Zupełnie nowe {sieci 12V zamiast 220V? ...}

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
swyng69
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 21/11/05, 21:17

Zupełnie nowe {sieci 12V zamiast 220V? ...}




przez swyng69 » 21/11/05, 21:23

Witam,
Nie wiem, na co forum skieruj mnie, wtedy wyjaśnię ci mój punkt widzenia i być może będę musiał pójść gdzie indziej.
Cóż, myślę, że dzisiaj użycie 220 woltów nie jest już koniecznie konieczne, wszystkie istniejące urządzenia mają wewnątrz transformatory. Zaoszczędzilibyśmy więc pieniądze, gdybyśmy zablokowali na wyjściu naszych mierników EDF napięcie 12 woltów.
Nie wiem, ile kosztuje ta transformacja energia. Jeśli stracimy zbyt dużo energii lub coś, co się stanie, jeśli nasze rzeczywiste zużycie energii spadnie?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 21/11/05, 21:52

Przeszliśmy od 110 V do 220 V, ponieważ wyższe napięcie pozwala nam przekazać tę samą moc z połową intensywności.

Ponieważ straty w linii wynikają z rezystancji obwodów elektrycznych i linii w formie termicznej, zgodnie z P = RI², widzimy, że podwojenie intensywności czterokrotnie powoduje utratę energii.

Przejście od 220-240 V do 12 V, oznaczałoby podzielenie przez około 20 napięć. Przesyłanie tej samej mocy oznaczałoby zapewnienie 20-krotnie większej intensywności, a zatem użycie drutów o znacznie większej sekcji (a więc droższych) i pomnożyłoby straty linii przez 20² = 400 razy około ...

Lepiej jest pozostać przy 220/240 V dla najpopularniejszych urządzeń. Ponadto, jeśli spojrzymy na transformatory naszych innych urządzeń (telefony bezprzewodowe, telefony komórkowe, faksy, automatyczne sekretarki, ADSL-box, modem, drukarki, skanery itp.), Mają one przeważnie różne napięcia wyjściowe (3V przy 24 V). Wciąż potrzebowalibyśmy urządzeń do regulacji napięcia, aby zapewnić odpowiednie napięcie, krótko mówiąc, nie będzie to nic prostszego ...

Z drugiej strony, w przypadku zasilania rezerwowego lub ENR można rozważyć obwód 12V na akumulatorze z ekonomicznymi urządzeniami 12V ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 21/11/05, 22:18

Przypomina mi to pytanie, na które nigdy nie miałem jednoznacznej odpowiedzi: wybór częstotliwości 50/60 Hz?

Czy ktoś ma wyjaśnienie techniczne lub historyczne (lub inne?), Aby wyjaśnić wybór tych wartości?

1) Dla wartości 50 lub 60?

2) I dlaczego właśnie różnica w zależności od kraju (ale myślę, że pochodzi z konkurencji przemysłowej)
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 22/11/05, 06:36

