Efektywność piec na drewno i temperatura spalin

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 19/01/10, 16:29

dedeleco napisał:ten obraz przepaści plonów z T i CO2 pochodzi skądinąd i nie mogę go wstawić do tekstu;
pobierz ze strony. Ten system jest zbyt skomplikowany.


Dobrze ci poszło, ale sprawdziłeś
„Wyłącz BBCode w tej wiadomości”
w ustawieniach na dole okna pisania i dlatego nie uwzględniono [tagów] Poprawiłem Twoją wiadomość!

Dziękuję za wykres, to już posuwa sprawę do przodu, ponieważ nawet bez pomiaru CO2 mamy „zakres” możliwej mocy wyjściowej tylko przy temperaturze gazu!

Zatem przy 200°C prawie na pewno osiągniemy wydajność przekraczającą 80%?

Uch, to wydaje mi się wysokie...

No cóż, to „tylko” wydajność spalania, a zatem nie wydajność kotła… bądź ostrożny!

Efektywna wydajność kotła jest z konieczności niższa niż wydajność spalania!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097

Re: woda pb




przez Christophe » 19/01/10, 16:38

dedeleco napisał: 200°C daje 83% przy dużej ilości powietrza zawierającego 5% CO2. Wydaje mi się, że to dużo!


No tak, bo chodzi o wydajność spalania, a nie kocioł...

W dobrze wyregulowanym kotle olejowym sprawność spalania jest bardzo bliska 100% (w większości przypadków powiedziałbym 98-99%)... ale nie jest to rzeczywista sprawność kotła, która wynosi pomiędzy 80 a 90%.

W przypadku silników cieplnych różnica jest jeszcze większa!

W silniku (zwłaszcza diesla) sprawność spalania często wynosi > 90-95%, ale sprawność silnika rzadko przekracza 30%.

Myślę, że aby zejść poniżej 80% sprawności spalania w (dobrze dostrojonym) silniku, trzeba jeździć na bardzo brudnym dwusuwowym mobie, takim, jakim kochaliśmy je w młodości!

ps: Mam nadzieję, że dokumentacja handlowa pieców na drewno mówi o efektywnej wydajności, a nie wydajności spalania! Dobre pytanie, prawda?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 19/01/10, 16:48

Myślę, że chodzi o wydajność kotła
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 19/01/10, 16:50

W przypadku testów BLT Wieselburga (do których często się odwołuję) tak. Posiadają przepływomierze do pomiaru wypływu i dopływu zimnej wody oraz rejestrują temperaturę. Dlatego uważają, że kalorie odzyskane w wodzie są przydatne.

Z drugiej strony mierzą spożycie peletek lub płytek krwi, na podstawie których analizują PCI.

I dlatego obliczają wydajność kotła!

Najlepiej jak się da - kocioł w ciągłej pracy, dlatego nowy kocioł czysty
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 19/01/10, 16:57

Tak, w przypadku testów laboratoryjnych jest to obliczenie całkowitej wydajności (wersja „bogata” w porównaniu z moją :D), ale w przypadku wydajności przekraczającej 90%, którą możemy zobaczyć w dokumentacji niektórych pieców na pellet, możemy mieć wątpliwości, prawda? Czy to naprawdę jest ogólna wydajność?

Poza tym, czy te testy BLT testowały piece na pellet?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 20/01/10, 07:55

T° dymu waha się od 90° do 180° w piecach o tej wydajności.
więc powinno się w miarę trzymać
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 20/01/10, 11:17

OK, Philippe!

Ale nadal chciałbym wiedzieć, czy BLT przeprowadziło „wewnętrzne” testy pieców na pellet z gorącym powietrzem, więc… (wciąż trudniej jest zmierzyć wymuszony przepływ powietrza niż wodę!)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 20/01/10, 12:00

Christophe napisał:
ale w przypadku wydajności > 90%, które można zobaczyć na niektórych dokumentach pieców na pelety, możemy wątpić, prawda? Czy to naprawdę ogólna wydajność?

Poza tym, czy te testy BLT testowały piece na pellet?


Tak, ja też czasami mam wątpliwości. Marketing ma w szczególności sztukę wykorzystywania dwuznaczności języka francuskiego... „Zwroty do xx%”

Zobacz dokument dotyczący kontrolowanego spalania Rikatronic, który zamieściłeś w Internecie... Sprawność 96%, jak sądzę; zanieczyszczenie zmniejszone o 90% w porównaniu z niewłaściwym użytkowaniem (sic!) konwencjonalnego pieca; połowę zużytego drewna (a to oznacza, że ​​uzysk był mniejszy niż 50% - na otwartym ogniu na pewno we wkładce ouillaouilla, czemu nie, w „nowoczesnym” piecu, już bardziej wątpliwe…).

Więc tak, można to zapisać prawie wszystko... Nie ufaj mocy drugiej!

Nie sądzę, żeby BLT testowało piece, zobaczę. Było tylko kilka kotłów. Ale lubię porównywać ich wyniki ze sobą...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 20/01/10, 12:09

Christophe napisał:
Ale nadal chciałbym wiedzieć, czy BLT przeprowadziło „wewnętrzne” testy pieców na pellet z gorącym powietrzem, więc…


Nie znaleziono nic istotnego:

RIKA Evo Aqua, Visio Aqua i Evo Aqua 6 (tak a priori, systemy wodne)

Palazetti: ecofire mini i idro...

Zatem a priori nie!

Nie wiem, kto przeprowadza testy w Niemczech/Austrii…
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 20/01/10, 12:11

Uch, czekaj, to dobrze, bo nawet jeśli są to piece na pellet wodny, to nadal są też powietrze! A więc hybrydy powietrze + woda.

Chyba, że ​​da się „przeciąć” jedno lub drugie, więc wtłoczyć powietrze lub wodę?

Nieważne, będzie ciekawie. Masz link?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 217