Montaż na 4-suwowym silniku 11 cmXNUMX

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
GREGNENE
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 20
Rejestracja: 15/09/05, 19:18




przez GREGNENE » 24/10/05, 19:27

Witam, chciałbym przeprowadzić doping wodny w 4-suwowym silniku o pojemności 110 cmXNUMX. Ta sama baza co pitmix. Zanim zacznę chciałbym uzyskać pewne informacje.
Dlaczego użyłeś 2 węglowodanów? :wacko:
Czy przyjmowanie pary wodnej powinno odbywać się przed, w trakcie węglowodanów czy po węglowodanach? :zły:

Teraz wyjaśnię Ci, jak myślę, że dokonam edycji (to Ty musisz mi powiedzieć, czy popełniam jakieś błędy).
Zdecydowanie myślę o przyspawaniu bełkotki wokół garnka za reaktorem.
Tuż przy wyjściu z cylindra myślę o zamontowaniu reaktora.
dziękuję za odpowiedzi
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 24/10/05, 19:29

Jeden gaźnik służy do odparowywania benzyny, a drugi do rozpylania wody w celu wymiany bełkotki, co jest mało praktyczne w pojeździe (niski poziom, efekt kadłuba na zakrętach itp.).
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
GREGNENE
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 20
Rejestracja: 15/09/05, 19:18




przez GREGNENE » 24/10/05, 20:13

więc jeśli używam bubblera, nie potrzebuję 2 węglowodanów. oprócz oryginalnego gaźnika. i czy myślisz, że temperatura na wylocie cylindra będzie wystarczająca dla reaktora. Chciałbym wrzucić zdjęcia żeby Wam to pokazać, ale nie mogę.
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 24/10/05, 20:40

Halo
Osobiście do rozpylania wody używałem gaźnika, ponieważ zajmuje mniej miejsca, ale myślę, że łatwiej jest spryskać wodą za pomocą bełkotki. Aktualnie mam problem z wyregulowaniem gaźnika.
Weź pod uwagę temperaturę wody, podgrzewając ją za pomocą wydechu. Byłbym zaskoczony, gdybyś osiągnął 90°, jak mówi pan David na tej stronie.
Ledwo doszedłem do 50°. OK, mój bełkot miał 5 litrów, ale było w nim 75 CL wody.
Nie wiem, czy temperatura wody ma znaczenie. Mimo to temperatura na wylocie silnika do ogrzania reaktora jest wystarczająca, ponieważ po 300 minutach osiągam 10°C na biegu jałowym, zatem pociągając silnik, T° powinna nadal rosnąć, niektórzy twierdzą, że wynosi 600°C.
Jeśli chodzi o zdjęcia, używam oprogramowania „Filezilla”, aby umieścić je na moim hoście, a następnie tworzę link http:// do mojej osobistej strony. Inaczej zapytaj „econologie”, na pewno będzie prościej.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 24/10/05, 22:07

Witaj pitmixie

Kiedy silnik wymusza przekraczanie 28 miliwoltów, czyli 670°C bezpośrednio na wylocie spalin, ale po przejściu do reaktora, spada do mniej niż 300°C, gdy reaktor działa dobrze, więc to stąd pobiera się ciepło do ogrzania barbotera lub stanu produkt z gaźnika.Jeśli barbotaż nie ma przesadnych wymiarów, to po 15 minutach pracy woda zaczyna wrzeć (jeśli barbot ma dużą powierzchnię, a ciepło otoczenia rozprasza się szybciej niż otrzymuje, powstaje coś w rodzaju regulacja zapobiegająca jej wrzeniu) Temperatura wody powoduje, że w bełkotce odparowuje ona szybciej, także gdy jest rozpylana przez gaźnik, ale generalnie ciepło jest potrzebne do wypełnienia tego, co jest pochłaniane przez parowanie wody, to nie trzeba przesadzać.
André
0 x
GREGNENE
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 20
Rejestracja: 15/09/05, 19:18




przez GREGNENE » 24/10/05, 23:06

w oparciu o twoje doświadczenie andré B. Czy możesz nam powiedzieć, jaką długość, średnicę itp. powinniśmy zrobić nasz bubbler? pitmix i ja mamy tę samą bazę silnika. Czy wiesz, jak wstawić zdjęcia, aby pokazać mój rower i instalację, którą zamierzam na nim wykonać?
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 25/10/05, 03:14