Witam,
częstotliwość jest formą ((energii)) oprócz napięcia i natężenia
wytłumaczenie tego zajmie dużo czasu
Na początku częstotliwość wynosiła 25 Hz, fluorescencja błysnęła
Konstrukcja transformatora była większa plus więcej zwojów na cewkach. Silniki miały niską prędkość obrotową
na dwóch biegunach, które dawały 1500 rpm
2-biegunowy silnik o częstotliwości 50 Hz obraca się z prędkością 3000 obr./min
przy 60 Hz 3600 obr./min
im wyższa częstotliwość, tym mniej silników i znacznie mniej drutu na cewkach
w komputerach zasilacz i dużo spawarki, aby zaoszczędzić drut i masę w transformatorze
wytwarzamy prąd o średniej częstotliwości od 400 do 600 Hz, a następnie poddaje się go rafinacji do spawania, co sprawia, że ​​buduje się lekkie i ekonomiczne maszyny, ponieważ na generalizację falowników i prostowników możemy sobie na to pozwolić.
Ale nie możemy zbytnio zwiększyć częstotliwości prądu sieciowego, co daje inny problem i straty, gdy trzeba go bardziej transportować, kwestia reaktywności wiąże się z częstotliwością, pewną linią wysokiego napięcia prąd i rektyfikowaną, aby była transportowane i dostarczane jako alternatywa po przyjeździe
Próba zilustrowania częstotliwości dla wszystkich
to trochę tak, jakby wziąć 3 cewki przesunięte o 120 stopni, w których obracamy magnes, to generator
na końcu linii tych 3 przewodów podłączamy 3 cewki do 120 dgres (tak samo jak generator) staje się silnikiem
która obraca się dokładnie z tą samą prędkością co generator, więc im szybciej generator się obraca, tym szybciej obraca się silnik (trochę jak mechaniczna oś napędzająca silnik, ale w rzeczywistości jest to wirujące pole magnetyczne)
Zasadą trójfazowej jest nadanie kierunku obrotu silnikom, który wytwarza spolaryzowane pole wirujące, podczas gdy jednofazowy sens rotacji musi być sztucznie nadany silnikowi.
Tak więc moc silnika zależy od prądu napięcia i (trochę od prędkości obrotowej), to po prostu prosta ilustracja w rzeczywistości jest nieco inna, zbyt długa, aby ją tu rozwinąć.
Stwierdzono, że silnik o częstotliwości 50 Hz zasilany z częstotliwością 60 Hz ma zbyt wiele zwojów na swoich cewkach, musiałby zwiększyć o 20% swoje napięcie
Silnik przeznaczony do pracy na 60 Hz zasilany przez 50 Hz nie ma wystarczającej liczby zwojów dla tych cewek, napięcie należy zmniejszyć o 20%
André
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 22/11/05, 19:22

Ponadto w przypadku trójfazowej istnieje możliwość uzyskania 380 V ze względu na przesunięcie fazowe o 120 ° faz.

Nazywa się to we Francji przystawką odbioru mocy, na której są ogólnie rozgałęzione profesjonalne urządzenia.

Celem jest również zwiększenie napięcia, aby uzyskać większą moc dla tej samej intensywności.
0 x
swyng69
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 21/11/05, 21:17




przez swyng69 » 23/11/05, 07:56

Witam,
Być może sam siebie źle zrozumiałem. Moja 12-woltowa sieć byłaby przeznaczona tylko dla wewnętrznej sieci zakwaterowania.
Naprawdę potrzebujesz żarówki 220 V do toalety lub korytarza.
Przełączenie na 12 V byłoby bardziej korzystne z punktu widzenia oszczędności energii.
0 x
Avatar de l'utilisateur
rezut
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 191
Rejestracja: 01/12/04, 14:58
Lokalizacja: Chalon-sur-Saone
x 2




przez rezut » 23/11/05, 08:57

cześć swyng69

to jest również pytanie, które sobie zadaję
wiedzieć
czy lepiej jest mieć sieć 12 V lub transformator na punkt świetlny i które z dwóch rozwiązań i mniej energochłonne
Myślę, że to pytanie, które zadajesz

osobiście mam tego typu lampę w łazience (a mianowicie transformator, który zasila 3 lampy 35 W, ale nie mogę powiedzieć, czy zużywa mniej niż jedną lampę 100 W w 220 V

jeśli ktoś ma odpowiedź !!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6996
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2915




