Wymiana ogrzewania elektrycznego> PAC

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 21/07/10, 10:22

Rzeczywiście ten dokument mówi dobrze o dodatkowym oporze dochodzącym do 6kW ... ale:

a) nie mówi od kiedy i dlaczego uruchamiają.
b) nie wiemy, gdzie znajdują się te rezystory ... grzałka wspomagająca wewnątrz lub rozmrażanie na zewnątrz?
c) nie dowodzi, że wszyscy producenci montują je na swoim PAC

Atlantic nie jest producentem konwektorów tosterowych? : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 21/07/10, 12:22

netshaman napisał:
W przypadku pieca nie odniosłbyś się przypadkowo do Bullerjean lub Bruneau?
Jak ogrzewać partycjonowaną objętość za pomocą pieca?
Zniszyc partycje?
Ponieważ oprócz ogrzewania tylko jednego pomieszczenia, w jaki sposób sprawiedliwie rozprowadzasz ciepło w tym przypadku?


Ile masz pokoi oprócz głównego pokoju?

Istnieją co najmniej dwie opcje biomasy:

- jeden z piecami na drewno: tańsze paliwo, ale bez automatyzacji (dlatego zależy od tego, jak się żyje i działa; bądź ostrożny w przypadku nieobecności - ale możesz zostawić konwektory, aby zapewnić ochronę przed mrozem!) ; zwłaszcza jeśli możesz mieć w pobliżu zasoby drewna, zrób to sam itp.

- jeden z piecami na pellet: tam możliwa jest pewna automatyzacja / programowanie i to samo co regulacja (ale na piecach, w przeciwieństwie do kotłów, zintegrowany zbiornik musi być regularnie "doładowywany" ... więc tam też , ograniczona autonomia w porównaniu z kotłem na pellety)

Oba są neutralne względem CO² (lub prawie), spalanie peletów jest czystsze (mniej innych zrzutów) ... droższe piece ...

Wracając do pytania, jak ogrzewać inne pokoje:

a) szukasz pieców „wodnych” (które mają kieszeń na wodę, z cyrkulatorem, który może zasilać jeden lub dwa grzejniki umieszczone w innych pomieszczeniach); istnieją w logach i pelletach ... wyszukaj "piec + hydro"

b) lub przenosisz się drogą areolską: wychwytuj gorące powietrze i wdychaj je do innych pomieszczeń i / lub kieruj w tym celu podwójny przepływ CMV; bądź ostrożny, przenoszenie hałasu przez kanały tak wrażliwe na hałas (i ponownie, w zależności od stylu życia!)

Dla mnie, a priori, byłby to piec na pellet wodny
0 x
oiseautempete
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 848
Rejestracja: 19/11/09, 13:24




przez oiseautempete » 21/07/10, 12:23

Christophe napisał:Rzeczywiście ten dokument mówi dobrze o dodatkowym oporze dochodzącym do 6kW ... ale:

a) nie mówi od kiedy i dlaczego uruchamiają.
b) nie wiemy, gdzie znajdują się te rezystory ... grzałka wspomagająca wewnątrz lub rozmrażanie na zewnątrz?
c) nie dowodzi, że wszyscy producenci montują je na swoim PAC

Atlantic nie jest producentem konwektorów tosterowych? : Chichot:

Atlantic ma dobrą reputację jakościową, ale także sprawia, że ​​konwektory niskiej jakości ... wszystko zależy od tego, co chcesz wydać ...
Jeśli chodzi o pompy ciepła: powietrze / powietrze jest prawie niemożliwe do osiągnięcia rentowności w regionie o mroźnych zimach (słaba wydajność), wiele z nich jest głośnych (wiele konfliktów w sąsiedztwie) i jak zimą okazuje się na stałe, sprężarka nie działa długo, co nie poprawi współczynnika inwestycji / wydajności. Jedynymi prawidłowymi systemami są woda, ale potrzebują tabeli wody poniżej : Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 21/07/10, 12:30

Jeśli czapka powietrzno-powietrzna może być opłacalna w chłodne dni ...pod warunkiem (prawie sine qua non) do zamontowania oprócz innego źródła ciepła ...

Maloche, na przykład, zainstalował niewielki split oprócz swojego kotła na olej opałowy, a dla niego z ceną paliw elektrycznych / olejowych zwróci się za 2 lata, myślę, że ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 21/07/10, 17:16

Twoje dwie opinie są bliżej niż myślisz!