Witam,
Na koniec, w przypadku małego silnika o pojemności 125 cmXNUMX, zawsze zasilałem go małym gaźnikiem, takim jak model zmniejszony (łatwy do wykonania w domu)
na doping wodny biorę pusty zbiornik na propan, ten mały niebieski
dla palników ołowiowych ma wysokość 25cm i średnicę 7cm, ja podgrzewam z wydechem (wymiennikiem rurowym) wypełnionym do połowy wodą, do testów jest dobry, ale po użyciu bardzo szybko rdzewieje w środku,
Aby uruchomić silnik na oleju silnikowym, to także stary pusty zbiornik na propan, który napełniam do połowy, ale do podgrzania oleju potrzebny jest palnik, spaliny nie wystarczą, potrzeba znacznej ilości ciepła, aby utrzymać obroty silnika.

Najłatwiejszy sposób

uruchom silnik bezpośrednio w 100% pantonie z małym gaźnikiem i wpuść trochę powietrza, aby wyregulować zawartość alkoholu, dolot silnika,
a jeśli chcesz wysłać mu wodę za pomocą nawilżacza ultradźwiękowego, znajdziemy je prawie wszędzie, ludzie się ich pozbywają, ponieważ wraz z wodą z kranu pozostawiają biały pył na meblach

Lub jeszcze prościej, za pomocą małego gaźnika możesz uruchomić reaktor z alkoholem zmieszanym z pewnym procentem wody
Nawet jeżdżąc na czerwonym paliwie. Bez wody zapach jest słabszy
niż silnik wysokoprężny najnowszej generacji. a przy wodzie prawie nic już nie pachnie.

Przed wpuszczeniem wody do reaktora opanuj poprawnie działanie benzyny (łatwe, działa za każdym razem), następnie wypróbuj olej napędowy lub opałowy (test jest trudniejszy), a następnie dodawaj do oleju napędowego coraz większą ilość oleju silnikowego (to jest prawdziwy test )

A jeśli masz cierpliwość to jeździj tylko na oleju silnikowym, z gaźnikiem nie myśl o tym, z bełkotką jest to wykonalne.

Teraz co do wody w małym silniku, powtarzam, że nie miałem dużych oszczędności na wodzie, wystarczy, że nie używałem już wody do napędzania silnika, wróciłem do wody tylko w moich samochodach benzynowych i dieslach i prawdopodobnie tej zimy będę przerobię mojego benzynowego Chevroleta na 100% Panton po 8 miesiącach testu dopingowego w wodzie.

Zaskoczyło mnie to, że silnik pracuje dłużej na 0,5 litra oleju opałowego niż na 0,5 litra benzyny, na alkoholu pracuje krócej i im więcej wody dolejesz, tym krócej trwa. woda pełni głównie rolę oczyszczającą.
Choć nie chcę podawać liczb, bo na małym silniku ilości są tak małe, że szybko można się omylić, to przy 0,5 litra przy słabo sprzężonym generatorze jeździ ok. 1 godz.
8 amperów przy 12 woltach, aby zawsze mieć to samo obciążenie, jeśli chcemy porównania.
Na początku staramy się, żeby patent działał dobrze, potem robimy pomiary i wychodzi długie i nieciekawe uruchamianie silnika na kilka godzin w garażu zimą z długą rurą, która pluje w kupę śniegu, żeby wyciszyć hałas, pojedynczy cylinder zawsze trochę hałasuje, sąsiad musi pomyśleć, że facetowi trochę odbiło, że godzinami kręci silnik w garażu

W przypadku Pitmixu należy zachować ostrożność podczas umieszczania palnika na zbiorniku propanu, nawet jeśli jest on pusty i przebity w celu umieszczenia rur za pierwszym razem, tworzy się płomień, który pali wąsy, po czym można spokojnie spawać.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 25/10/05, 06:47

Ok spróbuję odpalić silnik na czymś innym niż benzyna i woda bo na razie nie jest to łatwe. Nie rozumiałem jednak, jak używasz butelki z propanem. To bełkot, prawda?
0 x
GREGNENE
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 20
Rejestracja: 15/09/05, 19:18




przez GREGNENE » 25/10/05, 21:00

Więc jeśli dobrze zrozumiałem, André, twoją radą jest użycie gaźnika zamiast bełkotki w małym silniku?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 125