montaż Ford Fiesta Diesel 1.8 doping wody

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Cyril56
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 08/05/10, 17:49
Lokalizacja: Lorienta 56100

montaż Ford Fiesta Diesel 1.8 doping wody




przez Cyril56 » 16/05/10, 21:14

Bonjour à tous,

Voila, po wielu latach śledzenia silnika pantone w internecie, postanowiłem „pantomizować” mojego starego Forda Fiestę. Mój Ford 1992D z 1.8 r. Ze swoimi 380 000 km wydał mi się idealnym kandydatem. Po wahaniu między systemem SPAD, który uznałem za łatwy do zbudowania, w końcu zainstalowałem system generatora pary G +.
Dziś, po przejechaniu co najmniej 1000 km, niestety nie ma gorszego rezultatu, niewielki wzrost zużycia. Wydaje mi się, że silnik ze względu na wszystkie rury, które wkładam do tłumika, ledwo odprowadza gaz.

Oryginalny wydech ze zmodyfikowanym garnkiem obok
Obraz

Rura ze stali nierdzewnej (średnica wewnętrzna 16) z prętem ze stali nierdzewnej (średnica 13, lg: 100)
Obraz

Zakończona instalacja ze zbiornikiem o stałym poziomie, zaworem dozującym mieszaninę woda / powietrze, na wylocie reaktora, wylot rury 14 / 12 do kolektora wydechowego.
Obraz

Po przetestowaniu układu wszystko jest szczelne, a silnik dobrze zasysa mieszaninę przez dwa reaktory równolegle.

System zużywa dużo wody: 1,5 l / 100 km


Czy ktoś ma pojęcie, dlaczego system nie działa?

Obecnie planuję wymienić generator pary, którym nie mogę kontrolować przepływu pary przez gaźnik motorowerowy.

Dziękuję za pomoc

Cyril
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Montaż dopingowy w Fordzie Fiesta 1.8 Diesel




przez Flytox » 16/05/10, 23:21

Witaj Cyril56
Witamy w klubie.
Cyril56 napisał:Dziś, po przejechaniu co najmniej 1000 km, niestety nie ma gorszego rezultatu, niewielki wzrost zużycia. Wydaje mi się, że silnik ze względu na wszystkie rury, które wkładam do tłumika, ledwo odprowadza gaz.

Ta rura wydechowa odbiera gazy z butli 2 lub 4?
Ten zespół wydaje się mieć stosunkowo małą średnicę przelotu (ile?) I rzeczywiście może być trochę zbyt „zatkany”.

Do montażu 2 pręty 100 mm zamiast jednego 200 mm nie jestem pewien, czy działa tak samo, z punktu widzenia spadku ciśnienia (jest ich więcej) i „pracy” pary (lepiej czy mniej no ???), ale esej jest interesujący. 8)


System zużywa dużo wody: 1,5 l / 100 km

Nie jestem pewien, czy stały poziom to dobry system (nigdy nie udało się go uruchomić). Ale zawsze możesz spróbować zmniejszyć ten przepływ za pomocą dowolnego dławika, aby powrócić do większego średniego zużycia wody (0.4 do 1.1 litra / 100 Km?)

Masz rozwiązanie, aby nie powtarzać wszystkiego, jeśli wydech jest zbyt zatkany. Tuż przed reaktorami podłączasz rurę obejściową, która łączy się za reaktorem. Spadek ciśnienia zostanie zmniejszony .... pozostaje sprawdzić, czy pod maską jest miejsce : Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Cyril56
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 08/05/10, 17:49
Lokalizacja: Lorienta 56100

Re: Montaż dopingowy na Fordzie Fiesta 1.8 Diese




przez Cyril56 » 17/05/10, 12:34

Witaj Flytox,

Dziękuję za odpowiedź,

Ta rura wydechowa odbiera gazy z butli 2 lub 4?


Ten układ wydechowy odbiera układy wydechowe 4.



Ten zespół wydaje się mieć stosunkowo małą średnicę przelotu (ile?) I rzeczywiście może być trochę zbyt „zatkany”.


Średnica dwóch równoległych rur wynosi 40, a rury reaktorów mają średnicę zewnętrzną 16.

Biorąc pod uwagę kształt tłumika, musiałem zrobić dwie rury równolegle, aby były bliżej kolektora.

Czy jest jakiś sposób, aby wiedzieć, czy to działa, czy nie, słyszałem o uruchomieniu ???
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 17/05/10, 21:27

Halo

Obecnie planuję wymienić generator pary, którym nie mogę kontrolować przepływu pary przez gaźnik motorowerowy.


