ClimaVerna: kontrola zawieszenia, odzysk energii

Innowacje, pomysły lub patenty na rzecz zrównoważonego rozwoju. Spadek zużycia energii, redukcja zanieczyszczeń, poprawa wydajności lub procesów ... Mity lub rzeczywistość o wynalazkach z przeszłości lub przyszłości: wynalazki Tesli, Newmana, Perendeva, Galeya, Beardena, cold fusion ...
Giul
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 59
Rejestracja: 16/08/05, 07:27

ClimaVerna: kontrola zawieszenia, odzysk energii




przez Giul » 29/09/09, 19:00

powitanie

„ClimaVerna”: bezpłatna ekologiczna klimatyzacja pojazdów, odzyskiwanie energii z ruchów ciała za pomocą cylindra hydraulicznego z Verny (podobno członek ekologii)

http://www.agoravox.fr/actualites/techn ... fage-57978
http://inventions.a.verna.free.fr/compresseur

http://www.dailymotion.com/Verna_Bordea ... o/15181117

@+
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79441
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11090




przez Christophe » 29/09/09, 20:03

Ciekawa koncepcja, ale zdziwiłbym się, gdyby pewnego dnia „przebiła się” na skalę przemysłową…

Pozostaję sceptyczny co do bilansu energetycznego...

Myślę, że klimatyzacja absorpcyjna działałaby lepiej... i była znacznie mniej skomplikowana!
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 29/09/09, 21:34

: Arrow: Już o tym rozmawialiśmy ICI w istocie z tymi samymi uwagami, które pan właśnie poczynił.
Natknąłem się na wynalazcę na targach, ale nie jestem bardziej przekonany...
0 x
Aumicron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 387
Rejestracja: 16/09/09, 16:43
Lokalizacja: bordeaux
x 1




przez Aumicron » 30/09/09, 10:21

ciro, twój link nie działa.

W przypadku klimatyzacji nie wiem, ale dlaczego nie wykorzystać ruchu elementu zawieszenia do wytworzenia prądu elektrycznego?

Wydaje mi się, że jest to droga do odkrycia.
0 x
Argumentować.
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 30/09/09, 13:03

Aumicron napisał:ciro, twój link nie działa.

W przypadku klimatyzacji nie wiem, ale dlaczego nie wykorzystać ruchu elementu zawieszenia do wytworzenia prądu elektrycznego?

Wydaje mi się, że jest to droga do odkrycia.
:? Przepraszam za link, wskazuje on na forum vehiculeselectriques i zapomniałem, że nie jest ona dostępna dla niezarejestrowanych osób.

Jeśli chodzi o zawieszenia, obecny trend polega raczej na zużywaniu energii w celu zapewnienia ich działania, jak ma to miejsce w przypadku zawieszeń BOSE czy ActiveWheel firmy Michelin. które przerabiają dla nas w wersji całkowicie elektrycznej to, co wynalazł Citroën z zawieszeniem hydropneumatycznym, a następnie odrzuciło je konkurencja z kontrolowanym zawieszeniem pneumatycznym.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79441
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11090




przez Christophe » 01/10/09, 12:43

Zabawne citro, administratorzy pojazdów elektrycznych wydają się dość kapryśni: goście mogli to „przeczytać” kilka tygodni temu… właśnie po podobnej dyskusji między nami!

Myślę, że to wstyd dla wszystkich forums „niewidzialna” informacja… cóż, to ich wybór…
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 01/10/09, 12:49

Tak, będę musiał odesłać informacje, Philippe, administratorze forum mogą istnieć ograniczenia techniczne, które to wyjaśniają...

Jego witryna jest ofiarą wielu awatarów. :?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79441
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11090




przez Christophe » 01/10/09, 12:55

Avatary? Albo trolle? Tak, na darmowym hoście istnieje wiele ograniczeń technicznych (w przypadku zbyt wielu odwiedzin, strony niedostępnej lub powolnej)...

Nadal mam miejsce i zasoby na moich gospodarzach, jeśli chce… moglibyśmy zrobić dla niego miejsce za darmo (jak w przypadku elektryczności Volta)! : Idea: Mówię to tak...
0 x
Aumicron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 387
Rejestracja: 16/09/09, 16:43
Lokalizacja: bordeaux
x 1




przez Aumicron » 01/10/09, 14:56

Wynalazca zaproponował wykorzystanie smoły do ​​wytwarzania prądu:

Obraz

https://www.econologie.com/forums/new-4-stro ... 9-220.html

Dlaczego nie skorzystać z tego samego pomysłu i zastąpić koło balansowe ruchomą częścią zawieszenia?
0 x
Argumentować.
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 01/10/09, 17:13

Aumicron napisał:
Dlaczego nie skorzystać z tego samego pomysłu i zastąpić koło balansowe ruchomą częścią zawieszenia?


to właśnie oferuje Verna. 2 zastosowania: albo sprężarka, albo generator liniowy.
problem polega na tym, że nie zrobiono tego, aby dać nam choćby rząd wielkości mocy, którą można potencjalnie odzyskać za pomocą takich środków. więc dyskusja szybko ucichła, bo wyobrażanie sobie urządzenia, które na pewno produkuje, ale w proporcjach prawie nieużytecznych w stosunku do potrzeb, nie jest tego warte.
to powiedziawszy, nie twierdzę, że tak jest, ale jestem zbyt leniwy, aby wykonać obliczenia na dwóch lub trzech rogach stołu, podczas gdy wynalazca powinien był to zrobić sam, zanim w ogóle otworzył usta.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Innowacje, wynalazki, patenty i pomysły na zrównoważony rozwój”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Majestic-12 [Bot] i goście 66