Prawda o LPG

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12

Prawda o LPG




przez abyssin3 » 05/01/06, 15:35

pojawił się ciekawy artykuł:

http://www.moteurnature.com/actu/2005/g ... ropane.php

Oczywiście LPG nie należy do najlepszych. Wydaje się, że każde paliwo ma swoje cechy i wady...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79385
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11067




przez Christophe » 05/01/06, 17:38

„Ta pierwsza uwaga nie jest już podnoszona przez żadnego fachowca, ale prawdopodobnie nadal istnieje wśród niektórych osób. Chodziło o to, że LPG się zgubiło, spaliło się na szczycie pochodni, bo koncerny naftowe nie wiedziały, co z tym zrobić. Przy cenie baryłki ropy, po cenie metra sześciennego gazu ziemnego, trzeba być na tyle głupim, żeby wierzyć w takie bzdury”.

Chcę w to wierzyć (ale nie podoba mi się ich ton), ale w takim razie co płonie w pochodniach rafinerii?

Bo zawsze płoną... a czasem cholernie mocno (rozbłysk z rafinerii Reichstett, którą widać czasem 20 km dalej)
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4

chcemy "rozbić" LPG??




przez jean63 » 06/01/06, 01:06

Cóż, przyznajmy, że mają rację.

Teraz przedstawię swoje argumenty:

1 - Jeżdżę na LPG od 1998 r. R25, który ma teraz 300000 XNUMX km.

2 - Zaznaczam, że po przejechaniu 7000 km olej nadal jest tak samo czysty jak pierwszego dnia, co jest dalekie od diesla (po 1 km jest czarny od czarnego).

3 - LPG nie emituje cząstek powodujących raka płuc (nawet Hdi). Czytałem artykuły naukowców, którzy twierdzą, że zmierzamy ku katastrofie z dieslami, bo nawet filtry DPF nie są w stanie zatrzymać najdrobniejszych (i najbardziej niebezpiecznych) cząsteczek.....i nie liczmy diesli napędzanych filtrami DPF!!!!

4 - Powszechnie wiadomo, że podczas tankowania należy założyć maskę, ponieważ (z benzyną) wdycha się wiele substancji (dodatków), które są ultra niebezpieczne dla zdrowia (znowu nowotwory).
Tak mówi krytyk GPL => [i]Wiemy, że samochód na LPG emituje mniej CO2 niż samochód na benzynę, ale to wszystko. Można jednak wytłumaczyć, dlaczego, wynika to ze znacznie prostszego składu LPG, który zasadniczo jest mieszaniną butanu (49%) i propanu (49%), podczas gdy benzyna to istna zupa molekuł. W jednym litrze może znajdować się 200 różnych cząsteczek! Ta prostota składu oznaczałaby również, że LPG uwalnia mniej lotnych związków organicznych (LZO, kolejne nieuregulowane zanieczyszczenia) niż benzyna i olej napędowy.i]......więc poprawnie odczytałem 200 molekuł, z których wiele musi odparować podczas napełniania zbiornika!! Z LPG, bez pb, nic nie gaśnie na otwartej przestrzeni... zawsze wygrywa.

5 - Porozmawiajmy o oleju napędowym: i niech żyje zawór EGR… poszukaj artykułów na ten temat i gówna, które mają diesle z zaworami EGR. Widziałem ich tuzin rozebranych przez mechanika (i nie bez powodu), zatkanych na śmierć calem sadzy jak stary komin, który nie był czyszczony od 10 lat!!! to naprawdę prawda. Facet je rozbiera i zatyka otwór recyklingowy, bo silniki się brudzą, to niszczy katalizator...itp. Mam na to masę dokumentów.