Pompa ciepła powietrze / powietrze będzie działać dobrze, gdy na zewnątrz będzie za zimno (powiedzmy, do + 5 ° C, kręci się; uważam, że współczynnik COP wyświetlany w instrukcjach jest mierzony przy + 7; jesteśmy w pobliżu z 3, zwykle trochę więcej; to nie mrozi - więc też brak rozmrażania = utrata energii na zewnątrz).

Więc albo jesteśmy w regionie, w którym warunki te są bardzo często spełnione (obszary morskie, południe itp.). Co mówi ptak.

Albo mamy alternatywne źródło i używamy pompy ciepła tylko wtedy, gdy warunki są sprzyjające, przez resztę czasu używamy przekaźnika. Co mówisz, Christophe.

Ale zauważ, że rentowność oznacza wtedy: „po jakim czasie odzyskam sumę, którą włożę do pompy ciepła (w rzeczywistości odwracalna klimatyzacja)”?

Jednak dla kogoś, kto ma tostery, staje się to niezręczne, ponieważ nagle, jeśli zainstaluje kocioł na paliwo, całkowicie niszczy to „opłacalność” kotła; „opłacalność” całości pozostaje zła - bo dwie instalacje!). Albo nie, a jeśli znajdzie się w niekorzystnej strefie klimatycznej, cóż, jego pompa ciepła będzie często pracować w mniej sprzyjających warunkach, średni współczynnik COP spadnie. A przede wszystkim jest duża szansa, że ​​będzie zimno, bo WPR po prostu się nie udaje!

Jeśli netshaman zdecyduje się na WPR, zdecydowanie radzę mu opuścić tostery. Aby uniknąć przeciążenia linii energetycznych, istnieją skrzynki na klucze, które umożliwiają przełączanie soku na konwektor lub pompę ciepła. Tak zrobiłem w pracy. W ten sposób, jeśli czapka jest osierocona, przełączam się na konwektory!

Rozumowanie Maloche'a „utrzymuje się”, ponieważ zaniedbuje on amortyzację swojego kotła lub uważa go za amortyzowany! Tak jest w przypadku większości osób, które po 10, 12 lub 15 latach przechodzą z oleju opałowego na „pompę ciepła + przekaźnik paliwowy” ... Rentowność jest doceniana w porównaniu z paliwem zaoszczędzonym w najlepszych dla pompy ciepła warunkach ... Chleb błogosławiony dla sprzedawców PAC! Ujęcie Excela i presto, tutaj kontrakt na 15 lub 20 € z pięćdziesiątką (kocioł i dom są płatne; chcemy być "eko", ale nie chcemy się najedać połową strony ekonologicznej i jego wściekłych opinii Czasami !!!)

Krótko mówiąc, jest to dla kogoś, kto zaczyna od zera lub tostera, stronnicze rozumowanie.
0 x
netshaman
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 532
Rejestracja: 15/11/08, 12:57
x 2




przez netshaman » 21/07/10, 18:12

Ach, tutaj widzimy teraz wyraźniej!
: Mrgreen:
Kopia zaślepki powietrze / woda Daikin jest podana dla 4.56 w + 7 ° C, dlatego.
Ja, tostery, szczerze mówiąc, są brzydkie (cała rdza itp.), A na dodatek na pierwszy rzut oka są wypełnione pyłem i śmierdzą, kiedy je kładziemy, nie wspominając o tym, że brudzą ściany, wolę je zamień na coś innego.

Panel promiennikowy lub „ulepszony” konwektor Atlantic z wykrywaniem obecności (jeśli istnieje).
Ale mogę również umieścić model, który robi zarówno (airelec) z żeliwnym lub ceramicznym rdzeniem (aterno) i przykleja szeregowo czujnik ruchu, aby otworzyć lub zamknąć obwód w zależności od obecności w pomieszczeniu.
Krótko mówiąc, ten z najlepszą wydajnością.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 21/07/10, 19:21

Obawiam się, że wkrótce będziesz bardzo rozczarowany.

Jeśli pozostaniesz w napięciu dzięki „efektowi Joule'a”, bez względu na reklamę i stylistykę, Zużyty 1 kWh energii elektrycznej ogrzewa 1 kWh. I basta !!!

W niektórych bardzo specyficznych zastosowaniach (łazienka) może to mieć sens: nagłe przegrzanie podczas kąpieli ...

Ale żeby ogrzać dom, albo zwiniesz się, albo zjesz tyle samo ...

Oczywiście będzie o wiele piękniejsze. Swoją kurtką puchową będziesz robić zdjęcia !!!

