Montaż żarówek LED w całym domu

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.

Czy jesteś gotowy, aby przejść na oświetlenie LED?

Możesz wybrać 1 opcja

 
 
Sprawdź wyniki
info2d3d
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 32
Rejestracja: 22/08/09, 17:59

Montaż żarówek LED w całym domu




przez info2d3d » 22/08/09, 18:12

Bonjour à tous,

Po napotkaniu w sieci filmu prezentującego energooszczędne żarówki (świetlówki kompaktowe) jako niebezpieczne dla zdrowia i posiadania dzieci w domu, zdecydowałem się na rozwiązanie LED.

Tutaj zaliczyłem kurs i wymieniłem wszystkie swoje żarówki na żarówki Led (z czego bardzo się cieszę).

15 żarówek w tym:

E14 (mała śruba 220 woltów): 4 żarówki płomieniowe o mocy 3 W każda zastępujące 4 żarówki o mocy 25 W.

E27 (duża śruba 220v): 11 żarówek w tym 1 15 W do kuchni w kolorze czystej bieli (doskonałe oświetlenie, które polecam do kuchni) i 10 żarówek 6 W czystej bieli do sypialni, przedpokoju, łazienki, klatki schodowej .. ..

Przekręciłem kilka gniazd bagnetowych, aby umieścić je w E27 (dokładnie 3)

Podsumowując, koszt zakupu około 550 euro, szacowana amortyzacja w ciągu 12 miesięcy, szacowana żywotność od 10 do 15 lat

Każda żarówka ma roczną gwarancję, jest łatwa w montażu (starą odkręcamy i wkręcamy nową)

Szacunkowa żywotność każdej żarówki: 10 000 godzin.

Brak nadmiernego nagrzewania żarówek.

Krótko mówiąc, jeśli chcesz zdjęcia lub dodatkowe informacje, nie martw się, jestem bardzo zadowolony z materiału (i sprzedawcy)

Obliczenie stopy oszczędności przez cały okres użytkowania żarówek: 4200 euro, których nie dałbym EDF :) i że mógłbym zainwestować w inne systemy jako interesujące.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6

Re: Instalacja żarówek Led w całym domu




przez Cuicui » 22/08/09, 18:34

info2d3d napisał: Zdecydowałem się na rozwiązanie LED.

Ile to sprzedajesz?
0 x
info2d3d
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 32
Rejestracja: 22/08/09, 17:59




przez info2d3d » 22/08/09, 18:48

W ogóle nic nie sprzedaję;) Korzystam z „ekonomii” :)
0 x
Korben Dallas
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 194
Rejestracja: 29/08/07, 09:46
Lokalizacja: Wycieczki




przez Korben Dallas » 22/08/09, 20:21

Oświetlenie 550 euro rocznie wydaje mi się ogromne jak na osobę. Twoja opinia na temat amortyzatora z pewnością będzie dłuższa.

Diody, które udało mi się do tej pory przetestować, nie mają mocy świecenia i mają bardzo mały stożek.

Wiem, że codziennie pojawiają się nowe produkty, ale ceny są nieracjonalne: na przykład ponad 50 euro za żarówkę GU10 5 W !!! Cokolwiek dużego ...
0 x
info2d3d
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 32
Rejestracja: 22/08/09, 17:59




przez info2d3d » 22/08/09, 21:10

Mam problem z wyrażeniem siebie, ale jest to cios 550 € za żywotność minimum 10 lat (a nie na rok !! na szczęście !!!)

Potem mówię tylko z własnego doświadczenia, gdyby niektórzy ludzie zdecydowali się na taki sam wybór, byłbym szczęśliwy, mogąc z nimi o tym porozmawiać.

W cenie za 15W (która bez problemu zastępuje 100W) liczę 50 euro i około 30 € za 6W z drugiej strony co do 3W nie polecam ich zbyt mocno, bo brakuje mu oświetlenia i trzeba je bardziej wykorzystać do dekoracji niż prawdziwe oświetlenie.

Nie jest to punkt (12v), ale żarówka kompatybilna z istniejącymi gniazdami E27 i E14 (format gniazda).
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Instalacja żarówek Led w całym domu




przez Did67 » 22/08/09, 21:44

info2d3d napisał:Bonjour à tous,

Po napotkaniu w sieci filmu prezentującego energooszczędne żarówki (świetlówki kompaktowe) jako niebezpieczne dla zdrowia i posiadania dzieci w domu, zdecydowałem się na rozwiązanie LED.


Ten film to bzdury. Jest na ten temat wątek dyskusyjny forum, Nie cofam tego ...

Pola pochodzą z balastu. Żarówki LED mają dokładnie ten sam problem !!!
0 x
info2d3d
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 32
Rejestracja: 22/08/09, 17:59




przez info2d3d » 22/08/09, 22:11

Wręcz przeciwnie, dobrze do tego wrócić;) czy testy na diodach istnieją? Nigdy o tym nie słyszałem i bardzo mnie to interesuje !!
0 x
Avatar de l'utilisateur
RV45
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 89
Rejestracja: 05/03/06, 09:10
Lokalizacja: 45 Orleans FRANCJA
x 1




przez RV45 » 22/08/09, 22:25

Witam,

Ja też przeszedłem na energooszczędne żarówki, a dokładniej na diody LED.

Zajmuję mniej więcej połowę domu. Robię to stopniowo jako pracę w domu lub gdy zgasła lampa.

Jestem na wakacjach, więc nie mam zdjęcia, ale zrobiłbym to tobie. Wynik jest całkiem niezły, a zwłaszcza przy znacznie niższym zapowiadanym zużyciu. Tak, cena żarówek jest wyższa iw niektórych przypadkach trzeba dodać transformator.

info2d3d Robię Twoje zdjęcia, aby uzyskać inne pomysły na instalacje. Właśnie odnowiłem w tym miesiącu kuchnię i łazienkę. Mam jeszcze dwa pokoje do zrobienia we wrześniu ...
0 x
info2d3d
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 32
Rejestracja: 22/08/09, 17:59




przez info2d3d » 22/08/09, 22:29

Oki, przygotowuję to dla Ciebie iw odpowiedzi na to przesyłam link forum ;)
0 x
Korben Dallas
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 194
Rejestracja: 29/08/07, 09:46
Lokalizacja: Wycieczki




przez Korben Dallas » 22/08/09, 22:36

Christophe, wybór tego sprzedawcy jest szerszy w przypadku diod LED niż w przypadku ekonologii. Czy zaplanowałeś jakieś nowe funkcje w witrynie sprzedawcy?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 112