Moje akumulatory ładują się same! Oh

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Yuril
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 25/05/09, 18:05

Moje akumulatory ładują się same! Oh




przez Yuril » 11/04/13, 00:40

Witajcie ekonolodzy!

Przychodzę do Was, bo mam problem, wiem, że trudno w to uwierzyć, ale moje akumulatory same się ładują!

Pewnie sobie mówisz, że zwariowałam i nawet ja waham się, czy przyjść i poprosić o pomoc...

Mam wiele pytań:

- Czy to w ogóle możliwe?
- Czy słyszałeś lub widziałeś podobny problem? (jeśli można to nazwać problemem!)

Charakterystyka baterii:
AA - HR6
2500mAh
NIMH 1,2 V
Marka CLARTECH

Kupiłem te baterie około 6 miesięcy temu (paczka 4 baterii), ale zacząłem je używać 2 miesiące temu.
Majsterkuję przy elektronice, testuję diody LED, silniki elektryczne...
Przez te 2 miesiące ich nie ładowałem bo były to krótkie testy i dlatego wiarygodne dla 2500mAh.

We wtorek testuję akumulatory połączone szeregowo w bloku urządzeń cyfrowych do demontażu, żeby zobaczyć, jakie napięcie mi zostało, wynik 4,5 V (wiem, że 4 x 1,2 = 4,8 V), mówię sobie „dziwnie trzymają. Te akumulatory są świetne ! (jednocześnie mi to odpowiada, bo nie mam jeszcze ładowarki, przynajmniej nie do NIMH)
Wieczorem nadal mnie to intrygowało, więc zdecydowałem się je rozładować, nawet jeśli oznaczało to później zakup ładowarki.
Podłączyłem wentylator do komputera, wentylator przestał się kręcić po około 5 lub 6 godzinach, sprawdziłem napięcie akumulatora, wynik 1.60 V, akumulatory przetestowałem na płytce latarki 17 LED, nic się nie świeci, ok, wszystko w normie. baterie się wyczerpały i idę spać.

Następnego dnia postanawiam poszukać ładowarki do NIMH tecno, ale tuż przed wyjazdem postanawiam przetestować akumulatory i tam wielkie zaskoczenie, multimetr wyświetla 4.35V! Mówię sobie „co do cholery! mój multimetr musi być zepsuty!”, wykonuję test z płytką 17 LED i tam świecą całkowicie!
Właśnie w tym momencie zdecydowałem się do Ciebie przyjść i poprosić o pomoc...

Chyba trudno w to uwierzyć, bo gdyby ktoś mi to powiedział, powiedziałbym: „narkotyki są złe!”.

Tym, którzy chcą w to wierzyć, chciałbym rzucić trochę światła na ten niezbyt powszechny problem.
Czy w moim mieszkaniu jestem narażony na działanie silnych fal elektrostatycznych/elektromagnetycznych? lub inny rodzaj fali?
Jeśli tak, czy jest możliwe, że naładuje akumulatory w ciągu kilku godzin?

Dziękuję za przeczytanie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28730
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 11/04/13, 05:28

Wcale nie trudno w to uwierzyć!

Przede wszystkim nie chodzi tylko o napięcie, ale także o natężenie prądu. To nie dlatego, że napięcie jest niskie, bateria jest rozładowana, ponieważ woltomierz nie mierzy wszystkiego!

Wtedy i tam dokładnie odpowie na Twoje pytanie:
1) zjawisko to występuje również w przypadku alkaliów (a właściwie z nimi?)
2) jest to zrozumiałe po tym, że akumulatory, zanim staną się prądem, są przede wszystkim chemią, a zatem nie są obojętne, ale cały czas „pracują” „chemicznie” wewnątrz.
3) Nie znam dokładnej przyczyny (zjawisko chemiczne regeneracji wynikające z ich natury...), ale zjawisko to jest częste (dzieje się to cały czas, więc jeśli pójdziesz i zajrzysz do pojemników na zużyte baterie w punktach zbiórki, możesz łatwo zebrać akumulatory, które widzisz, przynajmniej jedna trzecia nadal wystarczy na „jedną przejażdżkę”)

Ale tutaj są prawdziwi specjaliści od e-baterii, którzy z pewnością udzielą bardziej szczegółowych wyjaśnień. : Lol:
0 x
oliburn
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 181
Rejestracja: 30/01/07, 07:59
Lokalizacja: 33 Merignac




przez oliburn » 11/04/13, 06:43

albo mieszkasz obok elektrowni jądrowej, albo ją zainstalowałeś
Twoje akumulatory znajdują się niedaleko chłodnicy lub wystarczy małe ładowanie
powstające w wyniku „fałszywego” całkowitego rozładowania, zdarza mi się to
aparat gdy po pełnym użyciu sam się wyłączy i następnego dnia znów działa, ale jak mówi Abamot nie warto mylić napięcia z natężeniem...
albo wasze baterie pochodzą z Lourdes
: Idea:
0 x
Bądź swoją własną pochodnią, swoim własnym schronieniem, swoim własnym panem ... "
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 11/04/13, 07:57

Witaj Juril!

