Kto z was jest zadowolony ze swojego życia materialnego?

filozoficzne debaty i firm.
Avatar de l'utilisateur
A2E
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 235
Rejestracja: 15/12/04, 11:36
Lokalizacja: 16 drzwi hali

Kto z was jest zadowolony ze swojego życia materialnego?




przez A2E » 09/09/05, 01:02

wszystko jest w tytule!
to do Ciebie należy odpowiedź! :o
0 x
Avatar de l'utilisateur
Jean-Francois
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 85
Rejestracja: 27/11/04, 00:18
Lokalizacja: Poitiers w Vienne




przez Jean-Francois » 09/09/05, 02:11

ze swojej strony cieszę się z tego, co mam... tak długo, jak mam jedzenie na talerzu i dobry strzał pinarda, to jest najważniejsze Roll: Roll:

zawoalowane voilou :P
0 x
Jeff mnie rodzi się z laską w jednej ręce i stanowiska spawalniczego w innym :-)
... ______
... / ______ \
. (00 00 = H =)
..IiI "" "" "" .. III Vraoummm !!!!!
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 09/09/05, 02:18

Dla mnie to jest do bani.
Jestem zadowolony z niewiele i mam więcej niż potrzebuję.
Więc nie ma na co narzekać.


;)
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 09/09/05, 06:19

Halo
iluzją jest wiara, że ​​szczęście można znaleźć w posiadaniu dóbr materialnych. Dla mnie szczęście znajduje się w stworzeniu
Materiał to po prostu narzędzia, które trzeba doskonalić i które są stworzone, by ułatwić nam życie.
Po poważnym wypadku zrozumiałam, co to znaczy być zdrowym.
Kiedy leżysz na szpitalnym łóżku i walczysz o przetrwanie, wszystkie twoje dobra materialne nie mają znaczenia. szklanka wody, której nie wolno ci pić, jest na pierwszym miejscu.
Ostatnio poszedłem rozsypywać nad rzeką prochy jednego z moich znajomych pilotów (jego ostatnie życzenie) i zrozumiałem, że w tej czarnej skrzynce niewiele nas jest, tylko mały ślad szarego pyłu.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
A2E
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 235
Rejestracja: 15/12/04, 11:36
Lokalizacja: 16 drzwi hali




przez A2E » 09/09/05, 11:00

Zdecydowanie Andrzeju! niestety czasami trzeba przejść przez straszne męki, aby to zrozumieć, wcześniej nie bardzo chcesz widzieć rzeczy inaczej, z mojej strony to koniec, jestem strasznie zbulwersowany tym systemem, w którym króluje hipokryzja, władza i pieniądze :zły :
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 09/09/05, 12:42

Myślę dokładnie tak jak Andrzej. Bardzo poruszające świadectwo, ze swojej strony pochowałem w wieku 25 lat mojego najlepszego przyjaciela, popełnił samobójstwo 2 lata temu... Nagle "bezrobocie" i zawodowe galery zeszły na drugi plan... Powinieneś wiedzieć, że bez go nigdy nie pasjonowałbym się silnikami, prawdopodobnie nigdy nie zrobiłbym PFE na pantone, a tym bardziej dlatego stworzyłem tę stronę. Mam nadzieję, że tam gdzie jest czuwa nade mną i że nasz sukces oddaje mu hołd!

Wreszcie nie mam żadnych skarg na swoje materialne warunki życia...

Jeśli chodzi o sferę intelektualną i duchową, to jest to coś innego: poza tą stroną od czasu uzyskania dyplomu nie zrobiłem zbyt wiele i kiedy patrzę wstecz, nie jest to zbyt zachęcające... .
0 x
Avatar de l'utilisateur
Billie
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 32
Rejestracja: 02/05/05, 08:42
Lokalizacja: Villeneuve-de-Berg (07)




przez Billie » 09/09/05, 13:02

Szczerze mówiąc, Twoja strona jest dla mnie, z każdą wizytą, powiewem świeżego powietrza:
-pomysły
- solidarność
-działanie
...
To nic!
To sprawia, że ​​chcesz robić, żyć (być przed posiadaniem) w tym świecie, który często wydaje się nie być stworzony dla mnie!

Zamierzamy to, kurwa, zmienić!

wszystkim ciepło
0 x
„Zdajemy sobie sprawę, że szczęście hałas sprawia, kiedy odchodzi.” Jacques Prévert.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 09/09/05, 14:08

Ja też nie czuję się zbyt dobrze w naszym świecie... a raczej w naszym społeczeństwie (na pewno są na Ziemi zakątki/kultury, w których uwielbiałam mieszkać)...dzięki za uwagi, to trochę pocieszające o mojej przydatności... ale daleko nam do zmiany tego świata...
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 09/09/05, 19:07

Witam wszystkich
Po raz kolejny widzę, że ludzie, którzy mają jaja do ruszenia, to ludzie, którzy zostali spoliczkowani w życiu (urodziłem się na wojnie, przez 9 miesięcy grałem w ruletkę ręczną i spałem pod mostami po tym, jak poprowadziłem mŚP).
w tym problem: miły nastoletni post-walkman-hamburger wykluty przez mamę, boi się o swoje nitendo i jeśli jego osłona zostanie zabrana, skończy w hp; przed przejściem przez skrzynkę rebeliantów.
Wiem, że dzisiaj jest ciężko, ale dzisiaj noszę prawie darmowe pantony, a wszyscy faceci, którzy ze mną chodzą, mają ponad 50 lat; to nie ma znaczenia, kiedy wiemy, że 32/100 populacji Reunionezy jest na RMI i dlatego ma czas wydawać na fajne rzeczy.
I wielkie podziękowania dla MR Econology (chyba Christophe) za stworzenie dla nas tej sekcji.
PS nie wahaj się mnie ocenzurować, jeśli posunę się za daleko. Jestem buntownikiem, ale nie gryzę.
@+
zac :P
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
yahi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 115
Rejestracja: 06/04/05, 19:48
Lokalizacja: w pobliżu Nantes (44)




przez yahi » 09/09/05, 20:21

z pewnej strony wszyscy jesteśmy tutaj trochę zbuntowani!
Jeśli wchodzisz na tę stronę, to dlatego, że szukasz lepszego świata: bardziej pełnego szacunku, bardziej sprawiedliwego. Nie mamy tego samego bagażu, ale jesteśmy na tej samej Ziemi i każdy może wnieść swój wkład. Byle tylko zrobić ten krok i mieć tę refleksję, idzie w kierunku przeciwnym do ustalonego porządku!
Więc zbuntuj się, niezależnie od tego, czy jesteś pasywny, czy bardzo aktywny, to twój umysł, twoje serce mówi, a twoja głowa robi resztę!

Rzeczywistość: bez tej witryny wszyscy bylibyśmy bardzo odizolowani!

To pozytywnie!

Ale to prawda, że ​​naprawdę ma dość tej całej elity, która nią nie jest!!


yahi
0 x
Gdy będziemy mieć prawo do wstrzymania stosowania oleju?
Bezpłatne obiekt!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Towarzystwa i filozofii"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 111