Jedynym ulepszeniem byłoby przechowywanie według taryfy nocnej (która nie zawsze jest nocna i narzucona przez EdF): z dużymi ceramicznymi blokami w środku [potrzebujesz masy! Jeśli nie waży ton, to dlatego, że nie będzie w stanie dużo magazynować - tam również sprzedaż z mnóstwem specjalnych rzeczy jest ogromna], że podgrzewasz po obniżonej cenie, a następnie używasz tego ciepła przez część dzień ... Twoje zużycie będzie takie samo [problem nuklearny, będziesz musiał założyć to samo], ale koszt nie będzie taki sam.
0 x
oiseautempete
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 848
Rejestracja: 19/11/09, 13:24




przez oiseautempete » 21/07/10, 19:39

Did67 napisał:Obawiam się, że wkrótce będziesz bardzo rozczarowany.

Jeśli pozostaniesz w napięciu dzięki „efektowi Joule'a”, bez względu na reklamę i stylistykę, Zużyty 1 kWh energii elektrycznej ogrzewa 1 kWh. I basta !!!



Mylisz się: mam w 100% ogrzewanie elektryczne i na starcie miałem "toster", ale nadal uczucie dyskomfortu, kurz się poruszył i zauważyłem (a moja żona jeszcze bardziej ...) że Wciąż miałem zamarznięte stopy, podczas gdy termometr na wysokości piersi wskazywał 20 ° C na 1.30 m ... pomiary wykonane: 14-15 ° na ziemi, 25 ° na suficie: jest problem ... z wyjątkiem dla sąsiada na piętrze, którego stopy ogrzewam ... : Mrgreen:
Przeniosłem więc te bzdury na grzejniki marki Sauter zamówione przez „minitel” w Camif: 10 lat temu kosztowało mnie 000 20F, żeby wyposażyć całe mieszkanie ...
Uczucie: poprawny komfort, więcej zamarzniętych stóp, prawie więcej kurzu wymieszanego, czysty grzejnik, brak nieprzyjemnego zapachu spalonego pyłu.
Wykonane pomiary: 18 ° na ziemi, 21 ° na suficie (19-20 ° na 1.30 m): to już znacznie lepiej! a średnie zużycie spadło o 15% (w porównywalnej zimie).
Pod względem kosztów uchodzi mi to na sucho taniej niż sąsiad (ten sam obszar), który zainstalował kocioł olejowy w swoim garażu (biorąc pod uwagę koszt paliwa i konserwację kotła + zamiatanie) ... jak co, uważaj na pomysły na foremki do ciastek "ogrzewanie elektryczne jest za drogie" ... : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 21/07/10, 21:13

wkrótce obejrzeliśmy ten temat

oczywiście wszystkie grzejniki elektryczne mają dokładnie 100% wydajności

ale z tą samą mocą są takie, które zapewnią jednorodną i przyjemną temperaturę w całym pomieszczeniu, a inne, które spowodują, że powietrze będzie niepotrzebnie zbyt gorące na suficie i pozostawi zimno u stóp

najgorszy grzejnik elektryczny to taki, który wytwarza niewielką ilość bardzo gorącego powietrza, które przyklei się do sufitu

pompa ciepła nie może wytwarzać bardzo gorącego powietrza: glina byłaby bardzo zła: musi wytwarzać duży przepływ ciepłego powietrza: cewka wentylacyjna osłony powietrznej jest zatem naturalnie dobrym grzejnikiem, jest po założeniu, jeśli korek nie wystarcza w chłodne dni i jeśli nie ma nic lepszego jako źródło ciepła, lepiej umieścić opór w pompie ciepła niż w złych tosterach

pozostaje problemem bezpieczeństwa: stare tostery są bardzo niezawodne, jeśli załamie się czapka, może to uczynić jej opór również ...
0 x
netshaman
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 532
Rejestracja: 15/11/08, 12:57
x 2




przez netshaman » 22/07/10, 14:01

Więc jeśli odpowiednio podążę za rozumowaniem, najlepszym rodzajem grzejnika elektrycznego jest panel promiennikowy, a następnie ...
Dlatego w toaletach konwektory ogrzewają powietrze.
Stoi, ponieważ ciepło jest magazynowane w ścianach, meblach itp.
W tym samym gatunku najlepszy jest ostatecznie ogrzewany sufit, jeśli mam się dobrze.

Ja czapka powietrze / powietrze powinna być używana w połączeniu z radianami elektrycznymi, myślę, że wydajność całości jest lepsza niż jeśli pracujemy nad oporem czapki?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 265