na diody LED: jest w pełni zadowalający.

A jaki postęp w przypadku latarek!
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 06/11/15, 15:36

Ach tak, to właśnie latarki po raz pierwszy skorzystały z technologii LED w połowie XXI wieku: nie było sensu produkować przetwornic napięcia o wątpliwej niezawodności...

Amerykańskie maglity (znacie te wielkie latarki, które mogą służyć też amerykańskim gliniarzom za pałki...) żarzą się już dość długo (choć żarówka LED jest znacznie mniej wrażliwa... żeby nie powiedzieć niewrażliwa... na wstrząsy) ...) : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 06/11/15, 15:53

Rzeczywiście zaskakujące.

Moja nowa lodówka była pierwotnie wyposażona w diodę LED (która wyłącza się, gdy drzwi są zamknięte. Sprawdziłem, zamykając w niej żonę : Mrgreen: )
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 133