6 - Podsumowując:
LPG nie emituje cząstek stałych (bardzo niebezpieczne dla zdrowia = bomba zegarowa jak azbest).
LPG nie emituje substancji lotnych niebezpiecznych dla zdrowia (wszyscy to wiedzą).
LPG nie emituje więcej CO2 niż benzyna czy olej napędowy.....nie ma co mówić o różnicy skoro wiesz że:
w protokole z Kyoto emisje CO2 z samolotów nie są brane pod uwagę (jeden pasażer samolotu Nowy Jork - Paryż emituje 100 00 ton CO2... nie jestem pewien wartości). Aby poznać dokładną liczbę, przeczytaj „The Titanic Syndrome” Nicolasa Hulota: raport IPCC na ten temat.
Jesteśmy w fałszywej debacie, problemy są gdzie indziej, najbardziej zanieczyszczający transport pod względem CO2 to SAMOLOT, a ruch musi wzrosnąć o .... ??% (ogromne) w ciągu najbliższych 10 lat .... i nikt o tym nie mówi, ponieważ istnieje gigantyczny rynek, dzięki któremu podróżowanie po planecie jest możliwe dla prawie wszystkich po niskich kosztach (to szaleństwo). Jest to również w książce NH... do przeczytania.

Co więcej, samoloty „wysyłają” CO2 na bardzo dużej wysokości (10000 m)… bliżej Ciebie, mój Boże.

Skopiuję, wkleję i wyślę w twarz przeciwnikowi LPG (zawsze trzeba patrzeć na plusy i minusy z perspektywy). OK, teraz Hdi wysyłają "czyste", ale poszukaj na autostradzie numeru Hdi, który wysyła dużą czarną chmurę podczas zwalniania lub przyspieszania ...... to dzięki zaworowi EGR (w google możemy wiedzieć wszystko o tym cudeńku).

Dobranoc i słodkich snów.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 06/01/06, 02:00

To trochę irytuje mnie w przypadku wojujących ekologów
pełni dobrych intencji, odrzucają wszystko, co nowe i
atakują to, co je poprzedza.Problem polega na tym, że oferują
rzadko praktyczne alternatywy. Aby je usłyszeć, potrzeba wszystkiego
jeździć na rowerze, a w dniu, w którym to się stanie, będą krytykować środki
produkcji rowerów, a nawet uda się ją zlikwidować.

Wreszcie, aby je usłyszeć, być może będę musiał wrócić do dobra
czas na wóz i siodło.Co o tym myślę, a jeśli
konie zanieczyszczone nawet bardziej niż krowy... Tak, jest
nie tylko pierdy i odchody, jest też kupa gnoju
grzałka... która grzeje.. gorzej co też robi metan, CO2.

Argg pech. Nie wypadliśmy z lasu. Nie wspominając o tym
konie, je siano i śpi na słomie.
Czy ekolodzy są gotowi robić siano bez traktora?

Pewne jest, że jazda na LPG zanieczyszcza środowisko mniej lub bardziej niż inne
paliwa. Jak inaczej? Wybrałem LPG
ze względów ekologicznych i finansowych.Jestem wstrząśnięty
ds mój wybór, ponieważ nie wydaje się tak ecolo niż to i mniej
oszczędności w mniej interesujących kwestiach.
Moja następna skrzynia z pewnością będzie dieslem i niech to szlag
dla środowiska, nie mam środków, aby zrekompensować
zanieczyszczenie z pick-upów i innych pojazdów z napędem na 4 koła tylko moje.
Zwłaszcza jeśli ma to sprawić, że później powiem, że byłem jeszcze gorszy od innych.

:?
0 x
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse




przez lau » 06/01/06, 09:34

Aby je usłyszeć, potrzeba wszystkiego
jeździć na rowerze, a w dniu, w którym to się stanie, będą krytykować środki
produkcji rowerów, a nawet uda się ją zlikwidować.


Arrrr!! Obraz
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen

Re: chcemy "zepsuć" LPG??




przez Rulian » 06/01/06, 10:03

jean63 napisał: LPG nie emituje cząstek stałych (bardzo niebezpieczne dla zdrowia = bomba zegarowa jak azbest).
LPG nie emituje substancji lotnych niebezpiecznych dla zdrowia (wszyscy to wiedzą).
LPG nie emituje więcej CO2 niż benzyna czy olej napędowy.....nie ma co mówić o różnicy skoro wiesz że:


Pozwolę sobie wstawić mały minus:

LPG emituje MNIEJ cząstek.