Oszukuję cię gaźnika mobilette, a nawet kosiarki Lanwboy, gdy jest plastikowy, z wodą jest zawsze zatkana
gaźnik, który działa, to przytulny, w pełni mosiężny zbiornik bez stałego poziomu, tylko zbiornik o wystarczającej wysokości.
chociaż gaźnik ma swoje niedogodności, wymaga pewnej depresji, do pracy, która wymaga znacznego ograniczenia przyjęcia zwężki Venturiego.
najprostsza, najmniej wymagająca konserwacja, to mały bełkot, jeśli masz miejsce niedaleko reaktora i system podgrzewania skutecznej wody.
Do testów na początku potrzeba 1000 km przed zmierzeniem zużycia. Co więcej, jeśli wykonasz testy, grupując kilka małych tras i modyfikując parametry, niezbyt istotne
zużycie wody nie jest głównym kryterium wydajności, pozostaje wokół 1 litra 100km, ważną rzeczą jest nie topienie pręta, weryfikacja temperatury wyjściowej reaktora.
Dla ograniczenia w spalinach nie musisz być mniejszy niż przepływ gazów do zaworu wydechowego, nie sądzę, że to jest przyczyna, dopuszczenie lub ucieczka z ograniczenia staje się znacząca, gdy ktoś wymaga pełnej mocy, ma 100 kmh, co jest prawie nie zauważam.
Nie jestem pewien, czy dwa reaktory są dobrym rozwiązaniem dla silnika używanego przy 60% mocy i częściej mniej
W rzeczywistości nie generujesz więcej ciepła, niż spalone paliwo spala 6litre oleju napędowego z silnikiem 3 o pojemności sześciennej lub z litrem silnika 1,6, który generuje w przybliżeniu tyle samo ciepła do reaktora.

André
0 x
Cyril56
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 08/05/10, 17:49
Lokalizacja: Lorienta 56100

Re: Montaż dopingowy w Fordzie Fiesta 1.8 Diesel




przez Cyril56 » 18/05/10, 09:19

Witaj Andrew,

Dziękuję za radę

Masz rację, poczekam, zanim wymienię generator pary na gaźnik. Spróbuję grać na wodzie, robiąc wszystko, co sugerujesz.

Dla historii przejścia zaworów gazowych jest to bardzo interesujące, sprawdzę to również, aby zobaczyć, czy naprawdę zatkałem mój garnek



sprawdza temperaturę wylotową reaktora.

Jaka powinna być wyjściowa T ° i jak ją zmierzyć?

Jeszcze raz dziękuję
0 x
Cyril56
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 08/05/10, 17:49
Lokalizacja: Lorienta 56100

Re: Montaż dopingowy w Fordzie Fiesta 1.8 Diesel




przez Cyril56 » 18/05/10, 09:22

Witaj Andrew,

Dziękuję za radę

Masz rację, poczekam, zanim wymienię generator pary na gaźnik. Spróbuję grać na wodzie, robiąc wszystko, co sugerujesz.

Dla historii przejścia zaworów gazowych jest to bardzo interesujące, sprawdzę to również, aby zobaczyć, czy naprawdę zatkałem mój garnek



andré napisał:sprawdza temperaturę wylotową reaktora.

Jaka powinna być wyjściowa T ° i jak ją zmierzyć?

Jeszcze raz dziękuję
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 18/05/10, 15:59

Halo

SGS, nie mam wielkiego doświadczenia, ale jeśli spojrzę na zdjęcie, zawór wlotowy reaktora wydaje się rustykalny, aby dobrze pasował.

Zwykle masz GV, który po prostu wytwarza parę, a gdy jest w nim woda, nie przekracza 100c
przy wejściu do reaktora musisz zwrócić powietrze z parą wodną z GV, potrzebujesz sposobu kontrolowania tych dwóch przepływów
Jeśli wciągniesz więcej powietrza, będzie mniej pary i odwrotnie, jeśli ograniczysz powietrze
dla uproszczenia próbujesz z tryskaczami (kawałek małych miedzianych rurek, które wkładasz do kanału dla powietrza)
najlepiej po wypuszczeniu większej ilości powietrza niż pary po testach szybko znajdziesz współczynnik, który nie wymaga dużej precyzji.
Nowy reaktor lub oczyszczony kwasem wymaga włamania. do tego używam na początku wody, która zawiera minerały, wapienne, żelaziste, do impregnacji łodygi, a następnie dowolną wodę.
temperatura na wylocie z reaktora jest bardzo różna w zależności od montażu, który przeczytałem na forum, wielu chodzi po 90c.
W moim przypadku waha się od 90 do 180c w zależności od ilości wtryskiwanej wody, staram się utrzymać to między 110C i 130c, chociaż nawet kontrolowana jest odmiana, której nie mogę wyjaśnić.

Termometr jest małym cyfrowym urządzeniem znajdującym się w sprzęcie do gotowania mięsa BQ, ma sondę RTD, którą umieszczam wewnątrz reaktora wyjściowego kanału, tuż przed przybyciem na przyjęcie.


Mój pierwszy termometr
Jest to model IKÉA (umieszczam inny podobny model, który idzie wyżej niż ten jest ograniczony do 130c), możesz rozszerzyć kolejkę.
Obraz
0 x
jeanvaljean
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 26
Rejestracja: 16/05/10, 00:01
Lokalizacja: Bordeaux




przez jeanvaljean » 20/05/10, 22:36

cześć Cyril56 i wszyscy Pantonianie, widziałem forum po raz pierwszy należy włączyć 30 minut po stronie północnej.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 20/05/10, 22:46

Jeśli zrobisz Pantone, który działa, będzie działał w dowolnym kierunku, który nadałeś mu przy starcie lub później. Ta historia magnetyzmu przy starcie jest czymś więcej legendą niż faktami. : Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 163