Zgromadzenie Pantone Argentina na DETROIT DIESEL GRADER

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
rodibruno
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 157
Rejestracja: 06/11/06, 22:19
Lokalizacja: ARGENTYNA
x 6

Zgromadzenie Pantone Argentina na DETROIT DIESEL GRADER




przez rodibruno » 27/12/07, 18:21

Cześć przyjaciele:

Mogliby mnie poinformować, że aby przeprowadzić montaż Pantone na równiarce z dwusuwowym silnikiem Diesla, oznacza to „Detroit Diesel” o mocy 240 KM (zużywa 140 litrów na godzinę!!) dziękuję.

Rodolfo Bruno
0 x
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40




przez Chatham » 28/12/07, 10:45

Buczenie 140 l/h jak na silnik o mocy zaledwie 240 KM wydaje mi się ogromne: moim zdaniem silnik raczej wymagałby bardzo poważnego remontu, bo jeśli w zasadzie 2-suwowy diesel pali trochę więcej niż 4-suwowy diesel (~+ 15%), ale nie w takim stopniu:

np. zużycie benzynowego silnika gaźnikowego (przy bardzo zaawansowanym silniku wtryskowym możemy zejść do 180g/KM/h!)

=240g/KM/hx 240(KM)=57,6kg lub 67L/h przy maksymalnej mocy ciągłej!!! Zatem w przypadku silnika benzynowego nie osiągamy nawet połowy wydajności 140 l/h!
gęstość benzyny od 0.8 do 0.85 kg/litr
gęstość oleju napędowego: ~0.9kg:litr

Należy pamiętać, że największy silnik wysokoprężny na świecie, 2-cylindrowy, 14-suwowy diesel o mocy 109 000 KM przy 106 obr./min, ma sprawność 51%, nieporównywalną z żadnym silnikiem cieplnym... (pasuje do gigantycznego kontenerowca Emma Maersk)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79460
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 28/12/07, 11:01

Toutafé... a przy „starych” przemysłowych silnikach wysokoprężnych (bezpośredni wtrysk „niskociśnieniowy”) należy wziąć pod uwagę 20 litrów na godzinę przy mocy 100 KM.

W przypadku diesla o mocy 240 KM przy maksymalnym obciążeniu uzyskalibyśmy zatem zużycie 20 * 240 / 100 = Maksymalnie 48 L/h ! Różnica w obliczeniu chatamu wynika z wyższej wydajności silników wysokoprężnych w porównaniu z silnikami benzynowymi.

Przypuszczam, że 140 l/h to albo błąd w pisaniu (140 zamiast 40), albo błąd jednostki czasu (na przykład na dzień?)…albo monstrualne wycieki, albo poważny problem z silnikiem! (i znowu... nie wierzę, bo przy takim nadmiernym zużyciu silnik już dawno by zgasł...)
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 28/12/07, 15:52

Halo

To prawda, że ​​Detroit Diesel 2-suwowy z dmuchawą i raczej chciwy jest jeszcze trochę na dużych maszynach rolniczych strzyżarkach. Ale są hałaśliwe, zachłanne i zanieczyszczają środowisko, tych silników nie będzie już wymieniać (nadal zostaje stare, ale nie mają już prawa korzystać z dróg publicznych (camoin)
można je łatwo rozpoznać po dźwięku
Wojskowe statki desantowe z 1944 roku miały te silniki. O zużycie mogę zapytać rolnika (czy mierzy?) Chociaż niektórzy często jeździli na oleju, teraz olej kosztuje 0,92 dolara za litr, a olej napędowy 1,10 dolara za litr, różnica jest raczej niewielka..

Dla wysokiej wydajności silników łodzi
silniki o dużej pojemności mają mniejsze straty ścianek,
cylindra i głowicy cylindrów, ich mała prędkość obrotowa bardzo dobrze dostosowuje się do cyklu diesla, który nie jest porównywalny z mieszanym silnikiem diesla. Często współpracuje z paliwami ciężkimi, ściany są daleko od wtryskiwaczy, co zmniejsza (zawilgocenie) komór

W przypadku oleju napędowego 6-litrowy dwucylindrowy miałby lepsze osiągi niż 12-litrowy V6, ale więcej wibracji.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 28/12/07, 17:37

140 litrów/h to zużycie lokomotywy! Znałem zbiorniki, które zadowalały średnio 80 l/100 km.

Takie zużycie nie jest możliwe: powinien istnieć sposób na odzyskanie oleju opałowego z wylotu spalin! : Chichot:

szef osób pracujących przy tej maszynie płaci składkę na ubezpieczenie społeczne?
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
rodibruno
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 157
Rejestracja: 06/11/06, 22:19
Lokalizacja: ARGENTYNA
x 6

Czy źle usłyszałem?




przez rodibruno » 29/12/07, 04:00

Słoń napisał:140 litrów/h to zużycie lokomotywy! Znałem zbiorniki, które zadowalały średnio 80 l/100 km.

Takie zużycie nie jest możliwe: powinien istnieć sposób na odzyskanie oleju opałowego z wylotu spalin! : Chichot:

szef osób pracujących przy tej maszynie płaci składkę na ubezpieczenie społeczne?


cześć przyjaciele:
Dane tak bolesne, że im podałem, ten sam mistrz lub szef zespołu: 140 litrów na godzinę!!, jednak zacznę ponownie konsultować, być może źle zinterpretowałem.
W każdym razie powiedział mi, że nieszczelność działa na bardzo zimno (nie utleniła się, co wskazuje na brak temperatury). Jest to bardzo negatywne lub złe dla naszego systemu Pantone: ¿ prawda?
Co proponujecie na ten montaż?
Skonsultuję się ponownie i postaram się opublikować zdjęcia zespołu z większymi informacjami
dziękuję

Rodolfo Bruno
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 72