LPG emituje MNIEJ niebezpiecznych substancji lotnych.

LPG emituje bardzo dużo CO2. Tak, tak, nalegam!!

Podczas moich badań dokumentacyjnych dotyczących wskaźników emisji gazów cieplarnianych o różnych energiach, miałem możliwość porównania wartości dla paliw silnikowych, w tym LPG.
Jednak prawdą jest, że jeden litr LPG emituje około 25% mniej ekwiwalentu g CO2 niż jeden litr benzyny (biorąc pod uwagę cykl poprzedzający + spalanie). Ale nie wolno nam zapominać, że z drugiej strony silnik zużywa od 20% do 30% więcej LPG niż przy innych paliwach. Ostatecznie możemy zatem powiedzieć, że LPG emituje aż tyle g ekwiwalentu CO2 przy tej samej wykonanej usłudze (zrób obliczenia, daje to około 5% mniej, ale biorąc pod uwagę niepewność tego rodzaju szacunków, nie jest to tak naprawdę rozstrzygające)

Dane dotyczące współczynników emisji gazów cieplarnianych pochodzą z metody „Bilan Carbone” opracowanej przez samego JM Jancovici. Patrz następujący dokument (patrz strona 18):

http://www.ademe.fr/Outils/BilanCarbone ... V3-DEF.pdf

Daleki od zaprzeczania zaletom GPL, chcę również, abyśmy nie ukrywali jej wad.
Ostatnio edytowane przez Rulian 06 / 01 / 06, 10: 29, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 06/01/06, 10:17

1 - Jeżdżę na LPG od 1998 r. R25, który ma teraz 300000 XNUMX km.


Osobiście nadal uważam to za dobre bo na benzynie Twoja R25 nie zrobiłaby 300000 XNUMX km

LPG nie emituje cząstek powodujących raka płuc (nawet Hdi)


FAŁSZ: WSZYSTKIE paliwa emitują cząsteczki, a im drobniejsze, tym bardziej niebezpieczne, ponieważ przenikają. Oczywiście benzyna nie odrzuca dużych cząstek... Diesel jednak odrzuca małe i duże cząsteczki, przyznajmy...

z Nowego Jorku - Paryż emituje 100 ton


Być może trochę przesadzasz… 777 może załadować 100 ton nafty (trudno wyemitować 100 razy więcej CO2 niż załadował paliwem…), które zużywa przez ponad 10 godzin dla ponad stu pasażerów… To jest jedna tona na pasażera w ciągu 10 godzin podróży. Okej, to wcale nie jest zielone, zwłaszcza że 100 ton nieopodatkowanych trafia prosto do kieszeni wielkich bogaczy tego świata, ale od 1 tony do 10000 XNUMX ton na pasażera wciąż istnieje margines…

Szczerze mówiąc, nie sądzę pas że LPG jest gorszy od benzyny, wręcz przeciwnie, ale po prostu nie jest to paliwo „top ecolo”, jak niektórzy to przedstawiają. A w porównaniu z dieslem to kwestia dyskusyjna, niekoniecznie mówiąc, że diesel wygrywa (oczywiście o ile nie jest zasilany olejem roślinnym...)
Przypomina mi to kogoś, kto powiedział mi, że LPG powstał z „biopaliwa”, ponieważ składa się z gazu „naturalnego”, a mianowicie, że gaz ziemny jest wydobywany ze złóż gazu ziemnego (= paliwa kopalne, jak ropa naftowa).

