Na trasie: Jazda szybka, czy nie?

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
adonf
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 11/09/09, 10:48




przez adonf » 17/09/09, 16:24

mój sprzęt pochodzi sprzed systemów wtryskowych i jest pochodzenia włoskiego. różnice w zużyciu, które reklamuję, są związane z moim codziennym użytkowaniem, które obejmuje 20 km autostrady każdego dnia oraz czasy przesunięte w porównaniu do godzin szczytu. Dlatego używam 11l i redukuję 10,6l, jak powiedziałem. Zrobiłem już test na autostradzie długodystansowej i jest tak samo. do obliczenia wypełniam i zapisuję liczbę kilometrów, a następnie podjeżdżam do większej ilości LPG i odnotowuję przebieg i wykonuję obliczenia niezbędne do ustalenia mojego zużycia i to kilka razy: minęły lata 5 mieć pojazd, a moje obliczenia są zawsze takie same !!!
Myślę, że korki spowodowane godzinami szczytu i nasilone przez nadmierne ograniczenia prędkości w niektórych aglomeracjach (jestem z przedmieść Tuluzy) wydzielają o wiele więcej CO2 niż pomijalny ruch samochodowy poza tymi godzinami. Mówię o nadużyciach, ponieważ ponieważ obowiązują one w Tuluzie i nie podoba się tym podżegaczom, występują fenomenalne korki, a nawet spowolnienia powodujące inne korki w porze roku lub godziny lub dobrze krążyły lepiej !! Widzisz więc jedyne ograniczenie prędkości, ponieważ walka z CO2 nie jest tak naprawdę udowodniona, aw każdym razie będzie nieskuteczna!
Oprócz tego, że osiągnęli swój koniec w Tuluzie, ograniczniki przetestowały to ograniczenie perifu do 90 latem i porównały raporty z letniej emisji co2 z raportami z zimy: patrz trochę wredność które nie mają innego celu niż uwięzienie coraz większej liczby kierowców na radarze w celu uzupełnienia skrzynek!
0 x
Michel Kieffer
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 716
Rejestracja: 21/12/08, 18:25
Lokalizacja: Strasburg
x 7




przez Michel Kieffer » 17/09/09, 20:51

Samoloty elektryczne…

Elektryczny samolot jest teraz oferowany przez firmę Yuneec: E430. Oto maszyna, która wyświetla autonomię minut 90…

http://www.pilotesmag.com/Pilotesmag/Le ... HKOSH.html

Temat zainteresował mnie na tyle, aby dokonać szczegółowej analizy (opublikowanie tego nowego dokumentu w piątek rano).

Przekazuję tę wiadomość na forums :
- ' samochód przyszłości »Ze względu na względną bliskość do samochodu
- ' autostrada, jedź szybko czy nie ... Zaskakujący wniosek dotyczący związku między zużyciem a prędkością
- ' Mitsubichi MIEV… Aby podkreślić, że samoloty elektryczne również działają!

Zauważ, że Cx tej maszyny to 0,07… jesteśmy daleko od 0,30 i więcej niż nasze obecne samochody.

Michel

PS: mój artykuł na temat energii do odzyskania jest jednocześnie spóźniony o kilka dni.
0 x
Michel Kieffer
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 716
Rejestracja: 21/12/08, 18:25
Lokalizacja: Strasburg
x 7




przez Michel Kieffer » 18/09/09, 08:14

Samoloty elektryczne, więcej…

Oto nowy dokument dotyczący elektrycznych samolotów rekreacyjnych. Zobacz sekcję dotyczącą lotnictwa na stronie http://cocyane.chez-alice.fr/aeronautique.html

Michel

PS: Przekazuję dalej ten "przekrojowy" komunikat forums :
- „ULM i lekkie lotnictwo”, ponieważ są to samoloty
- „samochód przyszłości” ze względu na jego względną bliskość do samochodu
- „Autostrada, jedź szybko czy nie ...” dla zaskakującego wniosku dotyczącego związku między zużyciem a prędkością
- „Mitsubichi MIEV…”, aby podkreślić, że samoloty elektryczne, to także działa!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 03/01/11, 19:47

Odpowiedz na pierwsze pytanie (celowo głupie?) W tym dokumencie do pobrania: https://www.econologie.com/vitesse-et-co ... -4314.html
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 162