Żadnych tajemnic i obaw, że ciemne fale pojawią się znikąd!

To wciąż 2500 mAh i chemia robi swoje, fakt, że diody LED nadal świecą następnego dnia, wynika po prostu z tego, że kwas przesunął się w akumulatorze, znajdując płytki dodatnie i ujemne i że napięcie tam wraca, ale bądź pewien uważaj, aby nie opróżnić ich za bardzo, w przeciwnym razie możesz je uszkodzić.


Witamy w chemii akumulatorów!

: Mrgreen:
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
Yuril
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 25/05/09, 18:05




przez Yuril » 11/04/13, 08:59

Och, dziękuję za odpowiedzi!^^

W takim razie niepotrzebnie panikuję. : Lol:

Aby sprawdzić natężenie prądu, jak to zrobić? Umieścić rezystor na + i - zacisków akumulatora i tam wpiąć amperomierz?
Problem polega na tym, że mój amperomierz jest uszkodzony.
Czy istnieje sposób na sprawdzenie natężenia bez amperomierza?

Wczoraj wieczorem ponownie rozładowałem akumulatory, mają 1.47 V, więc poczekam kilka godzin i ponownie zmierzę napięcie, aby zobaczyć.
0 x
jean.caissepas
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 660
Rejestracja: 01/12/09, 00:20
Lokalizacja: R.alpes
x 423




przez jean.caissepas » 11/04/13, 09:29

Yuril napisał:Aby sprawdzić natężenie prądu, jak to zrobić? Umieścić rezystor na + i - zacisków akumulatora i tam wpiąć amperomierz?


Najprościej jest podłączyć akumulatory do obciążenia zużywającego dużo Watów, np. wentylatora komputera (a nie diod LED zużywających niewielkie natężenie).

Jeśli wentylator zatrzyma się szybko (< 5 do 10 minut), oznacza to, że baterie są „rozładowane”.

Widziałem już to samo zachowanie w przypadku akumulatorów solnych 4,5 V:
Bateria już się nie świeci, ale następnego dnia zapala się ponownie w pełni, ale tylko na 10 do 20 sekund!
0 x
Wcześniejsze nawyki musi się zmienić,
ponieważ przyszłość nie musi umrzeć.
Yuril
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 25/05/09, 18:05




przez Yuril » 11/04/13, 09:54

Właśnie ponownie włączyłem napięcie, 3.56 V, podłączyłem wentylator tak, jak mi mówiłeś, Jean, i rzeczywiście działa tylko przez kilka minut.^^
Powinienem był zrobić te badania, zanim wpadłem w panikę. :x

mam ostatnie pytanie:
Czy mogę ładować akumulatory NIMH za pomocą ładowarki Ni-Cd?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 11/04/13, 10:57

Yuril napisał:mam ostatnie pytanie:
Czy mogę ładować akumulatory NIMH za pomocą ładowarki Ni-Cd?
Tak, ale koniec ładowania nie zostanie prawidłowo wykryty i istnieje ryzyko uszkodzenia akumulatorów.

Dobrym rozwiązaniem (w oczekiwaniu na ładowarkę NiMh) jest przerwanie ładowania po pewnym czasie. Akumulatory nie zostaną w pełni naładowane, ale nie ulegną uszkodzeniu.

Na przykład, jeśli Twoje akumulatory mają pojemność 2500 mAh, a ładowarka ładuje się prądem 1 A, nie ładuj dłużej niż 2 godziny.
0 x
Yuril
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 25/05/09, 18:05




przez Yuril » 11/04/13, 11:19

Aha, ok, cóż, na razie zrobię to w ten sposób. ^^ Ładowarka ładuje prądem 150 mA, jest to bardzo powolne ładowanie, więc prawdopodobnie będę mógł je zostawić na dłużej.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 11/04/13, 11:23

2500 mAh / 150 mA = 16,7 godz.

Ponieważ rzadko są całkowicie puste, nie przekraczałbym 12 godzin ładowania.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 225