Citroën Hy: zastrzyk wody i / lub wir?

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
zaza66
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 07/12/10, 21:18

Citroën Hy: zastrzyk wody i / lub wir?




przez zaza66 » 08/12/10, 11:43

Witam wszystkich
Chciałbym wyposażyć mojego citroëna hy w system pantone, ale mam kilka pytań, jak prawidłowo dobrać rozmiar systemu i jak optymalnie zainstalować, aby uzyskać maksymalne wyniki. Czy znasz system vortex? biorąc pod uwagę zasadę i jej rolę, czy nie byłoby interesujące połączyć je w parę?

Amicalement
0 x
lv13r
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 147
Rejestracja: 30/12/04, 10:09




przez lv13r » 08/12/10, 15:11

cześć zaza66
twój hc to benzyna, prawda?
LV13R
0 x
zaza66
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 07/12/10, 21:18




przez zaza66 » 08/12/10, 17:34

tak, to 11-konny silnik benzynowy, jeśli to brzmi dobrze dla ciebie, ale jest częścią forum typ HY wszelkie informacje dotyczące benzyny lub oleju napędowego warto zabrać ze sobą
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Citroën Hy: wtrysk wody i/lub wir?




przez Flytox » 08/12/10, 23:06

Witaj zaza66

zaza66 napisała:Chciałbym wyposażyć mojego citroëna hy w system pantone, ale mam kilka pytań, jak prawidłowo dobrać rozmiar systemu i jak optymalnie zainstalować, aby uzyskać maksymalne rezultaty...


Trudniej pantonizować benzynę niż olej napędowy, a wynik jest bardziej losowy.

Po naprawie niektórych HY relatywnie często spotykałem się z problemami z zapłonem (np. Na twoim miejscu nie wyruszę w przygodę z Pantone bez uprzedniego zamontowania elektronicznego zapłonu. Już oryginalny zapłon jest trochę ciasny, podmuch pary tylko pogorszy wypadanie zapłonu.

Na wymiarowanie możesz na przykład zainspirować się istniejącą realizacją (nawet z innej maszyny) i zaproponować zdjęcia silnika i schematy tego, co chciałbyś zrobić (wybór technologii z bubblerem lub Instant Steam Generator w zależności od zatoru itp. .). Chętnie podzielimy się naszym doświadczeniem, aby spróbować Ci pomóc. :P
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 97