przez gegyx » 23/11/05, 11:43

Energia elektryczna dociera do domu przy 220 V do licznika, a płacisz na tym poziomie.
Wybierz instalacje wewnętrzne, zaczynając od tego źródła.
Czy twoje pytanie ma na celu zmniejszenie zużycia energii? Być ekologicznym lub po prostu płacić mniej w krótkim terminie na koniec dnia?
Ekonomiczny: zużywaj jak najmniej, aby nie zakłócać równowagi planety, pozostając jednocześnie ekonomicznym. Możesz zapalić lampą na olej roślinny; sprawdziło się.
Czy nadal dbasz o prąd? Sprawdź, czy możesz zrobić to naturalnie, wiatrak, turbinę wiatrową, panele voltaiczne, stirling ... oczywiście jest losowy ...
Korzystasz z firmy elektrycznej? unikaj ciężkich urządzeń konsumenckich, niepotrzebnych gadżetów i rozwijaj nawyki gospodarowania energią domową.
Do oświetlenia lampy o niskim zużyciu energii 220 V, których cena spadła.
Weź lampy nowej technologii? Lampa LED, lekkie ściany, światło chemiczne lub biologiczne? Najlepiej jest trochę poczekać ... Niech będzie wygodnie w jakości i cenie ...
Niepokojące mnie w przypadku oświetlenia niskiego napięcia jest to, że transformator jest dostarczany (i kupowany) do każdego zastosowania; abyśmy umieścili więcej małych lamp pasujących do dużej; i o ile wiem, zawsze są to halogeny (ogrzewanie i niezbyt ekonomiczne zużycie).
Kiedy trochę majstrowałem, studiowałem sieć 12 V w domu, aby zaspokoić różnorodne potrzeby w małych zespołach i urządzeniach elektronicznych (nie oświetleniowych) w domu, a tym samym uniknąć mnóstwa małych transformatorów; (to był pomysł na dzwonek do drzwi, który dał mi ten pomysł); dlatego duży transformator dla całego domu i sieć o niskim natężeniu 12 V, przechodząca przez kilka przewodów (8/10), pozostająca wolna na stycznikach telefonicznych, które zainstalowałem po przyjeździe, we wszystkich pokojach, okablowana na 8 żyłach; preferowane jest napięcie stałe, aby nie zakłócać, nie pasożytować podsłuchów telefonicznych.
Podsumowując, to ty widzisz swoje potrzeby i wybory na tej planecie, zgodnie ze swoimi dochodami.

Ale wiedz, że jeśli Edf zapewnia 220 V, najlepiej jest użyć sprzętu 220 V…
Zróżnicowany i tańszy sprzęt, ponieważ w dużych seriach.
Transformator podłączony do gniazda grzejnego, nawet gdy nie jest używany.
Każda transformacja napięcia generuje straty ; wydajność mniejsza niż 100%.
Gegyx
Ostatnio edytowane przez gegyx 23 / 11 / 05, 23: 25, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 23/11/05, 14:02

Przeniosłem temat na pod-forum „Elektryczność”
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 23/11/05, 15:16

Witam,
Zasilaj dom za pomocą 12 woltów lub 110 woltów lub 220 woltów
Zużycie energii jest zawsze takie samo, nie jest niezgodne z prawem Moc = natężenie prądu X napięcie
Im niższe napięcie, tym większe muszą być przewody zasilające i tym bardziej rosną straty w linii.
Niskie napięcie 12 woltów c jest ze względów bezpieczeństwa
Bardziej ekonomiczne jest wytwarzanie żarówek (żarnik jest większy, dlatego mniej wewnętrznego wsparcia.
Teraz tak łatwo jest przejść do 12 woltów prądu stałego w 220v AC z falownikami, które nie są drogie, i aby zrobić odwrót, jest to również łatwe przez długi czas, było znacznie bardziej skomplikowane, gdy byłem młody. Obfitujemy w materiały, wszystko jest łatwe do osiągnięcia w dziedzinie elektronicznej.
(Jestem z generacji prostowników selenowych i silników prądu stałego ze szczotkami i lampami radiowymi)
Aby dać wyobrażenie o stratach napięcia w linii
Wreszcie elektryk wymienił wszystkie światła pasa startowego na lotnisku miejskim, włożył lampy o mocy 75 watów zamiast oryginalnych 40 watów, działa na 110 woltów.
Gdy zbliżamy się do końca toru, światła ściemniają z powodu spadku napięcia w linii, zauważyłem, że niektóre pomiary dały 117 woltów na początku i na końcu linii 65 woltów.
Środkiem zaradczym jest albo zwiększenie już bardzo dużych kolejek, albo zmniejszenie zużycia, wymieniono światła na 40 watów i wszystko stało się normalne, zresztą przy lądowaniu w nocy nie zajmuje dużo światła

André
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 163