Viva allende

Aktualny Gospodarka i zrównoważonego rozwoju kompatybilne? Wzrost PKB (za wszelką cenę), rozwój gospodarczy, inflacja ... Jak concillier obecnej gospodarki ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.
Aumicron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 387
Rejestracja: 16/09/09, 16:43
Lokalizacja: bordeaux
x 1

Viva allende




przez Aumicron » 09/09/13, 09:37

Stoimy w obliczu bezpośredniego konfliktu między korporacjami międzynarodowymi a państwami. Pomijają je w swoich zasadniczych decyzjach – politycznych, gospodarczych i wojskowych – organizacje niezależne od żadnego państwa, które pod koniec swojej działalności nie odpowiadają za swoje działania i opodatkowanie przed żadnym parlamentem, żadną instytucją reprezentującą zbiorowość. odsetki. Jednym słowem, podważana jest cała struktura polityczna świata.


Fragment przemówienia wygłoszonego przez Salvadora Allende przed ONZ 4 grudnia 1972 r

Nieźle, prawda?

2 dokumenty w Allende dziś wieczorem na LCP.
0 x
Argumentować.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 09/09/13, 09:45

Tak, nieźle… i znamy koniec tej historii…

Eisenhower powiedział coś podobnego po wojnie, ale tylko o kompleksie wojskowo-przemysłowym…

Czy masz linki do YouTube (lub inne) tych 2 raportów?
0 x
Aumicron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 387
Rejestracja: 16/09/09, 16:43
Lokalizacja: bordeaux
x 1




przez Aumicron » 09/09/13, 14:34

0 x
Argumentować.
BobFuck
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 04/10/12, 16:12
x 2




przez BobFuck » 10/09/13, 10:15

Allende był przede wszystkim bolszewickim draniem, który w rekordowym czasie przeprowadził swój kraj z „państwa rozwijającego się, nie jest tak źle” do stanu gułag/slumsy, jak we wszystkich krajach komunistycznych…

Powszechne kradzieże, masowa przestępczość, nepotyzm, zabójstwa polityczne, wywłaszczenia, tortury itp.

To z powodu reżimu Allende Chilijczycy musieli później znosić dyktaturę.

Nostalgia francuskich dziennikarzy w tym względzie jest przytłaczająca. To na tym samym poziomie, co napisanie pochwały dla Stalina (którego, nawiasem mówiąc, Allende bardzo podziwiał).
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 10/09/13, 10:51

BobFuck napisał:To z powodu reżimu Allende Chilijczycy musieli później znosić dyktaturę.
Czy możesz to wyjaśnić?
0 x
BobFuck
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 04/10/12, 16:12
x 2




przez BobFuck » 10/09/13, 13:39

> Czy mógłbyś określić?

Kiedy kraj jest w ruinie lub dryfuje, na przykład z powodu słabego i/lub komunistycznego rządu lub z innego powodu, może istnieć „silny człowiek”, który wie, jak przemawiać do mas, które na tym czerpią korzyści, lub też może nastąpić zamach stanu , ewentualnie wojsko, albo rewolucja, albo doskonale demokratyczne wybory pewnej partii, które czasami prowadzą do dyktatury (oświeconej lub nie)…

W przypadku, który nas dotyczy, Allende nie udało się jeszcze całkowicie zlikwidować parlamentu (co było planowane) ani całkowicie kontrolować armii (także planowano); W związku z tym Parlament ostatecznie głosował za zwolnić bolszewików, armia, która tylko na to czekała (po nieudanym puczu), zastosowała się i przejęła władzę, oficjalnie tymczasowo, aby wszystko uporządkować, przeprowadzić nowe wybory itp. Ale głównodowodzącym armii był niejaki Pinochet...

Inny przykład: Traktat Wersalski + Republika Weimarska + wygórowane odszkodowania => Niemcy zrujnowane, upokorzone i zbankrutowane => wybór „opatrznościowego siłacza”, który dobrze mówi => problem.
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970




przez Ahmed » 10/09/13, 21:06

Porównać Allende et Hitler, trzeba było się odważyć!
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
BobFuck
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 04/10/12, 16:12
x 2




przez BobFuck » 11/09/13, 07:43

Dziwne, lepiej nas przyzwyczaiłeś : Mrgreen:
Źle się wyraziłem, czy nie przeczytałeś mojego postu?
0 x
Aumicron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 387
Rejestracja: 16/09/09, 16:43
Lokalizacja: bordeaux
x 1




przez Aumicron » 11/09/13, 08:34

BobFuck, przeczytaj jeszcze raz fragment od początku i obejrzyj wyemitowany wczoraj wieczorem w Arte dokument „Uchylanie się od płacenia podatków”. Pomimo wszystkich swoich wad Allende nadal był trochę wizjonerem, prawda?
0 x
Argumentować.
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9




przez Raymon » 11/09/13, 08:36

Rzeczywiście, musimy się odważyć. Allende został demokratycznie wybrany, jego gospodarka została utopiona przez manewry USA, np. obniżenie cen miedzi, strajk transportowy zorganizowany przez CIA…
Allende został wybrany w demokratycznych wyborach, próbował ustanowić gospodarkę socjalistyczną i został zwolniony przez dyktatora zainstalowanego przez „wielkie demokratyczne państwo, USA”.
Zrównywanie doświadczeń lewicowych ze stalinizmem jest przesadzone. Z pewnością nie było to porównywalne z tą pseudolewicą PS we Francji.
0 x

Powrót do "ekologicznych systemów podatkowych Gospodarki i Finansów, zrównoważonego rozwoju, wzrostu PKB"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 103