Największą wadą jaką zarzucam instalacji LPG jest właśnie trudność w przestawieniu się na biopaliwo. Łatwiej jest prowadzić konwencjonalny samochód benzynowy na etanolu lub diesla na HVB... : Wink:
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4

Emisje CO2 i cząstek stałych




przez jean63 » 06/01/06, 10:41

Oczywiście 100000 1 ton to nonsens, ale była 30:10000 w nocy… i nie mam pod ręką książki N. Hulota, ale jest to bardzo ważne w porównaniu z osobą, która robi swoje XNUMX XNUMX km rocznie samochodem z silnikiem „na benzynę” (to obejmuje wszystko).
Jeśli chodzi o cząstki, nie powinniśmy mówić o tym samym: w rzeczywistości przeczytałem kilka artykułów naukowych na ten temat i rzeczywiście chodzi o silniki Diesla (to te z silnikami Diesla są rakotwórcze). Mówisz tak, bo jeździsz dieslem. jak najszybciej znajdę artykuły dla Ciebie.
Absolutnym ideałem byłby olej napędowy zasilany olejami roślinnymi, a nawet cząstkami stałymi (jest to związane z zasadą działania silnika Diesla).
Albo lepiej elektryczny, ale wracamy do pb jądrowego. Ale na co oni czekają żeby dotować modele TOYOTA prius?, kupuję teraz.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 06/01/06, 11:20

Największą wadą jaką zarzucam instalacji LPG jest właśnie trudność w przestawieniu się na biopaliwo. Łatwiej jest prowadzić konwencjonalny samochód benzynowy na etanolu...


Bez obaw, silnik z instalacją LPG można dostosować
l Etanol tylko silnik bez tego wyposażenia.Rzeczywiście zestaw
LPG w żaden sposób nie modyfikuje silnika benzynowego, nie jest dolewany
regulator, zbiornik, dyfuzor i emulator
dla sondy LAMDA.. Układów jest mniej więcej
złożone w zależności od stopnia zaawansowania technologicznego silnika, ale na
w zasadzie to paliwo LPG jest dostosowane do silnika, a nie
wręcz przeciwnie.W każdym razie pytanie tak naprawdę nie powstaje tutaj
ponieważ alkohol (paliwo) nie jest tu dostępny i
destylacja nie jest dozwolona dla osób fizycznych.
To mówi problem z alkoholem, jeśli wiesz, co zrobić, aby się przystosować
samochód na al etanol mnie interesuje.
Właśnie skończyłem fermentować 200 mieszanki woda, drożdże +
Buraki tarte Pozostało tylko sortować Roll: .EN
zasada: powinienem otrzymać od 15 do 20 funtów feriginicznej wody : Lol: .
Jeśli ekstrakt z buraków i jego zastosowanie są ok, przechodzę do
wyższy poziom.
0 x
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 06/01/06, 11:41

Absolutnym ideałem byłby olej napędowy zasilany olejami roślinnymi, a nawet cząstkami stałymi (jest to związane z zasadą działania silnika Diesla).
Albo lepiej elektryczny


Zgadzamy się co do tego... : Wink:

To mówi alkohol pytanie, jeśli wiesz, co zrobić, aby przystosować samochód do al-etanolu, jestem zainteresowany.


Do 10% etanolu, bez zmian (próbowałem), bez różnicy w jeździe, nawet niewielki spadek spalania, prawdopodobnie dzięki temu, że etanol przynosi nadmiar tlenu.
Powyżej 10% albo masz samochód typu „flex fuel” (prawie nieistniejący w Europie), albo sam dokonujesz modyfikacji, czyli według mojej wiedzy (nie wypróbowane):
- wzbogacenie mieszanki paliwowo-powietrznej. wydaje mi się, że z gaźnikiem jest łatwiej niż z wtryskiem.
- prawdopodobnie przyspieszenie zapłonu, ale to pozostaje do potwierdzenia. W Kanadzie mają dużo samochodów typu flex fuel, André mógłby powiedzieć ci więcej.

Ale w każdym razie wydaje mi się, że mody nie są czarownicami, podobnie jak prowadzenie diesla z HVB.

PS: nie wlewaj za dużo wody do drożdży i pamiętaj, aby pozbawić je tlenu (= wodoszczelny pojemnik)
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 130