Citroën Saxo + Pantone z wodą

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
ecolo
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 22/05/08, 17:58

Citroën Saxo + Pantone z wodą




przez ecolo » 22/05/08, 18:06

Witam,
Posiadam Citroena Saxo 1.5D (1999 rok)
i chciałbym obniżyć koszty oleju napędowego; Widziałem raport na temat procesu pantone i wydawało mi się, że zrozumiałem, że zaoszczędziłoby mi to dużo gazu, a co za tym idzie pieniędzy, a ponadto zanieczyszcza znacznie mniej!

Kto mógłby mi to zainstalować?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Citroën Saxo + Pantone na wodzie




przez Flytox » 22/05/08, 22:04

cześć uczennico

ecolo napisał:Kto mógłby mi to zainstalować?


Najprościej byłoby ty kto to za ciebie montuje a przede wszystkim robi to za ciebie..... nie ma szytego na miarę twojego auta czy innego, sprawdzonego "uprzemysłowionego", uniwersalnego planu, standardu, katalogu, zapasu... Tutaj jest imperium wyobraźni i gówna ale z kilkoma rozmiarami żeby ci skutecznie doradzić....

Jest dużo czasu do spędzenia na studiowaniu, uczeniu się, tworzeniu, modyfikowaniu, rozwijaniu, poznawaniu forum, podziel się swoim doświadczeniem.... "Po prostu" trzeba zacząć... : Mrgreen:
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
ecolo
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 22/05/08, 17:58




przez ecolo » 23/05/08, 20:24

I, do cholery...
0 x
zabójca42
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 30/05/08, 19:31




przez zabójca42 » 30/05/08, 19:35

cześć wam dwóm :) Ja też mam 1,5 Diesel saxo i obecnie pytam o przekształcenie go w pantone :) to skomplikowane ^^ zwłaszcza, że ​​nigdy prawie nie zajmowałem się mechaniką ani bardzo mało ekologiem, jeśli wyruszysz w przygodę, czy możesz podać mi swój numer telefonu, abyśmy mogli się wzajemnie informować? DZIĘKI :) i Flytox Mam kilka pytań :) na autoryzowanym poziomie regulacyjnym ce? Czy samochód przejdzie kontrolę techniczną? dziękuję za przyszłą odpowiedź ;)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 30/05/08, 21:39

Witaj Killman42
killman42 pisze:... na autoryzowanym poziomie regulacyjnym CE? Czy samochód przejdzie kontrolę techniczną?


Temat kontroli technicznej był poruszany kilkakrotnie na łamach portalu forum. Wiem, że nikt nie został z tego powodu odrzucony (nie jest to częścią ich kwestionariusza, dlatego nie jest usankcjonowane). Pan z kontroli technicznej właśnie kazał mi sprecyzować jakie paliwo zostało użyte i sprawdził demontażem rurki między filtrem powietrza a kolektorem ssącym żebym mu nie żartował.

Jeśli chodzi o ubezpieczenie, jest to modyfikacja silnika, więc w zasadzie zabroniona. Niezależnie od tego, czy chodzi o zmniejszenie konsumpcji i zanieczyszczenia, ubezpieczyciel i małe kurczaki równoważą coquillard. Jeśli zabijesz ludzi za kierownicą, ubezpieczyciel zrobi wszystko, aby nie zapłacić i masz kłopoty, w przeciwnym razie, jeśli montaż jest „dyskretny”, nikt tego nie zauważy.

A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
zabójca42
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 30/05/08, 19:31




przez zabójca42 » 30/05/08, 21:51

wé jego strach: cóż, myślę, że będę myśleć dalej ^^ Jak możemy sprawić, by był dyskretny? Czy te ubezpieczenia są gówniane, w przeciwnym razie zysk jest podobny do wyjaśnienia, które widziałem na QuantHomme, które wskazuje, że 20% paliwa 80% wody? montaż nie wydaje mi się w końcu trochę skomplikować bo nie bardzo rozumiem, nie znam się za bardzo na samochodach, mogłoby mi to pozwolić się nauczyć :)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 30/05/08, 22:23

Witaj Killman42
... w przeciwnym razie zysk jest podobny do wyjaśnienia, które widziałem na QuantHomme, które wskazuje 20% paliwa i 80% wody?

To bardziej jak 85-95% paliwa 5-15% floty, aby działało ekonomicznie.

montaż nie wydaje mi się w końcu trochę skomplikować bo nie bardzo rozumiem, nie znam się za bardzo na samochodach, mogłoby mi to pozwolić się nauczyć :)


Nie trać czasu na czytanie postów na ten temat, dowiesz się wielu rzeczy, które pozwolą Ci znacznie szybciej i sprawniej dojść do celu. : Mrgreen:
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
ecolo
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 22/05/08, 17:58




przez ecolo » 31/05/08, 10:59

Czuję, że jadę na tym samym wózku co ty:

Nie znam się za bardzo na samochodach, ale oczywiste jest, że biorąc pod uwagę cenę benzyny, oszczędność 20% byłaby dobra.

Wydaje się być bardzo cho, aby połączyć to wszystko razem. Fo pomyśl o tym.
0 x
zabójca42
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 30/05/08, 19:31




przez zabójca42 » 31/05/08, 13:38

ecolo dodałem cię na msn, możemy sobie tak pomagać i tuby muszę szukać;) Próbuję zrozumieć, jak działa silnik pantone;)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 31/05/08, 15:10

Flytox napisał:Jeśli chodzi o ubezpieczenie, jest to modyfikacja silnika, więc w zasadzie zabroniona.

Firmy ubezpieczeniowe mogą ubezpieczyć wszystko, o ile jest to wyraźnie określone w umowie. Aby uzyskać pantone, skontaktuj się ze swoim ubezpieczycielem i jasno wyjaśnij sytuację. Jeśli jest niechętny, zmień ubezpieczenie.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 107