wymiana kocioł olejowy - Kryteria wyboru?

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
davidex
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 34
Rejestracja: 19/03/07, 11:10
Lokalizacja: Savoy

wymiana kocioł olejowy - Kryteria wyboru?




przez davidex » 21/10/13, 14:01

Witam,
Będę musiał wymienić stary domowy kocioł olejowy i próbuję poznać kryteria, które należy wziąć pod uwagę, aby móc wybrać najodpowiedniejszy.

Przeczytałem dziesiątki wątków na ten temat forum, ale dla mnie, który nie ma zielonego pojęcia w tej dziedzinie, pozostaje to nadal niejasne.

1. Jakie są zalety/wady różnych technologii kotłów olejowych?

2. Które są uważane za najbardziej efektywne (stosunek jakości do ceny, marka, niezawodność itp.).

3. Jakie kryteria należy wziąć pod uwagę poza powierzchnią do ogrzania (około 150 m2, 2 osobne piętra/mieszkania)

4. Czy macie informacje jak połączyć panele fotowoltaiczne/słoneczną ciepłą wodę z kotłami olejowymi (jako zabezpieczenie)?

5. Czy są jakieś książki/strony, które jasno to wszystko wyjaśniają?

Mój dom:
- W Sabaudii (tak ostra zima)/
- Wszystkie okna są podwójne.
- Dwa mieszkania do niezależnego ogrzewania, na dwóch oddzielnych piętrach (wymagane oddzielne opomiarowanie).
- Wszystkie podgrzewacze wody wykonane są z żeliwa i wszystkie posiadają zawory termostatyczne.


Dziękuję za odpowiedzi.

Z poważaniem,
David.
Ostatnio edytowane przez davidex 21 / 10 / 13, 15: 00, 1 edytowany raz.
0 x
- Audaces Fortuna juvat -
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 21/10/13, 14:50

Moim zdaniem olej opałowy nie jest wyborem na przyszłość. Zmiana kotła olejowego na bardziej wydajny jest dobra, ale trzeba też pomyśleć o alternatywach z innym źródłem energii. i w zależności od domu, izolacji, regionu, budżetu itp. będziesz mógł wybrać ogrzewanie na następne 20 lat.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
davidex
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 34
Rejestracja: 19/03/07, 11:10
Lokalizacja: Savoy




przez davidex » 21/10/13, 14:56

Dirk Pitt napisał:Moim zdaniem olej opałowy nie jest wyborem na przyszłość. Zmiana kotła olejowego na bardziej wydajny jest dobra, ale trzeba też pomyśleć o alternatywach z innym źródłem energii. i w zależności od domu, izolacji, regionu, budżetu itp. będziesz mógł wybrać ogrzewanie na następne 20 lat.


Twoja odpowiedź sprawia, że ​​chcę więcej, ponieważ sugerujesz zmianę, ale nie oferujesz niczego konkretnego.

Dlatego chcę wiedzieć, czy można taki kocioł połączyć z energią słoneczną.

W przeciwnym razie, nie mówiąc już o oleju opałowym, który kocioł ma najlepszy stosunek wydajności do jakości do ceny? Kocioł gazowy? Inny?
0 x
- Audaces Fortuna juvat -
Avatar de l'utilisateur
sherkanner
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 386
Rejestracja: 18/02/10, 15:47
Lokalizacja: Autriche
x 1




przez sherkanner » 21/10/13, 16:05

Jeśli masz miejsce do przechowywania paliwa, rozejrzyj się za kotłami na pellet lub zrębki leśne.
0 x
Kiedy pracujemy, zawsze musimy dawać 100%: 12% w poniedziałek; 25% Wtorek; 32% Środa; 23% w czwartek; i 8% w piątek
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 21/10/13, 16:08

Nie chciałem wpływać, ale po prostu zachęcić do refleksji na temat energii pierwotnej. przecież każdy przypadek jest inny.
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot], Google Adsense [Bot] i goście 364